Skocz do zawartości

Intel Core I5-13600K duże temperatury


Recommended Posts

tak :-) usmiecham sie, znam zasadę i pomyłki, ale też o to zwykle inych pytam

Wiatraki na chłodnicy mogą się kręcić pytanie czy pompka w bloku działa? W BIOSIE powinieneś mieć w ustawieniach podane z jaką prędkością pompka pracuje, może ktoś tu doradzi jak to lepiej sprawdzić bo z AiO nie miałem styczności ale zdarzały się przypadki, że pompka była wyłączona, ustawiona na bardzo niskie obroty lub zwyczajnie zepsuta.

 

zanim rozbiorę zdejmę ... najpierw to sprawdzę

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.06.2023 o 18:46, wrobel_krk napisał:

Możesz tez ustawić offset np - 0.100v, odpalić cb23 i zobaczyć czy będzie działać, jakie masz napięcie podczas cb23?
 

Może się nie znam ale offset moi zdaniem słabo nadaje się do UV. U mnie na na 1.100v działa stabilnie i w dodatku CPU jeszcze udało się podkręcić, P do 5300MHz i E 4100MHz ;)  

Link to post
Share on other sites

A kto używa komputer w totalnej bezczynności? ;)

Ja u siebie nie zauważyłem jakieś różnicy. Napięcie ustawione na stałe,

cpu normalnie zrzuca zegary w idle. Może na starszych generacjach było inaczej? 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Walicie na siłę po ponad 5GHz to nie dziwcie się że wam dobijają tempy do 100C. 11th-13th gen to bardzo prądożerne kloce więc potrzeba naprawdę AIOsa z górnej półki, do tego fany w odbudowie żeby tempy były stabilne. Ja na moim robię 4.8GHz, Spedstep, Spedshift i C-States wyłączone. W idle max 35C w gorące dni, Cinebench R23 po 10 min all cores podchodzą pod 86C. Testy Prime95 niestety 100C ale nie mają sensu bo żaden program ani gra nigdy nie skatuje tak mocno procesora instrukcjami AVX, OCCT też odpada bo nie wykryje żadnych niestabilności nawet jeśli proc jest za mocno podkręcony. Można odpalić go na max 15 min w dłuższych odstępach by się upewnić że komp nie zfrezuje podczas obciążenia. Jeśli oscylujemy wokół jednego ustawienia to nie ma sensu katować tak maszyny.

 

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...