Skocz do zawartości

Problem z aktywacja po zmianie mobo [Win 10]


Recommended Posts

Historia krótka Mialem orginalny legitny klucz Win7 od microsoftu jak bylo mozna zrobilem ulepszenie do WIndows 10[Nowy klucz zostal przypisany] i tak na komputerze mialem tego windowsa zainstalowanego z 6 lat Zmienilem Cpu/mobo/ram i postanowilem zrobic swieza instalacje no i nie da sie aktywowac probowałem skontaktowac sie z supportem, telefon/email/ticket natomiast z tego co widze Microsoft wylaczyl ludzkie wsparcie techniczne dla windowsa. 

 

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

I tak w kólko

 

Kody błedów:

0xC004F213
0xC004F034
slui.exe 0x2a 0x803F7001

 

Dodatkowo usunalem stary komputer z Konta M$ ale to nie pomoglo. 

Link to post
Share on other sites

TO nie ma znaczenia czy OME czy BOX  , sam jadę na OEM z W7   ,aktywowałem W10  tym kluczem jak już oficjalne  przejscie były  dawno nieaktualne , obecnie mam na nim W11 i wszystko śmiga . Po drodze zmieniana płyta główna , dysk ,ram ,procesor ....

 

@Balrogos

Jak robisz instalkę W10  i dochodzisz do momentu  gdzie prosi o wpisanie klucza klikasz  "NIE POSIADAM KLUCZA " czy coś w tym stylu juz nie pamiętam jak dokładnie jak to jest napisane .Instalacja poleci dalej  ,zainstaluje w10  .

Po pierwszym uruchomieniu  wchodzisz w ustawienia -System- aktywacje - i tam podajesz klucz z W7  o ile go masz i  ile to oryginał  ,po wpisaniu na 99% powinno się aktywować .

 

Jeśli jednak by nie poszło to kontak tel z  MS  i klikasz tak długo aż  połaczy się z konsultantem , mówisz ze padła ci płyta główna czy tam dysk  zmieniłeś i nie możesz aktywować W10   na kluczu z w7  konsultant poprosi cię o podanie  wypranych znaków z klucza w7  jeśli  wszystko będzie się zgadzać to aktywuje ci  w10 .

Edytowane przez raiders
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, raiders napisał:

TO nie ma znaczenia czy OME czy BOX  , sam jadę na OEM z W7   ,aktywowałem W10  tym kluczem jak już oficjalne  przejscie były  dawno nieaktualne , obecnie mam na nim W11 i wszystko śmiga . Po drodze zmieniana płyta główna , dysk ,ram ,procesor ....

Z punktu widzenia licencji to ma bardzo duże znaczenie

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że się da ale jest tylko kilka wyjątków, które sprawiają że jest to zgodne z licencją.
Ten powyższy nim nie jest :)

 

MS luźno podchodzi do tematu i nie stosuje jakiś wymyślnych zabezpieczeń (oprócz scoringu)

Przyzwyczaja do swojego produktu jak największą liczbę użytkowników co skończy się tym że perspektywie czasu, Windows będzie systemem w formie subskrypcji :)

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Licencja licencją ....

Sam MS ma w pompie te swoje licencje bo jak by było inaczej to musiał bys kupić nową kopie /klucz przy każdej zmianie sprzętu to raz.

Dwa jak te licencje były by respektowane to nie aktywował byś klucza na oficjalnej infolinni /supporcie.

Trzy do niedawna na allegro mogłeś kupić klucz za 9.99zl i bez problemu go aktywować a wiadomo skąd te klucze pochodzą i ilu właścicieli mają /miały.

Przy prywatnym / domowym użytku te licencje nie mają znaczenia.
Trochę inaczej się robi jak sprzęt używasz zarobkowo /firma /działalność.

W tedy w razie kontroli mogą być jakieś problemy..


Jak dobrze pamiętam to kiedyś coś było w komisji UE że te licencje MS są nie zgodne z prawem UE i nie mają do końca zastosowania na terenie UE. Ale już nie kojarzę o co dokładnie chodzili a niechęć mi się szukać.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, raiders napisał:

TO nie ma znaczenia czy OME czy BOX

czyli ten klucz oem po wymianie całego pc jest legalny?

