Skocz do zawartości

Jaki Power Line do światłowodu?


Recommended Posts

Witam. Kilka dni temu Orange (lub bardziej ich podwykonawca) wyznaczył u mnie miejsca podłączenia słupkami. Z racji tego, że  jak już podłączenie nastąpi to router bedzie w miejscu starej skrzynki abonenckiej bo ostatnio robiłem remont, malowanie i inne pierdoły i nie chcę znów wszystkiego pruć. Potrzebuję jakiegoś dobrego Powerline'a, który będzie w stanie puścić mi maksymalną prędkość łącza. Będę brał światłowód od T-Mobile z racji tego, że posiadam już obecnie abonament telefoniczny u nich i usługę no limit na Internet. Z Orange nie chcę mieć nie wspólnego (prócz kabli, które położą) T-Mobile na dzień dzisiejszy oferuje 900/300 więc szukam przynajmniej 1GB Powerline. Cena 500-600 zł. I teraz pytanie. Podłączam Powerline przy routerze kablem i w swoim pokoju kolejnym kablem. Wtedy w teorii Internet płynie w sieci elektrycznej i dociera do tego drugiego powerline'a w pokoju gdzie podpinam go do komputera/switcha rozdzielającego na konsole i tak dalej. Jest jakaś gwarancja, że w tym wypadku prędkość będzie maksymalna? To mnie bardzo ciekawi. Pytam bardziej w celu zdobycia doświadczenia bo póki co kable wychodzą z pomysłu. "Światłowodu nie ma i nie będzie" Taką odpowiedź otrzymałem a podczas remontu mogłem zrobić sieć na spokojnie, ale po co się ładować w dodatkowe koszta jak i tak nie będzie światłowodu xD 

PS. Są w ogóle takie z podwójnym wyjściem RJ45? Tak abym mógł podłączyć drugim wyjściem switcha a z tego switcha do PC i tak dalej?

PS2. Najważniejsze pytanie.. Czy te adaptery można w ogóle spiąć kablem?

Link to post
Share on other sites

Na Power Line zawsze będą spadki. Jak duże - to loteria, gdyż dużo czynników ma wpływ, a szczególnie te związane z samą instalacją. Same urządzenia też mają wpływ związany z ceną. Na tańszych będzie gorzej, na droższych lepiej.

 

Potrzebuję jakiegoś dobrego Powerline'a, który będzie w stanie puścić mi maksymalną prędkość łącza - łoo panie, w ulotce reklamowej producenta tak napisali?

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, wodego napisał:

Na Power Line zawsze będą spadki. Jak duże - to loteria, gdyż dużo czynników ma wpływ, a szczególnie te związane z samą instalacją. Same urządzenia też mają wpływ związany z ceną. Na tańszych będzie gorzej, na droższych lepiej.

 

Potrzebuję jakiegoś dobrego Powerline'a, który będzie w stanie puścić mi maksymalną prędkość łącza - łoo panie, w ulotce reklamowej producenta tak napisali?

 

 

Co? Napisałem, że potrzebuję takiego, który będzie w stanie ogarnąć maksymalnie łącze. ku**a śmieszy mnie to wasze pierdolenie nie na temat.. Bez odbioru. 

  • Smutne 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Gościu chce puścić 900mbps przez PLC :rotfl:

2 godziny temu, Radowid napisał:

podczas remontu mogłem zrobić sieć na spokojnie, ale po co się ładować w dodatkowe koszta jak i tak nie będzie światłowodu xD 

Bardzo rozsądne i przyszłościowe podejście, tak trzymaj! ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Co można powiedzieć burakowi?

 

- Jak kupisz Power Line, to za pomocą zaawansowanej technologii z 900 przyspieszy do 999Mb. Więcej by puścił, ale w kompie masz kartę jedyne 1000Mb.

 

Teraz już jest na temat?:rotfl:

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Radowid napisał:

Co? Napisałem, że potrzebuję takiego, który będzie w stanie ogarnąć maksymalnie łącze. ku**a śmieszy mnie to wasze pierdolenie nie na temat.. Bez odbioru. 

A mnie takie zachowanie jak rozkapryszony dzieciak nie śmieszy.

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...