Skocz do zawartości

Co mogę umieścić na egpu do hp 640 probook g1?


Recommended Posts

Siema ostatnio zastawiam się nad wsadzenie egpu czyli zewnętrznej karty graficznej do mojego hp. Mam takie dosyć nie typowe pytanie widziałem na innym forum że gość  z tym samym laptopem zrobił egpu i wsadził tam nVIDIA gtx 670 pytanie jest takie posiadając laptopa hp 640 probook g1 z 2014r. z parametrami: 

i5 4210m, Intel HD 4600 iGPU, 8GB RAM, 128GB SSD i z tym sprzętem:

 EXP GDC 8.5c mPCIe image.thumb.png.2e826974be3a119240e984adf9dd5f92.png

mogę sobie tylko pozwolić na gtx 670 czy mogę pójśc wyżej i sobie włożyć Gtx 690 czy jeszcze coś mocniejszego 

jeśli dałoby rade to prosiłby o jak najszybszą odpowiedź

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Takie CUDA mają własne zewnętrzne zasilanie? Ja szczerze mówiąc to bałbym się cokolwiek mocniejszego jak gtx 750 nawet w teorii próbować. GTX 690 to strasznie wymagająca energetycznie pozycja :D - do tego słaba wydajnościowo. 

 

Imho szkoda czasu i uwagi - tak jak pisze @zbiku90, sprzedać i kupić na używki z nowszego sprzętu. Taki Gtx 960 + stare 'i7' (4R/8W) wciągną nosem cokolwiek byś nie wymyślił na tym eGPU

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Rebelmind napisał:

CUDA

image.jpeg.3054e3471e4b5f50f2a037581f11e276.jpeg

 

To zależy. Jeżeli masz ochotę pobawić się w ożywianie frankensztajna - to myślę że jednak warto. Ciekawy eksperyment może z tego wyjść. Wsadziłbym tam 4090 i sprawdził, czy da się zrobić taki scenariusz, by karta pociągnęła 600 W.

 

Od strony praktycznej - jeżeli myślisz, że z takim wynalazkiem tanio sobie pograsz - nie tędy droga. To by było bardzo wadliwe i niebezpieczne na dłuższą metę. Jeżeli potrzebujesz laptopa i nie chcesz go sprzedawać, to może granie w chmurze? 

Do przetestowania usługi na lapku, to nie musisz wydawać nawet pieniędzy :)

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce-now/

 

 

 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Adames napisał:

Wsadziłbym tam 4090 i sprawdził, czy da się zrobić taki scenariusz, by karta pociągnęła 600 W.

Jak by to powiedział Złomek z ulubionej bajki mojego syna: poszedł by wtedy Siwy Dym... 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...