Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Imba_ co chcesz wiedzieć ? jak działa Boinc wiesz ? za wykonana prace (przeliczone próbki) dostajesz pkt. Projekty różnie pkt - jedne lepiej drugie gorzej - wynika to z wielu czynników. Część osób liczy pewne projekty dla zasady "bo są pożyteczne" (np WCG) inne liczy się bo dobrze "płacą" czyli dają dużo pkt za przeliczoną prace - najlepszym projektem na CPU była tutaj AQUA@home - niestety aktualnie zakończony. Do tego dochodzi jeszcze liczenie na kartach graficznych - przeważnie dużo lepiej punktowane niż projekty CPU. Przykład podkręcona i7 w AQUA wyciagała do 100.000 pkt na dzień, podkręcony Radeon HD4770 robi tyle samo przy mniejszym poborze energii (projekt Dnetc.net lub Moowraper). Z tym że projektów GPU jest kilka - cześć działa tylko na ATI, cześć tylko na NV ale i tak wszystkich (GPU) jest znacznie mniej niż tych CPU.

No wiem jak to działa ale chodzi mi o jakieś zawody czy coś takiego co było tu wspominane!? Licze juz pare lat ale glebiej sie nie zaglebialem :P

Link to post
Share on other sites

Equinox

Między 23 września a 6 października kolejna odsłona PG Challenge Series

Tym razem liczymy Woodall LLR

Prawdziwy maraton, próbki mają czasy ponad pięćdziesiąt godzin więc ubaw będzie bankowo. Na czas wyścigu zmieniamy team ( w projekcie PG) na Polish National Team i liczymy wszystkim co się nadaje do tego celu. Przypominam że próbki PG potrafią rozgrzać proca do białości więc lepiej przed wyścigiem próbnie trochę podziergać celem sprawdzenia maszyny.

Życzę powodzenia i wysokich not indywidualnych ;)

<pozdro> Edytowane przez emdziej
Link to post
Share on other sites

To się liczy dla dobra ludzkości, dla rankingu czy dobrze za to płacą faktyczną gotówką?? Gdzies czytałem że nawet ponad 25zł dziennie można zarobić ?

cytat

"można zarobić 27zł dziennie przy liczeniu 24h/d na HD5850"

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/gielda-mocy-obliczeniowej/

Będą jaja jak ktoś kiedyś założy projekt naukowy a okaże się że liczyliście jakieś kombinacje żeby złamać szyfr w największym skarbcu świata haha

150W z karty =0,15kW x24h*0,55zł/kWh=1,98 x 30dni = 60zeta na samej grafie wrr nie stać mnie na taką pomoc ludzkości

Poza tym naiwni liczą a koncerny farmaceutyczne potem zbijają miliardy do swojej kasy.

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Tiaaa...to samo z rankingami OC, dziergasz a BMK jest w cichym układzie z elektrownią :wariat:

 

P.S. Mój admin stealz nachapał się tak że teraz smaży dupsko w Portugalii popijając dobre winko a na deser ma najdroższe pleśniaki...

 

Zmowa, normalnie zmowa %-)

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Jest ważne, wybierasz takie próbki jakie Ci odpowiadają czasowo lub sprzętowo. Na ten przykład Cullen/Woodall Prime Search (Sieve) ma wsparcie CUDA a Proth Prime Search (Sieve) możesz liczyć i na NV jak i AMD. Podstawowe ustawienia przetwarzania masz na górze...

 

Use CPU

Enforced by version 6.10+

Use ATI GPU

Enforced by version 6.10+

Use NVIDIA GPU

Enforced by version 6.10+

 

Wszystko zależy co chcesz liczyć i na czym (cpu / gpu);)

 

Zapraszam jednocześnie do zabawy 23 - 6 > The Equinox Challenge project > Woodall Prime Search (LLR)... oczywista w teamie PNT;)

 

Po wyścigu można się wypisać z teamu ale po co ;)

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

no mi chodzi o wsparcie tego wyścigu. Woodall Prime Search (LLR) tylko to się liczy?

Czy Cullen/Woodall Prime Search (Sieve) też? Nie wiem jak to funkcjonuje... i z tego co widzę to chyba tylko ten LLR się liczy ale chcę się upewnić

Link to post
Share on other sites

We wszystkich niemal podanych prze zemnie linkach jest dokładnie opisane, liczymy tylko Woodall Prime Search (LLR). Próbki Cullen/Woodall Prime Search (Sieve) były liczone w czerwcu > http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=3419 :P

 

Info dla liczydłowych Intel HT > http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=107&t=349 (to dość istotny szczegół !!!)

 

<pozdro>

 

Cisza przed burzą %-)

 

Za kilka godzin zaczyna się impra PG, przypominam...

 

"...Even though, in both scenarios, you complete 8 WUs in 2 hours, you get more challenge points with HT turned off because shorter-running WUs are more likely to complete before the challenge ends. Running a larger quantity of shorter running WUs is advantageous in the challenge..."

 

http://www.primegrid...wrap=true#40486

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zasadniczo masz do wyboru:

 

Doliczyć do końca - dostaniesz punkty - ale nie będą to punkty wyścigowe.

 

Anulować zadania i zaktualizować projekt - tak aby pojawiły się w bazie jako Aborted by User - co przyspieszy walidację pozostałych WU i pozwoli szybciej uzyskać ostateczne wyniki wyścigu.

 

A teraz najważniejsze:

 

Mamy 3eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeecie miejsce!

 

:jupi:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...