Skocz do zawartości

Jaki internet wybrać?


Recommended Posts

Cześć. Zastanawiam się nad zmianą dostawcy internetowego.

Obecnie mam pakiet z multimedii, którą przejeła vectra, internet i tv
600Mbit downloadu 50Mbit uploadu, przez koncentryk.

Na vectrze maksymalny pakiet jaki mozna miec to 1.2Gbit downloadu i 90Mbit uploadu  więc to odpada. Zależy mi na wysokim uploadzie i niskich pingach w grach, niezrywaniu łącza.

W multimedi aka vectrze nigdy nie narzekalem na pingi, awaryjność była znikoma. Może raz na godzine w ciagu miesiąca byl problem z netem.


Chciałbym zmienić na coś szybszego, z większym uploadem tylko zależy mi też żeby gry sieciowe chodziły normalnie.


Do wyboru mam jeszcze:
- orange swiatlowod DL: 1Gbit UP: 300Mbit i niby jest jeszcze orange swiatlowod pro 2.0 z uploadem 600Mbit [DL: 2Gbit, do 1gbit na 1 urzadzeniu] ale nie sprawdzalem czy jest u mnie ten 2Gbit Skoro 1 jest to pewnie i 2Gbit.

Mam jeszcze mozliwosc swiatlowodu od T-Mobile 900/300, ale oni chyba działają na kablach orange tylko wlasny routing krajowy mają przez co lepsze niby pingi w grach.

Z tego co czytałem sygnał  w orange  idzie na około przez kraje zachodu. Czy jakoś tak.


Warto brać orange, czy może wziąć półśrodek jako tmobile czy zostac na słabszym aczkolwiek stabilnym łączu. Chociaż wolałbym szybszy upload.

Link to post
Share on other sites

orange nie ma wymiany ruchu z operatorami w polsce i często potrafi łączyć przez np. niemcy do polski
t-mobile jest spoko ale nie mają zewnętrznych adresów IP
vectra ma 90mbps uploadu, to prawie 2x tyle co masz teraz i chyba jako jedyny operator jest w miarę ok

Jeśli chodzi o mój ranking, pod względem tego co chcesz to vectra > orange > obecny operator > t-mobile

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, grzech1991 napisał:

orange nie ma wymiany ruchu z operatorami w polsce i często potrafi łączyć przez np. niemcy do polski

Znajomy się przeprowadził i ma Orange, pingi z 5-30(zależności gdzie serwer) w csgo wskoczyły mu na 60+ 

 

Teraz to wszytsko stało się jasne - z czego to wynika. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.07.2023 o 20:16, grzech1991 napisał:

orange nie ma wymiany ruchu z operatorami w polsce i często potrafi łączyć przez np. niemcy do polski
t-mobile jest spoko ale nie mają zewnętrznych adresów IP
vectra ma 90mbps uploadu, to prawie 2x tyle co masz teraz i chyba jako jedyny operator jest w miarę ok

Jeśli chodzi o mój ranking, pod względem tego co chcesz to vectra > orange > obecny operator > t-mobile

A do czego miałoby mi być potrzebne zewnętrzne IP?

Jakiegokolwiek serwera raczej nie będę zakładać u siebie w domu, ani sterować swoim PC z innego miejsca.

 

Mieszkam 10 km od Niemiec ;P wiec moze ping nie bylby taki zly

Edytowane przez ShastaMan
Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest to światłowód z projektu to w grę powinna jeszcze wejść Netia. Ma najlepsze peeringi i ofertę 1000/300

Vectrę bym omijał, już lepszy t-mobile bez zewnętrznych adresów chociaż i oni miewają wpadki z kierowaniem ruchu zagranicznego.
Orange j/w trasowanie przez Frankfurt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, ShastaMan napisał:

A do czego miałoby mi być potrzebne zewnętrzne IP?

 

Obecnie masa gier to p2p i matchmakingi, będziesz miał problemy. Dla mnie to chore, jeśli ktoś płaci za grę, ale tak jest. Dlatego t-mobile to lipa pod gry.

 

 

9 godzin temu, ShastaMan napisał:

Mieszkam 10 km od Niemiec ;P wiec moze ping nie bylby taki zly

strzelam, że trasa będzie szła twoja miejscowość - > warszawa - > jakaś telia - > warszawa

Niczym się to różnić nie będzie.

Obecnie masa osób poleca netię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...