Skocz do zawartości

OC E8200 - CHŁODZENIE


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam sprzęt jak w profilu (procek e8200), zamówiłem BQ DarkPower Pro 550W i zamierzam wydusić jak najwięcej z mojego procesora (a propo-tak przy okazji zbieram na Quada, myśle o Q9550, reszta sprzętu bez zmiany - czy to dobry wybór??? Zakup planuję na początku 2010r.) przechodząc do sedna to proszę o ocenę mojego chłodzenia ( CoolerMaster Hyper TX2) czy to wystarczy aby osiągnąć 4GHz. Chciałby nie przekroczyć napięcia 1.4V. Mam nadzieję że to wystarczy :-). Doradźcie na co ewentualnie zmienić mając na uwadze Quada, którego też pewnie będę kręcił. Proszę też o rady odnośnie samego oc co prawda ustawiałem już 8x500 i komp wstawał, ale można coś ustawić lepiej?

Link to post
Share on other sites

Co do quada to będzie jeszcze opłacalny, choć nie wiadomo jak to będzie z i5. Jeśli będą wydajniejsze to być może lepiej będzie zmienić całą platformę?

 

Nie podałeś ile kasy chcesz wydać na chłodzenie. Do quada i to kręconego ten będzie najlepszy. Z tańszych to kolejno -> Scythe Muugen 2 -> Arctic Cooling Freezer Xtreme -> no i Twój cooler

 

Co do podkręcania, to podbij napięcie na CPU i sprawdzaj czy jest stabilny i tak w kółko. Oczywiście monitoruj temp. Nie może przekraczać 65*C.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście monitoruj temp. Nie może przekraczać 65*C.

Bez przesady, do 80*C po OC (~4GHz) nie ma co siać paniki.

Hahaha, to podkręć u siebie żebyś miał te 80*C i zobaczymy ile Ci komp pochodzi (mówię tu o katowaniu proca ok. 10h dziennie).

Pożyje Ci 5-6 zamiast 10 lat. Chyba duża strata nie będzie bo wątpię byś go trzymał tyle.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...