Skocz do zawartości

Wentylatory do obudowy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

Witam, mam obudowe Corsair 4000D airflow, chciałem dołożyć 2 dodatkowe wentylatory na froncie ale zabrakło mi wejść na płycie i generalnie strasznie to ogólny wygląd psuje, w poprzedniej obudowie miałem kontroler obrotów wentylatorów wbudowany. Czy jest jakiś sposób żeby to wszystko podłaczyć? Ewentualnie polecicie może jakieś większe wentylatory, bo tam chyba 140mm też wejdą, może dam 2 takie?

 

Płyta; gigabyte b760m gaming x

Link to post
Share on other sites

Na płycie masz masz 1 cpu_fan i 3 sys_fan i każde wejście ma maks 24w/2a

 

Masz opcje albo kupić kontroler i do niego podpiąć wszystkie wentylatory albo rozdzielacz pwm 4 pin 1 na 3 np i te 3 co masz w obudowie spiąć razem i podpiąć do 1 gniazda bo one maja 0.3A więc spokojnie 1 gniazdo da radę

 

Możesz kupić 2x Fluctus 140 PWM i dać na przodzie - najsensowniejsze cena wydajność + 1 na tył i 2 na gorę te co masz w obudowie.

 

Druga opcja kupić 2x 120 pwm(np fluctus) żeby dać je na tył i z na gorę z tyłu żeby wyciągały powietrze a te 3 z obudowy spiąć razem i dać na przód:
4tmh7m610gw81.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na górze nie mam miejsca bo mam zainstalowane AIO. Czyli albo kupie kontroler, albo te fluctusy? Wolałbym mieć porządek w kablach więc chyba ten hub spoko by był.

 

Znalazlem cos takiego.

 

https://allegro.pl/oferta/adapter-arctic-case-fan-hub-3-pin-4-pin-13156982137

 

A czy takie same wentylatory jak mam w tej obudowiw gdzies znajde? Bo na stronie producenta zadnych konkretnych informacji.

 

A kontroler jakiś polecisz?

 

Edytowane przez Unleay
Link to post
Share on other sites

To jak dla mnie to bym zrobił tak:

jeden z obudowy zostawiasz na tyle żeby wyciągał powietrze,

wentyle na aio wyciągające do góry powietrze 

plus kupujesz 2x140- fluctus na przód podpinasz takim np rozdzielaczem:  https://www.ceneo.pl/45210383 i starczy

Edytowane przez wrobel_krk
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie w jakim celu chcesz dać te 2 dodatkowe na przód i czy sensowny jest ten wentylator stary:)

Możesz dać na tył ten stary jak nie jest głośny i działa, i 2 z obudowy na przód i sprawdzić czy osiągasz cel (temperatury/hałas)

Link to post
Share on other sites

Tzn temperatury mam ok, a chcialem tylko podpiac reszte w miejsce ktore mam wolne zeby wypelnic ta pustke w obudowie, tylko sie nie dalo bo zabraklo miejsca w plycie glownej. W obecnej chwili  mam 2 na froncie jeden z tylu i aio na topie, aio wyciaga z tylu wyciaga a te 2 z przodu wciagaja.  Wiec mam wolne jedno miejsce i juz wentylator niby mam ze starej obudowy, sa w miare chyba. No i strasznie przez to duzo kabli mi przez plyte glowna przelatuje

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, Unleay napisał:

mam 2 na froncie jeden z tylu i aio na topie

Czyli chcesz wydać 100-150zł kasę tak trochę bez sensu jak temperatury są dobre:)

 

4 godziny temu, Unleay napisał:

 

Nie wiem czy będzie dobrze działać dla 4 pin i 3 pin, te w obudowie chyba są 3 pin wg dokumentacji:

Wg instrukcji wspiera ale sam nie używałem:
https://www.arctic.de/media/bd/2c/f0/1675262107/Spec_Sheet_Case_Fan_Hub_EN.pdf

 

Link to post
Share on other sites

Kupilem ta przejsciowke phanteksa co poleciles. Te wentylatory które mam ze starej obudowy to model SilentiumPC sigma pro 120mm, nadadza sie? Wtedy moge zrobic  fabryczny wentylator corsair na tyl wyciagajacy na gorze 2 wentylatory aio fluctusy 120mm wyciagajace i na froncie jeden corsair plus 2 sigmy pro wciagajace ktore wepne w ta przejscioweczke. Co myslisz?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
6 minut temu, Unleay napisał:

Kupilem ta przejsciowke phanteksa co poleciles

Ja Ci poleciłem tego phanteksa pod te Fluctusy bo  e wentylatory są 4 pin pwm, jakiego typu masz w obudowie. Jeśli 3 pin dc to trzeba innego rozdzielacza

Chociaż pisze w opisie że działa też z 3 pin ale to 3 pin pwm, stawiam że  w obudowie masz dc

Doczytałem że powinno działać kontrolowanie w biosie przez dc jak podłączysz tym splitterem

 

12 minut temu, Unleay napisał:

120mm wyciagajace i na froncie jeden corsair plus 2 sigmy pro wciagajace ktore wepne w ta przejscioweczke. Co myslisz?

Powinno działać wszystko dobrze

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
W dniu 13.07.2023 o 09:26, wrobel_krk napisał:

Możesz kupić 2x Fluctus 140 PWM i dać na przodzie - najsensowniejsze cena wydajność + 1 na tył i 2 na gorę te co masz w obudowie.

 

Od fluctusow lepsza sa https://proline.pl/wentylator-arctic-p14-pwm-pst-czarny-140mm-p1299080 sa cichsze i lepiej wieja :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.07.2023 o 17:52, wrobel_krk napisał:

Tak tylko tam w testach sa Bionixy a ja mowie o https://www.arctic.de/en/P14-PWM-PST/ACFAN00125A/

 

Ogladalem testy na YT a konretnie na chlodnicy 280 schladzaly lepiej przy tych samych RPM(róznica 3-5C doklandie nie pamietam) i byly jednoczesnie cichsze. 

Link to post
Share on other sites

No i myślisz że bionixy będą gorsze od tańszych p14?

 

120mm bionixy jest praktycznie tak samo wydajna jak 140 więc sobie wyobraz:)

https://whatnext.pl/test-wentylatorow-arctic-bionix-p120-i-p14-pwm-pst/

 

Nie mówię że Arctic p14 PWM są jakieś źle ogólnie ale nie będą lepsze od fluctusow.

 

Dodatkowo Arctic pwm wpadać w rezonans i/lub dziwnie buczeć w niektórych zakresach obrotów. Przynajmniej 120, 140 chyba też ale nie jestem na 100% pewien

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...