Skocz do zawartości

be quiet dark base pro 901 czy fractal design define 7 XL


Recommended Posts

Wszystko zależy czy Ci zależy na ciszy bardziej czy na temperaturach podzespołów generalnie bq901  ma wymienne panele na mesh i na zabudowane. Czyli jest opcja zmiany jak się okaże że jest głośno albo gorąco. Ale nie będzie to aż taka cicha buda jak fractal xl.

 

Mam bq802 i wg mnie bardzo dobra obudowa ale znam opinie wielu ludzi co wiedzą w temacie że fractal robi jeszcze lepsze i bardziej wyciszone budy.

 

Ja osobiście bym brał bq901 bo mam 802 z meshem i mi wyciszenie odpowiada.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie 901 z meshem. Zabudowany front -> gorszy dopływ powietrza -> wyższe temperatury -> wyższe obroty wentylatorów -> ostatecznie podobny hałas co "otwarta" obudowa. Oprócz tego jak wrzucisz chłodnicę na top to robi się podciśnienie i szybciej się kurz zbiera, dla mnie bez sensu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Bierz Dark Base Pro 901. W zestawie mnóstwo wymiennych akcesoriów takich jak przedni i górny panel. W tych obudowach masz ciszę i niskie temperatury podzespołów :) No i możesz rozebrać je do samego szkieletu, potem złożyć ponownie :P

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Wybór obudowy komputerowej to zawsze kwestia znalezienia odpowiedniego balansu między cichą pracą a efektywnym chłodzeniem podzespołów. Obudowa be quiet! Dark Base Pro 901 oferuje wymienne panele, co daje możliwość dostosowania przepływu powietrza i poziomu hałasu. Z drugiej strony, Fractal Design Define 7 XL jest znany z doskonałego wyciszenia, ale może nie być tak elastyczny w kwestii zarządzania temperaturą

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, fexac napisał:

Wybór obudowy komputerowej to zawsze kwestia znalezienia odpowiedniego balansu między cichą pracą a efektywnym chłodzeniem podzespołów. Obudowa be quiet! Dark Base Pro 901 oferuje wymienne panele, co daje możliwość dostosowania przepływu powietrza i poziomu hałasu. Z drugiej strony, Fractal Design Define 7 XL jest znany z doskonałego wyciszenia, ale może nie być tak elastyczny w kwestii zarządzania temperaturą

 

This answer is brought to you by Artificial Inteligence xD

 

Ten styl wypowiedzi, mnie osobiście zawsze bawi hahaha

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...