Skocz do zawartości

Zasilacz do AMD 5600 + RX 6700XT


Recommended Posts

Cześć!

Poszukuję zasilacza do AMD 5600 (aktualnie stock, możliwe, że delikatnie podkręcę kiedyś) oraz Sapphire RX 6700XT. Aktualnie mam SilentiumPC Vero L1 600W, który jest już trochę stary i forumowicze tutaj radzili mi, żeby jak najszybciej go zmienić...

 

 

Pełna specyfikacja, pobierająca prąd:

AMD 5600, stock

Asus B550 TUF,

Sapphire Pulse RX 6700XT

2x8GB, do dokupienia drugie 2x8

SSD M2 512

SSD SATA 120

2x 1TB HDD

Nagrywarka

Obudowa- trzy wiatraki. CPU- jeden

 

Celuję w nowe zasilacze, możliwie tanio (200-250? jeżeli byłoby warto to mogę dołożyć) 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gm-650-gold-650w-ssr-650lm-p1396200

Z kodem F4E713 masz go 60zl taniej.

 

Z takim zasilaczem masz spokój nawet gdybyś kiedys wymienił platformę i wziął 4070/4070TI.

 

Za 250zl dostaniesz jednostki kilka półek niżej pod względem jakości więc oszczędność 50zl nie warta zachodu.

Link to post
Share on other sites

Tu takie forum że zawsze polecają "weź więcej bo mało a potem się przyda".

Potem się dowiesz, że jednak "i tak już trzeba zmienić, bo stary jest".

Albo "mogłeś kupić lepszy bo ten to padlina"

Takie tam zabawy... :-)

 

To co Kolego masz teraz żre z gniazda - nawet sprawność psu uwzględniając - nie więcej niż 400W, więc forumowiczom pewnie bardziej chodziło o punkt 3 czyli że SPC Vero jakimś cudem nie był. Chcesz zmieniaj - ale jak napięcia generuje elegancko to go raczej nie wyrzucaj nawet jak juk kupisz ten lepsiejszy wypasionszy... :-)

Edytowane przez Barszczu
Link to post
Share on other sites

@3ndurek @Barszczu Dzięki za pomoc! W innym temacie było, żeby "zmieniać go czym prędzej żeby nie narobił szkód". Czasami też miałem problemy z tym, że komputer nie mógł mi wstać po uśpieniu (czarny ekran, po chwili szum jak uruchomienie ponowne). Szukając w dzienniku aktywności okazało się, że to BSOD. Błędy pokroju:

mPUUfl4.png

 

Co sądzicie? Ten error wyżej może być spowodowany zasilaczem?

 

Kupiłem nowy zasilacz, który polecaliście, ale jak nowa grafika przyjdzie szybciej to ją przetestuję na starym (mam 24h na przetestowanie).

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Barszczu napisał:

SPC Vero jakimś cudem nie był

 

Chiński szajs od SAMA wątpliwej jakości na dodatek wiekowy...

 

3 godziny temu, Barszczu napisał:

Tu takie forum że zawsze polecają "weź więcej bo mało a potem się przyda".

Potem się dowiesz, że jednak "i tak już trzeba zmienić, bo stary jest".

Albo "mogłeś kupić lepszy bo ten to padlina"

Takie tam zabawy... :-)

Ktoś Cię tu trzyma na siłę?

 

Jak nie masz nic lepszego do polecenia w kwestii zasilacza to nie wypisuj farmazonów.

Seasonic Core GM 650 w cenie 300zl to najlepsza opcja, to obcięty Focus GX i elektrycznie niewiele mu ustępuje, do tego pociągnie przyszłe konfigi.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, 3ndurek napisał:

Ktoś Cię tu trzyma na siłę?

A Kolega Szanowny to przyspawany czy z typu "kto nie z Mieciem tego zmieciem"?

Może jakieś prywatne nieforum sobie Kolega założy, takie ideowe, dla jedynie słusznych ENDURKOWYCH wypowiedzi hehe.

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.02.2023 o 11:44, 3ndurek napisał:

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gm-650-gold-650w-ssr-650lm-p1396200

Z kodem F4E713 masz go 60zl taniej.

 

Z takim zasilaczem masz spokój nawet gdybyś kiedys wymienił platformę i wziął 4070/4070TI.

 

Za 250zl dostaniesz jednostki kilka półek niżej pod względem jakości więc oszczędność 50zl nie warta zachodu.

Konkretna opcja. Którą na bank posłuży swoje 3 grosze, a nie 3 dni. Chociaż do twojej obecnej konfiguracji zapasu masz prawie drugie tyle co będziesz używał. :D

 

22 godziny temu, eryk93 napisał:

A to jest miejsce do kłótni, czy kompetentnego udzielania pomocy?

 

 

Po co dolewasz oliwy? Dostosuj się do tego co napisałeś. Bo żadnej rady nie widzę, a szczurka internetowego szukającego właśnie konfliktu z kim kolwiek to możliwe.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...