Skocz do zawartości

Co zamiast RTX3080?


Recommended Posts

Miałem kartę Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10GB i ze względu na jej wadę zwrócono mi pieniądze. Szukam więc czegoś innego.

Na dzień dzisiejszy 3080 chyba już nie bardzo opłaca się kupować, nie chcę używanej a ceny nadal wysokie w sklepach więc chyba jedyną sensowną (chociaż cenowo nie powala) opcją jest 4070Ti.

 

I tu mam wątpliwości, ludzie bardzo polecali wersje od MSI a dokładniej Gamig Trio. Tyle że cena tej karty to aż 4799. Tańszy jest Gaiward Phantek GS bo kosztuje 4629.

 

Co do wydajności podejrzewam że co bym nie kupił to i tak byłbym zadowolony bo wydajnościowo to nawet lepiej niż mój poprzedni 3080. 

 

Chodzi mi więc bardziej o kulturę pracy, zależy mi na tym aby karta była po prostu cicha. Czy jest jakaś różnica w kulturze pracy pomiędzy np tym MSI Trio a Gainwardem?

 

Ta MSI jest w 2 wersjach, Gaming Trio i o 100zł droższy Gaming X Trio, różnica jest w szybkości rdzenia w trybie boost ale czy są jakieś zmiany w chłodzeniu czy to 2 identyczne karty z tym że ta druga fabrycznie podkręcona? 

 

A może jakieś inne karty polecacie? 

 

Reszta mojej specyfikacji to:

 

CPU Ryzen 5600

Płyta Gigabyte B550 Aorus Elite V2

RAM 2x8 GB Patriot 3733 MHz

Zasilacz Seasonic GX Gold 1000W

Monitor 1440p, 165 Hz

Edytowane przez Asaqq
Link to post
Share on other sites

Szczerze patrząc po różnych testach na internetach to nie opłaca się dopłacać do tych lepszych wersji. Każde chłodzenie daje sobie radę z tą kartą. 

Phantom Reunion oferujące dobry stosunek jakość/kultura pracy @Artokkilka wersji przetestował. Trzeba uważać na piszczące cewki bo to loteria. Zwykły Phantom bez Gs boostuje się na 2865 MHz.

https://www.krsystem.pl/gainward_geforce_rtx_4070_ti_phantom_reunion_gs_12gb_gddrx6_19-item-69742.html?64336&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=124b6372-7849-5da9-493e-b198bef410ec

Tu masz za 4400 z hakiem. Można polować na promocję albo jakieś okazję ;)

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputronik ale trochę im to zajęło. Pierwsza reklamacja była tuż przed sylwestrem 2022 :)

 

A chodziło o to że karta w losowych momentach gasła i załączały się wiatraki na 100% i dopiero reset kompa pomagał.  

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na MSI x Trio. Gigabyte już nie chcę, zraziłem się. 

W sumie zdecydowało to że moja stara GTX 970 była od MSI i nadal chodzi bez żadnych problemów od tylu lat a nawet raz jej nie rozkręcałem aby pastę wymienić (obecnie pracuje na zastępstwie w nowym kompie). 

 

Rozważałem jeszcze tego Phantoma ale jednak ostatecznie MSI zamówiony. 

Edytowane przez Asaqq
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Joymaxx napisał:

Pod 1440p przy Ryzenie 5600 będziesz miał za duży bottleneck, aż 40,5%. Gra nie warta świeczki.

 

Dobra ale przecież nie kupię sobie 3080 teraz, kompletnie nie warto. To już wolę bottlenecka z CPU i może za 2-3 lata wymienić procka i płytę. 5600 + 4070ti do 1440p w zupełności wystarczy, najwyżej karta się będzie trochę nudzić. 

 

Poza tym te wszystkie kalkulatory bottleneck to trochę tak z du*y obliczenia robią z tego co słyszałem i w praktyce różnie to bywa w zależności od gry. 

Edytowane przez Asaqq
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...