Skocz do zawartości

7900x, b650m pg riptide, ssd kc3000s 1tb, win11, nie bootuje z pena


Recommended Posts

8 godzin temu, bielas napisał:

Dysk jest czysty i sformatowany. Nic na nim nie ma. Cały konfig to świeży zakup.

 

Poza tym format mogę (i zresztą robiłem) z poziomu biosu.

Nie rozumiesz.

To właśnie dlatego nie bootuje bo trzeba to zrobić jeszcze raz z poziomu strony Microsoft.

I tam trzeba wybrać przygotuj bootowalny pendrive i strona sama zrobi wszystko za Cb, a potem w BIOS ustawić jako 1 dysk tego pendrive właśnie. 

I wtedy ruszy.

 

Zrób tak jak mówię a nie robisz po swojemu a potem nie działa ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Nie rozumiesz.

To właśnie dlatego nie bootuje bo trzeba to zrobić jeszcze raz z poziomu strony Microsoft.

I tam trzeba wybrać przygotuj bootowalny pendrive i strona sama zrobi wszystko za Cb, a potem w BIOS ustawić jako 1 dysk tego pendrive właśnie. 

I wtedy ruszy.

 

Zrób tak jak mówię a nie robisz po swojemu a potem nie działa ;)

Mam botowalnego pena. Właśnie od Microsoftu. Z W11. Włożony do innego kompa bootuje od strzała. Włożony do jeszcze innego również dziabie od strzała.

 

i zdecyduj się o czym piszesz. Czy o formatowaniu dysku na którym ma być postawiony system, czy o botowalnym penie z W11.

Dysk ssd nvme to nie to samo, co pendrive.

11 godzin temu, xardas228 napisał:

Próbowałeś innego pendrive, albo na tym co masz postawić na szybko jakiś bootowalny systemik żeby sprawdzić czy co innego komputer zabootuje?

Tak. Taki sam efekt.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.04.2023 o 13:53, Navier napisał:

CSM wyłączony, fTPM włączony, fastboot wyłączony?

Tu chyba będzie problem, ale teraz jestem poza domem i nie mogę sprawdzić.

 

W dniu 29.04.2023 o 19:06, Lord_Krecitsqa napisał:

Dobra. To jeszcze jeden sposób.

Odpepnij wszystkie inne dyski a zostaw tylko ten jeden na którym chcesz mieć Windows.

Odpepnij z mobasa.

Potem pena i sprawdzisz co jest grane. 

Nie ma siły żeby nie zadziałało.

Chyba że coś jest uwalone.

Od początku używałem tylko jednego dysku. A sprzęt jest ok. Raz, bo wchodzi do biosa, a każdy komponent parowany z innym kompem działa w nim b/u.

 

W dniu 29.04.2023 o 17:24, illmor napisał:

Sprobuj inny port usb. Ja zessalem win11 i usb stika zrobilem Rufusem. Poszlo. Instalator sam zrobil sobie partycje gpt, jak usunalem wszystko. Powodzenia.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka
 

Tak też kombinowałem. I kiszka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...