Skocz do zawartości

Procesor dla gracza


Recommended Posts

Witam. Zakupuję mocną maszynę do grania (ram 8gb, gtx 570/460 SLI/ HD 6870 SLI) i potrzebuję też procesora. Dużo dobrego słyszałem o i5 2005k, choć mój kuzyn (informatyk który bedzie mi to wszystko składać, ma własną firmę) poleca mi bardziej i7 870. Rzeczywiście, w testach wypada (przynajmniej w grach) nieco lepiej. Co wy o tym wszystkim sadzicie ? Brać starsze i7 870 czy nowsze i5 2005k ? Proszę o uzasadnione odp (nie np BO SANDY BRIGDE JEST NOWSZE I/DLATEGO LEPSZE)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

2500K na powietrzu, każda sztuka pójdzie przynajmniej 4,5GHz. Wówczas każdy procesor poprzedniej generacji zostaje w tyle (czasem łącznie z 12 wątkowymi i7). Dodatkowo jest zdecydowanie chłodniejszy, a platforma SB wydaje się przyszłościowa, gdyż płyty LGA1155 mają wspierać też Ivy Bridge. Moim zdaniem wybór jest oczywisty.

 

A jeśli chodzi o konfigurację multi-GPU to z dwóch HD6870 jestem mega zadowolony.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

informatyk który bedzie mi to wszystko składać, ma własną firmę) poleca mi bardziej i7 870

 

Twój kuzyn informatyk jest idiotą. Jak w polsce tacy informatycy są to ja nie muszę się martwić o pracę po studiach i wybicie się :D

 

Procesor zależy od budżetu i5 2500K jest najrozsądniejszym wyborem i7 2600K -z myślą o przyszłości - jak masz kasę.

Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem ale ja się nieraz dziwię jak niektórzy kończą informatyke. Kolega ostatnio opowiadał mi że przyszedł do niego informatyk i nie potrafił wymienić wentyla w zasilaczu, obciął niektóre ważne przewody oraz nie potrafił poprawnie podłączyć pod mobasa przediego panelu z USB :x

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Są informatycy i składacze komputerków, od strony technicznej składacze znają się lepiej choć zdarzają się wyjątki. Pozatym dziś skończona informatyka nie mówi nic o człowieku, taki dziwny kraj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...