11 godzin temu, raiders napisał:

Przy prywatnym / domowym użytku te licencje nie mają znaczenia.

dziwny argument, przecież legalnie możesz mieć na własny użytek pirackie filmy i seriale. Gry i programy, ktoś to sprawdzi w domu?

Link to post
Share on other sites
dziwny argument, przecież legalnie możesz mieć na własny użytek pirackie filmy i seriale. Gry i programy, ktoś to sprawdzi w domu?
Tak jak mas z naklejkę z kodem to jest legalny, o ile kupiłeś go z legalnego źródła.

Z tymi pirackimi filmami to nie jest tak jak piszesz....

Jakoś w ich posiadanie musiałeś wejść, czyli już złamałeś prawo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.07.2023 o 20:10, raiders napisał:

TO nie ma znaczenia czy OME czy BOX  , sam jadę na OEM z W7   ,aktywowałem W10  tym kluczem jak już oficjalne  przejscie były  dawno nieaktualne , obecnie mam na nim W11 i wszystko śmiga . Po drodze zmieniana płyta główna , dysk ,ram ,procesor ....

 

@Balrogos

Jak robisz instalkę W10  i dochodzisz do momentu  gdzie prosi o wpisanie klucza klikasz  "NIE POSIADAM KLUCZA " czy coś w tym stylu juz nie pamiętam jak dokładnie jak to jest napisane .Instalacja poleci dalej  ,zainstaluje w10  .

Po pierwszym uruchomieniu  wchodzisz w ustawienia -System- aktywacje - i tam podajesz klucz z W7  o ile go masz i  ile to oryginał  ,po wpisaniu na 99% powinno się aktywować .

 

Jeśli jednak by nie poszło to kontak tel z  MS  i klikasz tak długo aż  połaczy się z konsultantem , mówisz ze padła ci płyta główna czy tam dysk  zmieniłeś i nie możesz aktywować W10   na kluczu z w7  konsultant poprosi cię o podanie  wypranych znaków z klucza w7  jeśli  wszystko będzie się zgadzać to aktywuje ci  w10 .

 

Klucz do Win 7 jest do win 7 i nie akceptuje go przy instalacji Win 10, Jak robilem upgrade z 7 do dziesiatki to klucz sie zmienil. Sam windows 7 był orginalny ze strony microsoftu i korzystalem potem z darmowego ulepszenia do WIn10. Problem jest taki ze support w M$ do Windows jest wylaczony dziala tlyko support XboX, Skype i pakiet Office.

 

W dniu 18.07.2023 o 20:28, zbiku90 napisał:

A nie zainstalowałeś przypadkiem jakiejś starej niewspieranej wersji?  U mnie support działa normalnie.

Nowa wersja przy pomocy narzedzia Media Creation Tool, a support jest przez WWW przeciez, nawet jest komunikat ze wylaczyli wsparcie. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Balrogos napisał:

 

Klucz do Win 7 jest do win 7 i nie akceptuje go przy instalacji Win 10, Jak robilem upgrade z 7 do dziesiatki to klucz sie zmienil. Sam windows 7 był orginalny ze strony microsoftu i korzystalem potem z darmowego ulepszenia do WIn10. Problem jest taki ze support w M$ do Windows jest wylaczony dziala tlyko support XboX, Skype i pakiet Office.

 

Nowa wersja przy pomocy narzedzia Media Creation Tool, a support jest przez WWW przeciez, nawet jest komunikat ze wylaczyli wsparcie. 

 

Jeszcze jedno  jaka wersja W10 jest  instalowana ? Jeśli W7 był wersji HOME  to  mogłeś zrobić aktualizację do W10 HOME  . I teraz też  musi być wersja  W10 home  zainstalowana  na tym kluczu z W7 .

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/aktywacja-systemu-windows-c39005d4-95ee-b91e-b399-2820fda32227

 

Ja bym pobrał najnowszy obraz  W10  na pena i z tego zrobił instalację podając klucz produktu z w7  .

