Skocz do zawartości

Planuję kupić rower do 2000 pln. Indiana, Kross czy Romet?


Recommended Posts

Planuję kupić rower do 2000 pln. Poczytałem sporo artykułów dotyczących rowerów a dokładnie czym się kierować przy zakupie i jest tego bardzo dużo. Generalnie czytałem o rowerach trekkingowych i crossowych, górskie mnie nie interesują. Wybór padł na rower trekkingowy, spełniał by moje oczekiwania co do jazdy ponieważ jeżdżę głównie drogami asfaltowymi czasem robię rundkę po lesie ale rzadko. Biorę pod uwagę takie marki jak Indiana ( to chyba marka media expert, czytałem sporo pozytywnych opinii na temat tej marki), Kross i Romet aczkolwiek do rowerów Romet nie jestem przekonany. Doradził by ktoś, którą markę wybrać i jakieś konkretne modele rowerów? Wyczytałem, że rowery powyżej 1500 pln to już rowery półprofesjonalne. Tak jak pisałem kwota do 2000 pln, ewentualnie trochę mogę dołożyć ale tak średnio chętnie;)

Link to post
Share on other sites

@jozek23, to było dawno i nie prawda, potem jakość rometa poleciała i to bardzo, teraz nie wiem jak to wygląda na tle konkurencji.

 

Są tutaj chłopaki którzy znają się na rowerach zdecydowanie bardziej niż ja wiec nie traktuj tego co napiszę jak wyrocznię.

 

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-700/_/R-p-341646

 

Jeździe obecnie podobnym trekkingiem z tym, że w wersji elektrycznej. Tam może lekko osprzęt lepszy, hamulce, opony itp. ale ogólnie konstrukcja ta sama. 

Bardzo przyjemnie się tym śmiga po mieście, przy czym leśne ścieżki nie stanowią większego problemu, (oprócz piasków - wiadomo). Zrobiłem łącznie już jakieś 3,5tyś km. Raz trafił na serwis bo padł suport a że akurat w elektrycznym jest zamontowany specjalny z czujnikiem którego akurat nie mieli na stanie bo to była jakaś specyficzna wystawówka, to dostałem nową sztukę roweru :)


O tym mediaexpertowym brandzie pt. indiana nic nie wiem, być może sama cena za dane podzespoły jest ok, - ale wiem jedno jeśli chodzi o taki decathlon to dużym plusem jest brak problemu z późniejszym serwisem, a sama jakość również jest adekwatna do ceny. Z tych dwóch które podlinkowałem brałbym tą 700-tkę, możesz sobie to rozbić na raty 0%, wpłacić od razu te 2k i zostanie Ci niewiele do spłaty.

 

Jak wspominałem wyżej poczekaj na wypowiedzi innych, może coś się da lepiej w tej kasie -  tego nie wiem.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

osobiscie posiadam Kross od 10 lat, model Level A6, owszem wtedy placilem coś 3500zł, ale nie żałowałem ani złotówki..... Obecnie wozi mnie na wyspach, i nic z nim sie nie dzieje..... Tak więc Reasumując, w 2023r. 2k za rower to zdeczka mało..... no chyba że kupujesz rower na 2-3 lata.....

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...