Skocz do zawartości

Ocena zestawu do grania w 4K


Recommended Posts

Witam forumowiczów . Skladam sobie kompa pod 4K do grania na TV LG C2 42" Prosze o ocene tego zestawu czy wszystko bedzie ok i smigalo bez zacinek.Komp pod gry, filmy.

Pozdrawiam wszystkich 

 

Corsair Vengeance RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 AMD EXPO 

AMD Ryzen 7 7700 AM5

KFA2 GeForce RTX 4080 SG 1-Click OC 16GB GDDR6X - Gigabyte GeForce RTX 4080 GAMING OC 16GB GDDRX6  . KFA2 Rekomendowana moc zasilacza
750 W   a Gigabyte  850 W wiec przy tej karcie musial bym miec wiekszej mocy zasilacz.

Samsung 970 EVO Plus SSD 2TB - M.2 NVMe 

Asrock X670E Pro RS

Seasonic Focus GX-750 Full Modular 80plus Gold 

Phanteks Eclipse P600S 

970 EVO Plus NVMe ™ M.2 SSD 500GB - system

Samsung 970 EVO Plus SSD 2TB - M.2 NVMe  - gry

Noctua Nh-d15

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od końca:

Nh-d15 Nie jestem zwolennikiem tego chłodzenia, wydaje mi się za drogie, a w obecnych czasach, to poza rozpoznawalnością marki, to niczym już się nie wyróżnia. Lepszą opcją byłby LF2 420mm, który przy takim procku będzie cichutki, a kosztuje tyle samo. Jeżeli nie chcesz iść w wodę, to dla tego procka to Fortis 5 też wyrobi. 

 

Phanteks Eclipse P600S - Nie lubię tej budy. Zamknięta cała, chyba że zdejmiesz plastikowe panele na zawsze - wtedy po co za nie płacić, a sama obudowa nienaturalnie wygląda bez nich.  Wybrałbym raczej np Fractal Design North do takiego builda :) (albo be quiet silent base 802, corsair 5000d airflow, lian li lancool 3, sporo ostatnio fajnych obudów w cenie do 8 stówek) 

 

Co do zasilacza - raczej brałbym coś zgodnego z ATX 3.0.

Godzinę temu, MajsterKLEPA napisał:

KFA2 Rekomendowana moc zasilacza
750 W   a Gigabyte  850 W wiec przy tej karcie musial bym miec wiekszej mocy zasilacz.

Nie ma to najmniejszego znaczenia. Rekomendowana moc zasilacza zwykle uwzględnia sytuację kiedy masz gpu sparowane z jakimś potwornie prądożernym CPU i uruchamiasz to na zasilaczu marki BanditPower. Przy normalnej jakości zasilaczu, takim jak ten SeaSonic, to nie zrobi to najmniejszej różnicy. 

 

Asrock X670E Pro RS - słabe wyposażenie ma ta płyta jak na chipset X670E i cenę. Wiele płyt z chipsetem B750 jest lepiej wyposażonych.  Jako wyposażenie - mam na myśli ilość i szybkość IO. Czy w tym momencie tego potrzebujesz i czy będziesz potrzebował w przyszłości - sprawa indywidualna i sam musisz to określić. Jeżeli jednak na komputerku zdarzy się jednak nie tylko grać, lub zajdzie potrzeba podłączenia szybkiego dysku po usb-c, albo cokolwiek, to chyba fajnie by mieć ten port 20 gigabit?

 

Są lepsze i gorsze konstrukcje RTX 40xx, ale jeżeli mówimy o chłodzeniu, to radiatory w tych kartach są tak przewymiarowane, że nie ma to większego znaczenia co wybierzesz. 

 

Corsair Vengeance RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 AMD EXPO  - sprawdź koniecznie czy wybrane pamięci znajdują się na QVL dla wybranej płyty głównej. DDR5 są stosunkowo młode i problemy - zdarzają się. Dla tej płyty, którą wybrałeś - nie widzę by pamięci Corsair 6000 MT/s CL 30 występowały. Może się okazać, że masz pecha i pamięci z takim profilem nie ruszą i wtedy będziesz musiał odpalić z np poluzowanymi timingami (wspierane są np 6000 CL36).

 

 

Link to post
Share on other sites

Ok, dzieki za wypowiedz, mozesz mi polecic czesci tak aby  mialo to rece i nogi. Zalezy mi tez na  PCIEx1 aby podlaczyc karte dzwiekowa

Te podzespoly mam ze starego kompa :

 

 

Seasonic Focus GX-750 Full Modular 80plus Gold 

970 EVO Plus NVMe ™ M.2 SSD 500GB - system

Samsung 970 EVO Plus SSD 2TB - M.2 NVMe  - gry

Noctua Nh-d15

 

Edytowane przez MajsterKLEPA
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...