Skocz do zawartości

i5-13500 taktowanie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez George P,

Recommended Posts

Witam mam ten procek na Gigabyte b760m gaming x ax ddr4.Zaciekwaiło mnie to ,ze podczas testów Cinebych r23 mam takie taktowanie jak na zdjeciach.Wynik wielordzeniowy jaki uzyskałem to 20678,chyba ok.Tylko dziwne ze  rdzenie nie sa tak samo wszystkie taktowane,tak ma byc?Oczywiscie maja rozne temp. najwyzej taktowane po 90 stopni te mniej 75.Musze tez napisac ze musiałem w biosie zmniejszyc DynamicVcore ,mam teraz chyba -0,070V inaczej w tescie po  minucie miałem na tych wysoko taktowanych rdzeniech po 100 stopni :| Czy procek jest ok?Czy płyta gówniana?(bios najnowszy z czerwca)

1.png

image.png

Link to post
Share on other sites

Miałem orginalne i zamieniłem na BE QUIET Pure Rock Slim 2 .W grach temp się poprawiła ale w tych programach testowych bez zmian.Dlatego zmieniłem tam w biosie,czytałem że ludzie mają właśnie problemy z tymi prockami 13generacji na takich płytach i zmieniają te DV.Moze i bym chłodzenia nie  zmieniał ale strasznie mnie denerwował dźwięk..jak u dentysty.Temp były spoko ale zachciało mi się cinebych robić...no i się zaczęło..

Link to post
Share on other sites

To chłodzenie jest za małe do tego cpu. Możesz jeszcze zmniejszyć DynamicVcore jak system będzie stabilny. Procesory intela tak mają, że grzeją się ile fabryka dała. A 100C to dla ich norma. Wszystko poniżej 90C to bardzo dobry wynik. 

 

W grach tyle nie uzyskasz stopni co w R23. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, George P napisał:

Tak myślę nawet czy te DV nie zrobić tak jak było czyli w auto

 

Jeżeli ze zmienionym chodzi chłodniej i system jest stabilny to zostaw jak jest teraz. Intel zawsze daje z zapasem napięcie Vcore dla cpu i spokojnie można je zmniejszyć. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Po prostu we wszystkich przypadkach gdzie są problemy z 5GHz winą jest zapewne chłodzenie. Dzisiejsze płyty spokojnie pozwalają na takie OC ale większość AIO nie jest w stanie schłodzić tych procków. Np jeszcze w tamtym roku każdy proponował Arctica Freezera II ale zapewne nikt nie wiedział że to chłodzenie nadaje się tylko na stockowe zegary. Żeby wykorzystać maksymalny potencjał trzeba zainwestować w porządne AIO. I to nie takie za 500-600zł tylko co najmniej dobrego tysiaka. I tyle w tym temacie. UV jak najbardziej można zrobić ale to nie to samo.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...