Skocz do zawartości

Jak działa przenośna bateria Apple MagSafe?


Recommended Posts

Planuję chłopakowi kupić urodziny, ale nie umiem się doczytać.

1. Czy bateria pełni tę samą funkcję co powerbank?
2. Czy potrzeba innych akcesoriów jak np specjalna ładowarka?
3. Jaką pojemność ma bateria? (Skoro jest przenośną ładowarką, musi jakąś mieć)

4. Wasze opinie na ten temat, czy warto kupić?

Link to post
Share on other sites
Planuję chłopakowi kupić urodziny, ale nie umiem się doczytać.

1. Czy bateria pełni tę samą funkcję co powerbank?
2. Czy potrzeba innych akcesoriów jak np specjalna ładowarka?
3. Jaką pojemność ma bateria? (Skoro jest przenośną ładowarką, musi jakąś mieć)
4. Wasze opinie na ten temat, czy warto kupić?

Nie warto. Jest masa tańszych zamienników i czasem nawet lepszych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link to post
Share on other sites

To powerbank, tylko ładujący indukcyjnie. Największą tajemnicą jest jego pojemność, inżynierowie apple nie potrafili jej zmierzyć. Chodzą słuchy, że 100x naładuje ajfona.

 

Jednak niezależni fachowcy zmierzyli pojemność i wyszło aż 1460mAh, tak więc te 100x ładowania nie za bardzo. Dla porównania mój ulubiony paluszek AA (eneloop) ma 1900mAh. Jednak nie zasili bezprzewodowo pilota od TV.

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

A przepraszam, pomyślałem o tym:

https://www.apple.com/pl/shop/product/MHXH3ZM/A/ładowarka-magsafe

A mowa jest o tym:

https://www.apple.com/pl/shop/product/MJWY3ZM/A/akumulator-magsafe

Cytat

iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 Pro Max, iPhone 14 Plus lub iPhone 14 Pro Max z akumulatorem MagSafe jest doładowany nawet o 40%* '

*Testy przeprowadzone przez Apple w kwietniu 2021 r. na przedprodukcyjnych egzemplarzach iPhone’a 12 mini, iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max z oprogramowaniem, w sierpniu 2021 r. na przedprodukcyjnych egzemplarzach iPhone’a 13 mini, iPhone’a 13, iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max z oprogramowaniem oraz w sierpniu 2022 r. na przedprodukcyjnych egzemplarzach iPhone’a 14, iPhone’a 14 Plus, iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max z oprogramowaniem. Testowano urządzenia działające w sieciach komórkowych LTE i 5G, sparowane z przedprodukcyjnymi egzemplarzami akumulatora MagSafe oraz oprogramowania. Testy prowadzono przy zablokowanym ekranie. Obowiązywały ustawienia domyślne z następującymi wyjątkami: interfejs sieci Wi-Fi był połączony z siecią, a funkcja Wi-Fi „Pytaj, czy łączyć” oraz automatyczna regulacja jasności były wyłączone. Wydajność akumulatora zależy od sposobu użytkowania, warunków w otoczeniu, początkowego poziomu naładowania, konfiguracji sieci i wielu innych czynników; rzeczywiste wyniki mogą się różnić od deklarowanych.

Jeśli za 600zł potrafi naładować nieużywany telefon max o 40% to faktycznie trochę słabo. Ip14 Pro ma nieoficjalnie ok. 4300mAh, więc faktycznie wychodzi ok. 1700, mniej od paluszka. Dla porównania zwykły, firmowy (ale bez jabłka i magnesu) powerbank o pojemności 10000mAh (prawie 6x pojemniejszy) kosztuje 50zł (12x mniej). No ale jest większy (fizyki się nie oszuka) i potrzeba kabelka.

45 minut temu, grzech1991 napisał:

Nie wiem ile tam jest pojemności, ale eneloop jest przy 1.2V, a tam masz chyba 4.2V - to zupełnie inna pojemność.

:co:

 

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, grzech1991 napisał:

ale eneloop jest przy 1.2V, a tam masz chyba 4.2V - to zupełnie inna pojemność

Czyli są różne rodzaje pojemności? Panie, jak je odróżnić?:D

 

Nie wiem też skąd ktoś zapodał w ogóle, ze to ma mniej niż 2000mah... - a co by się stało, jakbyś google użył?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 7.05.2023 o 14:02, wodego napisał:

Czyli są różne rodzaje pojemności? Panie, jak je odróżnić?:D

 

Tak, pojemność oddaje się przy danym napięciu. Ilość energii to wh

 

Watts in a Name? Why We're Using Watt-Hours to Compare Batteries |  Wirecutter

Więc nie wiem jak ci eneloop wyszedł, pewnie tak samo jak 1500mah w powerbanku do iphone.

Czy da się sprawdzić w google? Da się, ale to chyba pytanie do Ciebie i autora.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

Tak, pojemność oddaje się przy danym napięciu

To są niesamowite stwierdzenia, nikt tego przedtem nie odkrył. Czyli jak aku samochodowy ma 12V i nastąpi spadek napięcia do 11V, to już żadnej energii nie odda, bo napięcie jest poniżej "danego"... Miałem baterię 9V używaną, napięcie pokazywała ~5V na mierniku, a jeszcze dioda led świeciła. Myślę, że to już podchodzi pod czarną magię, bo napięcie było dużo poniżej "danego".

 

Więc nie wiem jak ci eneloop wyszedł - niektórzy mają odpowiednie przyrządy pomiarowe i potrafią to zmierzyć.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...