Skocz do zawartości

Krótka piłka RX 6800XT czy to dobry wybór ?


Recommended Posts

2 godziny temu, bmi86 napisał:

Przypadkiem może masz MSI afterburner z rivatunerem zainstalowane ?

Nie mam.

Dobra po namyślę, zakup 6950XT nie kalkuluje się mimo jego potężnej opłacalności do 3k.  Karty potrzebuje na już, styka 1080P. a dopiero w przyszłości gdy hajs odłożę bym stawiał mocniejszą jednostkę i tak pomyślałem o 6750XT, bo patrząc na testy zakup 4060/4060Ti jest wyrzuceniem kasy w błoto. 

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-6750-xt-challenger-pro-12gb-oc-i333030 co sądzicie o tym modelu ? Dokładanie kasy do aorusa czy szafirka (300-400zł więcej w porównaniu do asrocka) mija się z celem, a też dorzucenie starfielda w wersji premium kusi. 

Link to post
Share on other sites

Daj znać jak dojdzie czy są jakieś problemy. Jeśli będzie wywalać w tych samych grach to trzeba raczej szukać gdzie indziej. Jakaś subiektywna opinia na temat samego modelu też by była cenna, ma niewiele recenzji choć te które widziałem raczej pochlebne pomimo 2 wentylatorów.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@Up właśnie, nikt z forumowiczów się nie chwalił Pulsem wiec napisz dwa słowa jak coś @grimm3r. Ja w szczycie krypto wysyłałem koledze do PL 6700 XT Nitro+ (~4000 PLN to był wtedy przyzwoity deal :/ ) i tamta karta to była klasa sama w sobie... 

Link to post
Share on other sites

Jak odbiorę to podzielę się krótkim spostrzeżeniem i oby bez problemów, bo moje szczęście do sprzętu nie jest wybitne. 

nitro + świetna karta, choć według mnie mega tandetnie wygląda ale to już kwestia gustu. 

Edytowane przez grimm3r
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, grimm3r napisał:

nitro + świetna karta, choć według mnie mega tandetnie wygląda ale to już kwestia gustu. 

To chyba nie widziałeś jeszcze tego CUDA, roboczo nazwana tu Gej Mrok ;) Swoją drogą chłodzenie co najmniej poprawne.

8099-front.jpg

O typowych chińczykach z motywami anime nie wspomnę bo to już faktycznie kwestia gustu. Mnie tam się niektóre podobają :P

 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, zbiku90 napisał:

To chyba nie widziałeś jeszcze tego CUDA, roboczo nazwana tu Gej Mrok ;) Swoją drogą chłodzenie co najmniej poprawne.

8099-front.jpg

O typowych chińczykach z motywami anime nie wspomnę bo to już faktycznie kwestia gustu. Mnie tam się niektóre podobają :P

 

Nie no ten Palit to przegięcie lekkie ale co kto lubi. Osobiście wolę wygląd Strix'a lub Sapphire 7900XTX Nitro + ale to już sprzęt który włada mocą która mi nie potrzebna zupełnie :D 

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Lucky1777 napisał:

Zrobisz test w occt ? chodzi mi o temperaturę GPU i hotspota?

O kurde gpu max 71 stopni, ale hot spot już 106 :O No ale gorąco jak diabli mam w pokoju + obudowa nie jest jakaś wybitna w kwestii wentylacji. 

Link to post
Share on other sites

Do 110° możesz spać spokojnie i nawet nie mrugnąć.

 

Dużo bardziej niepokojący jest ogromny rozstrzał między rdzeniem a hotspotem - aż 45°C. Normalnie nie powinien przekraczać 20°C.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Nie do końca się na tym znam i nie wiem czy to duży problem ? Bo normalnie przy graniu nawet w tak upalny dzień jak dziś nie przekraczam w Cyberpunku 68 stopni, a taka forza horizon 5 60-61 stopni.  Oczywiście karta przy tym ciuchuteńka.  Odczyt z nakładki amd wzięty. 

Edytowane przez grimm3r
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...