Skocz do zawartości

AMD FX 6300 nie pasuję do Płyty 970 Pro3


Recommended Posts

Witam jak w temacie kupiłem płytę ASRock 970 Pro3. I do tego procesor AMD FX 6300 6 rdzeni po forach pisali że fajnie pasuję do tej płyty więc znalazłem na allegro płytę i fx6300 oczywiście używane jednak po scaleniu tego do kupy( do tego tam 16 G DDR3L 1600MHZ i zasilacz BEQuiet S8 500W) następuje czarny ekran oczywiście wiatraki wszystkie kręcą ram przepinane po gniazdach dalej nic więc wywnioskowałem że może płyta skoro była tak tania to była uszkodzona ale kupiłem kolejną taką samą droższą sprawną na 100 % i dalej to samo po czym wchodząc na stronę producenta płyty okazuje się że na liście procesorów Kompatybilnych https://www.asrock.com/mb/AMD/970 Pro3/index.pl.asp#CPU  z FX 6300 nie ma kodu mojego procesora chyba że źle sprawdziłem. Kod procesora :FD6300WMHKBOX. Moje pytanie do was czy jest jakaś aktualizacja biosu albo możliwość żeby ten model FX 6300 ruszył na tej płycie????

Edytowane przez skinu1821
Link to post
Share on other sites

Jak nie ma jak jest w liście kompatybilności. 10 wiersz od góry. Wymaga biosu w rewizji P1.50. Jak masz taką rewizję to na tapet wziąłbym RAM. Sprawdzenie pojedynczej kości, różnych slotów. Albo też innego RAMu. I oczywiście reset BIOSu zworką tudzież wyjęciem baterii.

Link to post
Share on other sites

Bios resetowalem baterią te ramy które są w opisie przekładałem i dalej nic czarny ekran one mają dopiske DDR3L czy to L może być powodem??

Godzinę temu, 40rozbojnik napisał:

Jak nie ma jak jest w liście kompatybilności. 10 wiersz od góry. Wymaga biosu w rewizji P1.50. Jak masz taką rewizję to na tapet wziąłbym RAM. Sprawdzenie pojedynczej kości, różnych slotów. Albo też innego RAMu. I oczywiście reset BIOSu zworką tudzież wyjęciem baterii.

Przepraszam pomyłka poprawiłem kod procesora i nie ma go na liście czyli lipa??

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, 40rozbojnik napisał:

Wymaga biosu w rewizji P1.50

To jest podstawa jak kolega wspomniał .

ddr3L też moze być problemem bo one na niższym napięciu chodzą i może od razu wieszają komputer .

 

Trochę dziwny pomysł kupować am3 w 2023 roku chyba że za 100-150 całość .

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, jakub1t napisał:

To jest podstawa jak kolega wspomniał .

ddr3L też moze być problemem bo one na niższym napięciu chodzą i może od razu wieszają komputer .

 

Trochę dziwny pomysł kupować am3 w 2023 roku chyba że za 100-150 całość .

 

14 minut temu, skinu1821 napisał:

Hehe gdybym nie miał wykańczania domu,kredytu,rodziny

,auta i inflacji naszej kochanej na głowie to od razu bym złożył kompa za 10k ale niestety mam i z by w niedzielę znaleźć trochę czasu dla siebie i pograć normalnie np w Wieśka 3 to muszę kombinować. Zamówiłem już do tej płyty Procesor  FX8300 8x 3,3Ghz z listy kompatybilności z tą płytą myślę że bez kręcenia zagarami na tej płycie powinno być git tamten sprzedam i tak mam trochę starych płyt,ramu i procesorów do opchniecia może uzbiera się na GTX 1060 albo RX 580 : ) oczywiście używane;p

 

W dniu 3.03.2023 o 14:35, skinu1821 napisał:

A jak wgrać bios w rewizji 1.50P przy niewlaczajacym się ekranie?

 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, skinu1821 napisał:

Hehe gdybym nie miał wykańczania domu,kredytu,rodziny

Nie chce zaglądać Ci do portfela .   Ale wiem , że te płyty tanie nie są i można by dużo lepiej wydać te pieniądze . 

 

Przy tanich  starych  kompach lepiej kupić działający zestaw ,bo potem takie kwiatki jak u Ciebie wychodzą .

 

Kupiłeś fx8300 , ale to raczej wina ramu .

