Skocz do zawartości

Realtek ALCS1220A vs Realtek ALC897


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

7 godzin temu, grzech1991 napisał:

Zobacz sobie Daniela Rakowieckiego jak rozkręca z906, w środku procesor montowany chyba w wzmacniaczach po 5000 zł :) Staliety czy sub nie jest pierwszych lotów, ale akurat procesor mają b. dobry w stosunku do ceny. Co do tego ciulowego dźwięku i dowodu anegdotycznego, to mogę Ci nagrać jak pięknie gra ten analog przestery :D

 

Znam gościa i akurat oglądałem jego modyfikacje Logów. Wcale mnie nie dziwi, że z różnorakiej elektroniki można sporo wyciągnąć jeśli się jej poświęci trochę czasu i ma jakieś zaplecze doświadczenia i wiedzy. Takie cuda już widziałem i słyszałem, jak z chińskich podzespołów powstawały wzmaki, które jakościowo są zbliżone to tych x razy droższych. Z drugiej strony jest masa sprzętu wyceniona na grube tysiące, a grają mocno przeciętnie, kto zna rynek audio ten się w cyrku nie śmieje.

 

Procesor w Z906 to D2-71583, można sobie przejrzeć jego datasheet, bo w necie dostępne. To kostka, która kosztuje ~30$, choć na chińskich stronkach to i za kilkanaście $ znajdziesz. Ogólnie przeznaczenie ma dość uniwersalne i na papierze wygląda całkiem dobrze, jednak żeby głośniki dobrze zagrały to nie wystarczy, bo sam procesor to tylko jedna składowa całego rozbudowanego układu.

 

To, że analog tam słabo gra to może być kwestia samej jakości sygnału analogowego, który dostają głośniki albo nawet i kwestia samych głośników, jak obsługują sobie taki sygnał. Fakt, że mogą grać lepiej na cyfrze zupełnie mnie nie dziwi, bo oczywiście jest taka możliwość tylko dziwi mnie stwierdzenie, że przy każdym sprzęcie po optyku będzie podobnie, otóż nie musi. Masz przykład Logi, ale opieranie na nim całego wywodu sensu nie ma.

 

Ja naprawdę nie muszę dostawać żadnych nagrań, żeby mieć świadomość, że możesz mieć przestery na analogu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...