Jeśli wcześniej był robiony apgrejd   w7->10   to nie ma bata ze nie pójdzie .

Link to post
Share on other sites

Win 7 Pro na Win 10 Pro. instalacja jest świeza. A przy konwersji na win10 dostawalo sie nowy klucz. A klucziem z win 7 nie mozna bylo win 10 aktywowac zreszta bo dostawalo sie nowy klucz. Wtedy zrobilem upgrade ale po update bylo cos nie halo z systemem i wtedy na czysto zainstalowalem win 10 z nowym kluczem win 10 bo z kluczem z win 7 nie dzialalo i smigalo az do zmiany mobo. I teraz klucz z win 7 tez nie dziala na win10 chyba nawet byla informacja ze win 7 traci uzytecznosc i mozna go uzyc tylko 1 raz po update do win 10.

 

Tak jak mowie stary klucz do win 7 przestal byc aktywny gdy sie dostalo nowy klucz do win 10. 

 

Kolega przeiadl sie  i7 2nd gen na AM5 tak samo system windows ulepszony z legalnego klucza win 7, i hulam tam windows 10 na tym jego kompie przez 6-8 lat po zmianie sprzetu klucz nie dziala parodia. 

 

nawet loga znalazlem ze starego pc kiedy mialem zainstalowanego windowsa:

 

image.png.6795035161f4612e976b493675a786dd.png

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Pierwsze słyszę ze po aktualizacji w7 do w10 dostawało się jakiś nowy klucz.

Ja nic takiego nje dostałem injakde po dziś dzień na kluczu z w7 home OEM.

Robiłem takie aktualizacje nie na jednym pc z w7 wszystko przechodziło normalnie i się aktywowało online bez problemu.

Jeśli u ciebie nie działa i dostałeś jakoś klucz inny do w10tonoozostakw kontakt z ms i wyjaśnienie.

Jest infolinia 0 800 dzwoń i dopytuj.

Link to post
Share on other sites

No wlasnie problem jest taki ze nic nie dziala z tej pomocy technicznej. Jak pierwszy raz instalowalem win 10 od nowa po upgrade z win 7 bo byly problemy uzylem starego klucza z win 7 bo na "logike" myslem ze przechodzi dalej, ale okazalo sie ze dostalem nowy klucz kiedys pisalem o tym na jakims forum i nie bylem odosobnionym przypadkiem, i wtedy cos pisalo ze klucz z Win 7 mozna zainstalowac juz tylko 1 raz czy cos takiego dokladnie nie pamietam bo to bylo dawno temu. 

 

uzywam tego smiesznego czegos od microsoftu zrobilo jakas diagnostyke na pc I kaze zrobic to albo pomoc z obslugą tylko ze obsluga nie dziala. 

 

image.png.91e422fcf9d152c0be37aa41de2a2bd4.png

 

Kolejny problem ze Slui 4 nic nie uruchamia w systemie a kiedys korzystalem z aktywacji telefonicznej przy XP i win 7. jak dalej tak pojdzie to w pizdu sciagne jakiegos kraka czy cos bo to paranoja. Kolega ma ten sam problem siedzial na i7 gen 2, 7-8 lat i dzialalo a po zmianie sprzetu kaplica. 

 

Znalazłem jedna ze starych odpowiedzi moda z forum M$

 

"Podczas aktualizacji z poprzedniej wersji systemu Windows sprzęt (Twój komputer) otrzyma cyfrowe uprawnienie, w którym unikatowy podpis komputera będzie przechowywany na serwerach aktywacji firmy Microsoft. Oryginalna licencja Windows 7 lub Windows 8, z której korzystałeś wcześniej, zostanie wymieniona na klucz diagnostyczny." Czyli wynika z tego ze po uaktualneniu nowy klucz jest przypisany do starej plyty glownej ala OEM jak w kupnych laptopach. 

Z czystej ciekaowisci wpisalem klucz Win 7 x86 i odziwo zadzialal, klucz takze orginalny od microsoftu mam jeszcze 2 klucze OEM z lapka ciekawe czy zadzialaja?.

 

image.png

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...