Skocz do zawartości

Która kartę na dziś dzień wybrać


Recommended Posts

3 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

20354 w TimeSpy bez dostrajania

Graphics score czy ogólny?

3 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Jak obniżyłem napięcie o 15% to wywala błędy 

Nic dziwnego to będzie jakieś 180mV, musiałbyś mocno zjechać z zegarami żeby było stabilnie. Moja porada jest niezmienna, wszystko na default, napięcie na 1100mV (jak klikniesz zaawansowane to procenty zmieniają się na miliwolty), zasilania nie ruszaj wcale. Jak dobrze pójdzie to powinieneś mieć ten sam albo ciut lepszy wynik przy niższych temperaturach i poborze. Ewentualnie później schodzić co 10-15mV niżej, albo wyżej jak będzie coś nie tak.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego też proponowałem żeby nie ruszać nic poza napięciem na początek. Na nowych kartach AMD UV+OC to już czarna magia zahaczająca o okultyzm. Trzeba chyba sprzedać duszę diabłu żeby to w pełni pojąć, nawet profesjonalni recenzenci nie do końca ogarniają sprawę, a większość "gotowych" ustawień można włożyć między bajki a resztę o kant du*y potłuc :D Za to właśnie kocham sprzęty AMD, z nimi nigdy nie ma nudy i potrafią zaskoczyć czymś nowym nawet gdy się wydaje że zaczyna się je rozumieć. Z drugiej strony jak przeglądałem dla Krecika instrukcję płyty pod Intela to tam dopiero jest szósty dan, ale to pewnie dlatego że nie mam zbytnio styczności ostatnio. Eh, kiedyś tuning był prostszy i bardziej przewidywalny, teraz to z każdej jednej architektury można by doktorat napisać :)

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Ustawiłem 1.26 ale i tak w Windowsa jest 1.34

Może LLC podbija? Ja tam nie wiem, nie znam się, z nowymi Intelami nie mam styczności na codzień. Musi ktoś obcykany w temacie się wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Artok napisał:

im wyższa cyferka przy load line calibration tym mniejsze różnice między żądanym napięciem a napięciem rzeczywistym. 

No tak to mniej więcej działa przeważnie, przy najwyższych nastawach napięcie może być nawet niższe od ustawionego.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Artok napisał:

Żbik pisze o undervolcie Radeona, a Krecik miesza w nastawach procesora %-)

 

Tak to się nie dogadacie. 

UV Radka też zrobiłem. Na razie 90% i działa wszystko :lol:

 

Bardziej to mnie martwił ten procesor co sie tam odwala.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Modele z 50xt na końcu to refreshe które są już fabrycznie wyżyłowane prawie pod korek, nie spodziewaj się oszałamiającego OC. Podkręcanie pamięci może mieć skutek odwrotny od zamierzonego czyli spadek wydajności. Przetestuj lepiej domyślne 2250 ale z szybką synchronizacją.

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6950-xt-reference-design/37.html

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...