Skocz do zawartości

OCENA ZESTAWU - GRAFIKA 3D/ANIMACJA 20000zł +/-


Recommended Posts

Hej, chciałbym zakupić w przyszłym miesiącu komputer, przeczekałem ten gorszy okres z cenami kart graficznych i muszę podjąć się zakupu, ze względu na pracę.

Komputer ma służyć do grafiki 3d oraz animacji. Główny renderer używa GPU, ale też CPU potrzebuję do innych programów.

Proszę o ocenę zestawu, który udało mi się złożyć. Budżet to około 22tyś netto, na xkom wyszło mi za zestaw nieco ponad 20k. 

Prosiłbym o rady, dziękuję i liczę na pomoc, pozdrawiam!

 

https://www.x-kom.pl/lista/hntnrzwr5%C2%A0

image.thumb.png.021ec0507fd38f2cfc56a35765a24a31.png

Link to post
Share on other sites

Nie podoba mnie się to - masz niekompatybilny konfig. 

 

AiO 360 do 500DX tylko na front a w takim przypadku nie zmieścisz GPU :D

 

Ramki też nie wiem czy pójdą 2x32 na 6000 MHz. Jak będziesz dokładać - to jest to pewne niemal na 100%

 

Dysk 980 trochę boli. Dlaczego nie 4 generacja?

 

Za 600 zł mniej masz https://proline.pl/koszyk/9c55dee7

 

- jedna z najlepszych mobasów X670E AM5
- zasilacz ATX 3.0 - ten bq w tej cenie dramat
- SSD KC3000 Gen4

- zdecydowanie większa obudowa - 360 na top, o wiele więcej miejsca na GPU

- wydajniejsze chłodzenie

- GPU z wydajnym chłodzeniem, nawet z bardzo wydajnym chłodzeniem ale z z dość agresywną krzywą więc warto ją ręcznie poprawić, na plus 4 lata gwarancji 

 

Monitory 32 cale 4K. Nie wiem jakie masz podejście, sam jakbym miał brać 4K, to raczej coś większego niż 27 cali. Kwestia złączy jakich potrzebujesz w monitorze. 

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

O, Bóg zapłać dobry człowieku :D

W sumie jak jeszcze te 600zł zostało, to drugi ssd można dowalić, albo większą pojemność.

Co do obudowy, właśnie nie byłem pewien, bo widziałem rozmiary tej karty i nie umiałem sobie zobrazować rozmiaru obudowy i czy będzie pasić.

Jak wygląda sprawa z chłodzeniem? Nigdy nie miałem chłodzenia takiego, to po prostu się tylko montuje i sobie bangla samo? Czy coś poza pastą trzeba wymieniać/czyścić? 

Co masz na myśli agresywna krzywa? W sensie ciężar karty graficznej jest tak rozłożony, że potrzebuje podpory? 

Co do monitorów, nie wiem czy w tej cenie 32cale odda to co 27 cali, dlatego skompresowałem rozmiar matrycy do mniejszej. Oczywiście monitory będą podpięte bezpośrednie pod RTX'a, najlepiej żeby to były złącza najbardziej wydajne, nie jestem na topie parę lat temu przestałem śledzić rynek/technologię i dopiero nadrabiam :|

Dziękuje za zaangażowanie! 

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie montujesz i samo bangla od strzała. Nic nie trzeba robić. Układ bezobsługowy. 

 

Jakby był dostępny możesz też dać https://proline.pl/?qp=liquid+360&gk= na którego masz 6 lat gwarancji

 

4 godziny temu, WiGoR napisał:

Co masz na myśli agresywna krzywa? W sensie ciężar karty graficznej jest tak rozłożony, że potrzebuje podpory? 

Nie, chodzi mi o coś zupełnie innego. GIgabyte fabrycznie ustawił dość wysokie obroty wentylatorów na karcie graficznej RTX 4090 dzięki czemu karta jest mega chłodna nawet względem droższej konkurencji ale jest przy tym bardziej słyszalna, bo do głośnej nadal jej brakuje. Możesz ręcznie ustawić sobie krzywą bardziej łagodną przez co będzie nadal i spoko z temperaturami jak i dodatkowo będzie ciszej. 

 

4 godziny temu, WiGoR napisał:

Co do monitorów, nie wiem czy w tej cenie 32cale odda to co 27 cali, dlatego skompresowałem rozmiar matrycy do mniejszej. Oczywiście monitory będą podpięte bezpośrednie pod RTX'a, najlepiej żeby to były złącza najbardziej wydajne, nie jestem na topie parę lat temu przestałem śledzić rynek/technologię i dopiero nadrabiam :|

Tutaj kwestia dość mocno indywidualna. Osobiście do pracy z tekstem nie brałbym 27 cali 4K bo to i tak trzeba skalować bo czcionki będą po prostu bardzo małe. 

 

Te 600 zł jak najbardziej możesz dać na dysk i tutaj nawet spokojnie styknie Ci https://proline.pl/dysk-lexar-ssd-nm710-2tb-m-2-pcie-nvme-gen4-lnm710x002t-rnnng-p8117440

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...