Skocz do zawartości

Dark Rock Pro 4 vs AIO - zmienić czy zostać?


Recommended Posts

No właśnie sam się boję - o ile śrubkę wykręcę, komputer powietrzem w spray'u przeczyszczę o tyle zdejmowanie chłodzenia, nakładanie pasty to już dla mnie trochę za dużo.

Niby jestem z Warszawy, ale problem u mnie z mobilnością (nie mogę nosić większych ciężarów i brak auta) więc szukam po prostu gdzie mają dużo dobrych opinii.

Tego DRP4 to może bym jeszcze dał radę sam jakbym wyciągnął wszystko (czytaj: płytę główną) ale tak jak mówię - nie czuję się w tym zbyt komfortowo.

Powiem Wam że teraz to już naprawdę jestem głupi bo nie wiem co robić...
Oddać na zmianę obudowy - z 200 zł pęknie.
Jak zostawie to chłodzenie i okaże się że nic nie pomogło - będę i tak musiał kupić AIO i wydać kolejne 200 zł na założenie :D
Tu jest "pies pogrzebany".  

Link to post
Share on other sites

Poziom skomplikowania nakładania pasty termo to +/- poziom smarowania kanapki masłem tak by się nim nie ubrudzić :D Nie ma w tym absolutnie nic trudnego. 
Jeżeli tak czy inaczej nie chcesz się tego podejmować samodzielnie to nie pozostaje CI nic innego jak faktycznie znalezienie kogoś ogarniętego w temacie i zlecenie mu przełożenia podzespołów + diagnozę czy sprawa z temperaturami zostanie rozwiązana wymianą skrzynki. 

Jeśli problem leży gdzie indziej a Ty wydasz kasę na AIO to w najgorszym wypadku po wyeliminowaniu problemu będziesz miał lepsze chłodzenie niż dotychczas no ale będziesz też uboższy o dobre parę set złotych. Samo przełożenie gratów według mnie to 100/150 zł max ale w Warszawie faktycznie mogą być trochę inne ceny. 

Może oddaj komputer do prawdziwego serwisu i poproś o diagnozę problemu z temperaturami oraz o przełożenie podzespołów do nowej skrzynki, tylko faktycznie sprawdź po wykonanej usłudze czy została ona wykonana tak jak powinna, poproś żeby włączyli kompa przy Tobie i puścili jakieś OCCT czy co innego i powiedzieli jasno co było przyczyną oraz co zrobili by wyeliminować problem/jak sprawdzali czy już nie występuje. 
W najgorszym wypadku AIO do kompa kupisz i zamontujesz sobie sam wychodząc trochę z strefy komfortu ale przynajmniej będziesz miał satysfakcję i 200 zł na coś do odstresowania po całej operacji. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 23.02.2023 o 12:06, mini21 napisał:

Tak, serwisant tak to zamontował.
Wszystko idzie przez automat - tak mi radzono i tak zrobiłem.

To, że cos montował serwisant wcale nie daje 100% gwarancji iż wszystko jest OK. Każdy może być wczorajszy, nawet jak się zna. O możliwości bycia świnią (specjalnie zrobię źle, zapłaci dwa razy) nawet nie wspomnę. Sprawdź, czy wszystkie wentylatory są prawidłowo osadzone - czy przednie wciągają powietrze, górne i tylne wyciągają, a te na chłodzeniu przepychają gaz do tyłu. Poza tym, 80+ stopni C na 9900K to są normalne temepratury. Jeśli nic sie nie restartuje, to robisz z igły widły. i9 NIGDY nie będzie tak chłodny jak jak i3 albo nawet i5. Jak CI to tak przeszkadza, to poszukaj info o undervoltingu i zmniejsz napiecie na CPU. Przy okazji oszczędzisz na prądzie.

Link to post
Share on other sites

Heh, trochę za późno napisałeś.
Zdążyłem już kupić nową obudowę, zamówiłem nawet aio Liquid Freezer II 420...
Zostaje znaleźć ogarnięty serwis.

Jakie były założenia serwisanta - tego nie wiem.
Tylko czy 100 stopni podczas grania to normalna temperatura?

Jeśli nie pomoże to sam już nie wiem...

Co do zmian - ja się nie chce dotykać.
Miałem zrobiony oc według poradnika to mnie zbesztsno że nie tak i żeby przywrócić na auto.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...