Skocz do zawartości

HUB USB, czy potrzebne dodatkowe zasilanie ?


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie - planuje podłączyć pod laptopa HUB USB pod który będą podpięte - klawiatura mechaniczna z podświetleniem, myszka z podświetleniem i słuchawki również z podświetleniem. Chciałbym kupić HUB USB - Baseus Lite Series WKQ030101. Ma on aktywny port do ładowania. Musiałbym kupić nawet najtańsza ładowarkę pod USB C by podpiąć. Ciekawi mnie czy bez dodatkowego ładowania nie spaliłoby portu USB ?

Byłbym wdzięczny za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Ale w jakim celu chcesz podpinać ładowarkę? Z tego co widzę to ten hub ma na sztywno podpięty kabel do podłączenia do komputera. Prędzej bym się spodziewał, że podłączając HUB do ładowarki spalisz sobie sprzęty, a i w to wątpię.

Generalnie podepnij co komputera i będzie dobrze. Jeśli podepniesz kabel do ładowarki to nie będziesz miał połączenia z komputerem.

Link to post
Share on other sites

Mam jakiegoś HUBa 7 portów, niby USB 3.0, podłączony pod USB 3.0 i po przedłużaczu 1.5m też niby 3.0

Jak podłączę za dużo to urządzenia które są doń podpięte po prostu przestają działać :D

Mam obecnie 3 nadajniki - 2 wifi (klaw+mysz) + 1 kij_wie_jaki (do numerycznej) - jak podłączę do niego jeszcze słuchawki na USB to wszystko przestaje nagle działać :D

W zestawie dostałem zasilacz oddzielny do napędzenia całego HUBa, co prawda z niego nie korzystałem (15W vs 0 eko-sreko :D), ale widocznie przy bardziej prądożernych odbiornikach powinno się go podłączyć, bo już limit z 1 gniazda wyczerpany.

Chociaż, pytanie, czy to brak "mniam-mniam" czy "czip" (czy cokolwiek tam jest), nie potrafi ogarnąć multizadaniowowści - sprawdzę dzisiaj wieczorem z ciekawości.

 

@kooneerdlaczego uważasz że ma spalić? w końcu to HUB aktywny posiadający własne zasilanie zewnętrzne, lub pasywny po USB tylko, ale wówczas trzeba się pogodzić z pewnymi ograniczeniami.

"Hub ma także port USB-C, który umożliwia podłączenie dodatkowego źródła zasilania 5 V / 3 A"

Kiedyś stare kieszenie na USB wymagały prądu z 2gniazdek USB by np. ruszyć dyskiem, albo zewn zasilania na 5V 1A i też wszystko banglało.

OK.

 

To co mam to jakieś coś takiego:

obraz.png.69ac1d86befab265793febce58ad2cee.png

 

Wcześniej coś musiało być nie tak, bo jak testowałem to chyba przez zwykły przedłużacz USB czy coś, nie wiem, jak wspominałem dokupiłem przedłużacz USB 3.0 (może grubsze kable w środku czy coś, coś na pewno się zmieniło)

 

Teraz mam na próbę podłączone:

- klawiatura przez USB Redragon z RGB (z funkcją ładowania)

- mysz przez USB - Roccat Kone Pure

- mysz przez USB - Roccat Kone Pro Air

- słuchawki przez USB - Ravcore Dynamite

- 3 nadajniki bezprzewodowe (mysz klawa i numpad)

 

I to wszystko leci z pojedynczego portu USB 3.0, bez dodatkowego zasilania.

Jak podłączę zasilanie to w zasadzie nic się nie zmienia :D

 

Jest git :)

 

@zbiku90 jak coś :D

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 29.05.2023 o 22:45, zbiku90 napisał:

A podłącz jakiś dysk zewnętrzny jak masz ;)

sorka że tak długo :D

 

Nie mam niczego "nadzwyczajnego" - HDD Seagate Momentus 5400.6 160 GB - +5V 0.451A, czyli stary talerzowiec, co prawda nie 7200, ale na pewno więcej potrzebuje niźli SSD.
Kieszeń jakaś sprzed 10 lat na USB Mini.

obraz.png.d1d1d4be65cc268a497735efe21dd20f.png

No ale zrobiłem z ciekawości pewne testy i "pomiary":

 

1. USB 2.0 - dysk tylko piszczał przy starcie, dopiero jak mu z drugiego portu USB 2.0 dałem V i A to ruszył.

2. USB 3.0 - HUB podłączony przez przedłużacz 1.5 USB 3.0 = du*a.

3. USB 3.0 - HUB bezpośrednio podłączony do portu w kompie = działa i podłączyłem jeszcze mu 2 nadajniki bezprzewodowe(mysz+klawa) + słuchawki z kartą dźwiękową na USB z ledami, wibracjami itd, wszystko działało jak powinno. Nawet kopiowanie z dysku uruchomiłem i działało wszystko stabilnie.

