Skocz do zawartości

Łącznie rutera z zewnętrznym kablem antenowym


Recommended Posts

Witam,
Chciałbym odkręcić jedną z antenek routera, w jej miejsce podłączyć antenę zewnętrzną, router kablem rj 45 połączyć z komputerem oraz cieszyć się WiFi.
I teraz pytanie, czy można? A jeśli tak to czego będę potrzebował, aby to wszystko działało przyzwoicie?

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.06.2023 o 10:55, SMOKE1337 napisał:

Witam,
Chciałbym odkręcić jedną z antenek routera, w jej miejsce podłączyć antenę zewnętrzną, router kablem rj 45 połączyć z komputerem oraz cieszyć się WiFi.
I teraz pytanie, czy można? A jeśli tak to czego będę potrzebował, aby to wszystko działało przyzwoicie?

Chcesz zrobić apclienta. Kup odpowiednie urządzenie. Po pierwsze musi obsługiwać tryb klienta a po drugie - router potrzebuje obu anten aby pracować poprawnie. Chcesz się łączyć z urządzeniem znajdującym się wewnątrz domu czy na zewnątrz?

Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Chcesz odbierać czy nadawać przez to wifi?

 

 

WiFi z założenia dział dwustronnie.

Link to post
Share on other sites

Ja chcę mieć WI-FI w sensie bezprzewodowo i po kablu do pc.

 

Ruter w domu antena na zewnątrz. I moje pytanie to czy mogę podłączyć ten kabel antenowy złączką z miejscem na antenę w ruterze. I czy tak będzie to działać że po podłączeniu będę mieć internet po kablu na pc i bezprzewodowy na np. telefonie czy telewizorze. Nie znam się na tym. Jeżeli jest to możliwe to napiszcie jaki ruter albo dajcie linka bo jeszcze żadnego nie kupiłem.

 

I jeszcze co to jest ten apclient?

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, SMOKE1337 napisał:

Ja chcę mieć WI-FI w sensie bezprzewodowo i po kablu do pc.

 

Ruter w domu antena na zewnątrz. I moje pytanie to czy mogę podłączyć ten kabel antenowy złączką z miejscem na antenę w ruterze. I czy tak będzie to działać że po podłączeniu będę mieć internet po kablu na pc i bezprzewodowy na np. telefonie czy telewizorze. Nie znam się na tym. Jeżeli jest to możliwe to napiszcie jaki ruter albo dajcie linka bo jeszcze żadnego nie kupiłem.

 

I jeszcze co to jest ten apclient?

Teraz to ja już nic nie rozumiem :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasieg wifi poprawia sie poprzez zastosowanie kolejnych access pointow i to jest najlepsze rozwiazanie, najlepiej aby byly podlaczone do routera kablem i pracowaly w systemie mesh.

https://www.komputronik.pl/informacje/co-to-jest-system-mesh-jak-dziala/

Opcjonalnie jezeli masz spory budzet to mozesz zerknac na bardzo dobry system ubiquiti.

Co ma byc podlaczone do tego wifi? Gdzie to sie znajduje?

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.06.2023 o 10:55, SMOKE1337 napisał:

router kablem rj 45 połączyć z komputerem oraz cieszyć się WiFi

 

Nie musisz stosowac anteny zewn czy innej aby cieszyc sie wifi. Raczej nie oplaca sie kombinowanie z innymi antenami wifi, najlepiej dokupic dodatkowy access point tak jak pisalem wczesniej. Szczegolnie jezeli nie masz jeszcze tego routera i nic nie piszesz o budzecie bo mozna szukac cos za 200zl albo za 2000zl a roznica jest duza.

 

Natomiast jezeli chodzi Tobie o antene do transmisji gsm to zupelnie inna sprawa, poogladaj sobie filmiki na youtube tam sie dowiesz co nieco jak to dziala i czy dziala.

Tutaj cos na start:

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...