Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, złożyłem komputer z nowych podzespołów, po złożeniu, podpięciu i wciśnięciu przycisku ON słychać "klik" zasilacza, ale nic nie startuje, wentylatory się nie kręcą a wydaje mi się, że wszystko dobrze jest podpięte. 

Podzespoły to:

Płyta główna Gigabyte B550 Gaming X V2 rev 1.3 

Procesor Ryzen 5 5600 

Karta Graficzna PowerColor RX 6800 XT Red Dragon 

Ram 2x16 Kingston fury 3200mhz cl nie pamiętam ile 

Zasilacz Endorfy Supremo fm5 gold 750 w

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy wszsytkie wtyczki są podpięte jak trzeba i co równie ważne gdzie trzeba. Jak to sprawdzisz i dalej nic to nie da to podmień zasilacz na inny sprawny. Mogło się zdarzyć, że zasilacz zdechł zanim miał szansę zadziałać mimo, że był nowy.

Edytowane przez Vorgenus
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Vorgenus napisał:

Sprawdź czy wszsytkie wtyczki są podpięte jak trzeba i co równie ważne gdzie trzeba. Jak to sprawdzisz i dalej nic to nie da to podmień zasilacz na inny sprawny. Mogło się zdarzyć, że zasilacz zdechł zanim miał szansę zadziałać mimo, że był nowy.

Po pierwszej próbie wyciągnąłem płytę główną z obudowy i złożyłem wszystko na pudełku. 24 pin i 8 pin podłączone poprawnie, do karty graficznej 2x 8 pin podłączone poprawnie, ramy tam gdzie zaleca producent też dobrze siedzą, Próbowałem flashować bios korzystając z Q-Flash i dioda się zapaliła więc zasilanie na płycie głównej chyba jest? Możliwości, żeby sprawdzić inny zasilacz niestety nie mam. 

Link to post
Share on other sites

Bez podmiany zasilacza można tylko wróżyć. Nie masz gdzieś w okolicy jakiegoś sklepu lub serwisu komputerowego, żeby podejść i sprawdzić płytę lub zasilacz?!

Link to post
Share on other sites

Problemem też mogą być RAMy. Kilka razy miałem identyczny objaw - po wciśnięciu power albo nic, albo klik i nic, bo cholerna pamięć się gryzła.

Sprawdź pojedynczo każdą kość w każdym slocie. A najlepiej wykombinuj na testy zarówno zasilacz jak i kompatybilny RAM.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, lonialomax napisał:

Sprawdź zasilacz multimetrem- poradniki w sieci. Czy do płyty podłączony jest speaker, a jeżeli tak to czy są jakieś dźwięki? Jeżeli zasilacz będzie miał poprawne napięcia to jest możliwe, że trafiłeś na wadliwą płytę.

Multimetra nie posiadam, jutro podrzucę komputer do serwisu, żeby tam ktoś ogarniający rzucił na niego okiem 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...