4. Jak podłączyłem po jakimś kablu USB-C ładowanie telefonu (na tym samym kablu idzie 2A z ładowarki równo) to natężenie widziane w Accubattery wahało się zarówno na USB 2.0 jak i 3.0 (:

2.0 - 200 mA - 350 mA

3.0 - 550 mA - 700 mA

Podłączone przez HUB - podczas ładowania telefonu, brakowało prądu dla myszy i klawy, bo mysz co chwilę zgłaszała się jako podłączona.

 

Czyli nawet jak dysk bierze te 0,5A, to to co zostaje z portu USB 3.0, ale bez strat 1,5M kablem to jest duuży zapas jeżeli chodzi o peryferia.

Prosto z portu USB 3.0 jest bardzo fajnie i co najważniejsze stabilnie.

Jak mu dorzuciłem zasilacz dodatkowo:

- dysk normalnie wystartował na przedłużaczu 1.5m i 1 wtyczce z dwóch.

- telefon ładuje się z natężeniem ~1,5A +- 0,1A

- j.w. + podłączyłem dysk, słuchawki + 2 nadajniki/odbiorniki USB - ładowanie ~1,4A, transfer z dysku stabilny

 

Nie wiem czy ktokolwiek cokolwiek z tego skorzysta, ale zrobiłem :D

 

Edytowane przez wid3l3c
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, wid3l3c napisał:

sorka że tak długo :D

 

Nie mam niczego "nadzwyczajnego" - HDD Seagate Momentus 5400.6 160 GB - +5V 0.451A, czyli stary talerzowiec, co prawda nie 7200, ale na pewno więcej potrzebuje niźli SSD.
Kieszeń jakaś sprzed 10 lat na USB Mini.

obraz.png.d1d1d4be65cc268a497735efe21dd20f.png

No ale zrobiłem z ciekawości pewne testy i "pomiary":

 

1. USB 2.0 - dysk tylko piszczał przy starcie, dopiero jak mu z drugiego portu USB 2.0 dałem V i A to ruszył.

2. USB 3.0 - HUB podłączony przez przedłużacz 1.5 USB 3.0 = du*a.

3. USB 3.0 - HUB bezpośrednio podłączony do portu w kompie = działa i podłączyłem jeszcze mu 2 nadajniki bezprzewodowe(mysz+klawa) + słuchawki z kartą dźwiękową na USB z ledami, wibracjami itd, wszystko działało jak powinno. Nawet kopiowanie z dysku uruchomiłem i działało wszystko stabilnie.

4. Jak podłączyłem po jakimś kablu USB-C ładowanie telefonu (na tym samym kablu idzie 2A z ładowarki równo) to natężenie widziane w Accubattery wahało się zarówno na USB 2.0 jak i 3.0 (:

2.0 - 200 mA - 350 mA

3.0 - 550 mA - 700 mA

Podłączone przez HUB - podczas ładowania telefonu, brakowało prądu dla myszy i klawy, bo mysz co chwilę zgłaszała się jako podłączona.

 

Czyli nawet jak dysk bierze te 0,5A, to to co zostaje z portu USB 3.0, ale bez strat 1,5M kablem to jest duuży zapas jeżeli chodzi o peryferia.

Prosto z portu USB 3.0 jest bardzo fajnie i co najważniejsze stabilnie.

Jak mu dorzuciłem zasilacz dodatkowo:

- dysk normalnie wystartował na przedłużaczu 1.5m i 1 wtyczce z dwóch.

- telefon ładuje się z natężeniem ~1,5A +- 0,1A

- j.w. + podłączyłem dysk, słuchawki + 2 nadajniki/odbiorniki USB - ładowanie ~1,4A, transfer z dysku stabilny

 

Nie wiem czy ktokolwiek cokolwiek z tego skorzysta, ale zrobiłem :D

 

Dzięki za informację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...