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jakub1t napisał:

Nie chce zaglądać Ci do portfela .   Ale wiem , że te płyty tanie nie są i można by dużo lepiej wydać te pieniądze . 

 

Przy tanich  starych  kompach lepiej kupić działający zestaw ,bo potem takie kwiatki jak u Ciebie wychodzą .

 

Kupiłeś fx8300 , ale to raczej wina ramu .

 

Czyli jak przyjdzie procek Fx8300 i będzie dalej to samo to ram zmienić?

W dniu 3.03.2023 o 14:35, skinu1821 napisał:

A jak wgrać bios w rewizji 1.50P przy niewlaczajacym się ekranie?

 

2 godziny temu, jakub1t napisał:

Nie chce zaglądać Ci do portfela .   Ale wiem , że te płyty tanie nie są i można by dużo lepiej wydać te pieniądze . 

 

Przy tanich  starych  kompach lepiej kupić działający zestaw ,bo potem takie kwiatki jak u Ciebie wychodzą .

 

Kupiłeś fx8300 , ale to raczej wina ramu .

 

Tamte zwróciłem jakie kupić żeby pasowały obojętnie byle były DDR3 bez L??

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-16gb-2x8gb-ddr3-pc3-dimm-1600mhz-do-pc-12084390239 cuś takiego?

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, skinu1821 napisał:

A jak wgrać bios w rewizji 1.50P przy niewlaczajacym się ekranie?

nie da się 

4 godziny temu, skinu1821 napisał:

nie wiem co to za wynalazek , pewnie będzie działał  . Szkoda że nie poszedłeś w am4 i ddr4 od razu .

Link to post
Share on other sites

Pany ram nowe procesor FX8300 który wymaga biosu 1.2 a poprzedni właściciel używał procesora FX8320 na BIOS-ie 2.0 pytanie jak zaktualizować biosa z pendrive'a na tej płycie do 1.2 i czy się da bo nigdzie żadnej informacji nie mogę znaleźć ktoś pomoże???

Link to post
Share on other sites

Jeśli ta płyta ma wgrany BIOS w wersji 2.0, na którym to poprzedni właściciel używał 8320, a wersja 2.0 jest wersją nowszą od minimalnej wymaganej dla 8300 (1.2) to w czym problem? Wszystko powinno być ok.

 

No chyba, że nie jest ok, bo na przykład RAM MOŻE TU BYĆ PROBLEMEM. A nie procesor. Może pora skończyć bawić się w zakupy na pałę (2 nowe procesory, 2 płyty?), sprzedać/zwrócić ten cały stary szajs w cholerę i kupić jakiegoś low enda w komplecie na AM4 za grosze (płyta, proc, ram w zestawie). Albo dalej bawić się w diagnostę/nekromantę i kombinować DDR3 na podmianę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, 40rozbojnik napisał:

Jeśli ta płyta ma wgrany BIOS w wersji 2.0, na którym to poprzedni właściciel używał 8320, a wersja 2.0 jest wersją nowszą od minimalnej wymaganej dla 8300 (1.2) to w czym problem? Wszystko powinno być ok.

 

No chyba, że nie jest ok, bo na przykład RAM MOŻE TU BYĆ PROBLEMEM. A nie procesor. Może pora skończyć bawić się w zakupy na pałę (2 nowe procesory, 2 płyty?), sprzedać/zwrócić ten cały stary szajs w cholerę i kupić jakiegoś low enda w komplecie na AM4 za grosze (płyta, proc, ram w zestawie). Albo dalej bawić się w diagnostę/nekromantę i kombinować DDR3 na podmianę.

Ale ram już wymieniłem i przepinalem i nic. To już nie rozumiem czyli jak jest bios w nowszej wersji to procesor który ma wymaganą starszą powinien odpalić na niej?? Czy musi być wgranna dokładnie taka jaką wymaga procesor??

Link to post
Share on other sites

Znajomy ma mi kartę pożyczyć sprawdzę jeszcze kartę i jak nie ruszy to daje sobię spokój. Wystawiam cały ten szmelc. To jak możecie jaką płytę główną i procesor polecić na AM4 pod kątem gier i tak może żeby ten mój zasilacz z BEQuiet to uciągnął??? Coś tego typu https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asus-rog-strix-b450-f-gaming-ii-atx-13247235601 ponoć się nie grzeją za bardzo.Z góry dziękuję za info;)

Spoiler

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...