Skocz do zawartości

Która kartę na dziś dzień wybrać


Recommended Posts

Uzbierałem 3500zł

I teraz.

3080ti 12gb lhr8

3090 24gb bez ti

Czy Radeona 6950xT 

Bo jestem głupi, z tego wszystkiego.

Kiedyś miałem w planie kupić 3080ti ale ceny mocno w dół poszły.

 

Kupiłem w nocy 3080ti_12gb od PNY ale nie byłem pewny czy to dobry wybór :(

Potem znalazłem 3090 w podobnej cenie.

6950xt można mieć nówkę.

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Będzie fajna karciocha ? 

Szukam . Może znajde.

Całkiem o 7900XT zapomniałem.

31 minut temu, Rebelmind napisał:

Szkoda, że nie wyłowiłeś 7900 XT, bo były za 3600 PLN. :/ Teraz jest 200 PLN drożej 

 

 

To co brać śmiało 6950xt ? 

 

Link to post
Share on other sites

Jak dołożysz 200zł to można 4070ti brać jak ci 12GB nie przeszkadza.

https://techlord.pl/pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-tf-oc-12gb-gddr6x-dlss3-p-9090.html

Z tego co kojarzę to w 4k grasz, to chyba lepszym wyborem będzie mimo wszystko 6950xt (zasilacz min. 700W bym polecał)

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-6950-xt-pg-16gb-oc-i333035?bid=&ceneo_cid=9fb2cd13-014b-dfd3-fc8c-45a1f6244014

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Będzie dużo roboty z tym ? 

 

I pytanie czy zasilacz 650W Supreme Gold wystarczy czy trzeba zamawiać coś nowego ?

Dosłownie jeden albo dwa suwaczki w oficjalnych sterownikach AMD do przesunięcia w lewo. Myślę że jak obniżysz napięcie procka jeszcze (albo i nie) to zasilacz powinien dać radę.

Daj znać jak dojdzie to ci pokażę co i jak

No i obowiązkowo DDU w trybie awaryjnym żeby Windowsa nie przeinstalowywać

Link to post
Share on other sites

Przy UV na 825mV ten 6950 XT powinien zejść tak, że nie przekroczy 300W więc supreme 650W gold z palcem w slocie to pociągnie. Ale to rozumiem robiłeś przy użyciu AutoUV w nakładce, nie? Spróbuj zrobić ręcznie: zegary na dwóch ostatnich stanach -150, -100 MHz, Pwr_limit -15%, napięcia na dwóch ostatnich stanach -75, -50mV

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Nie działa. Wyłącza sie komputer. 

Zasilacz słaby.

Jeśli wbiłeś te ustawienia ze screena u siebie to wcale bym się nie zdziwił jeśli VRAM nie wyrabiał pod obciążeniem. Rzadko kiedy OC pamięci jest stabilne na ciasnych timingach z mocnym UV. Daj znać jak będzie z nowym zasilaczem, chociaż z drugiej strony na 750W to UV raczej nie będzie już wcale potrzebne.

Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Spróbuj zrobić ręcznie: zegary na dwóch ostatnich stanach -150, -100 MHz, Pwr_limit -15%, napięcia na dwóch ostatnich stanach -75, -50mV

W sterownikach nie da się ustawić krzywej, jest tylko offset.

Ja bym dał Power Limit na maxa w lewo, napięcie w okolicach 1100-1125mV i reszty nie ruszał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...