Skocz do zawartości

Problem z zajętym miejscem na NASie Synology DS220j. Duplikowanie plików?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Komarovsky,

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem z moim NASem Synology DS220j. Zakładam, że coś źle ustawiłem bo NASy to dla mnie temat nowy. Ale do rzeczy. Mam w nim 2x 3TB dyski spięte w RAID. 
Wszystkich danych na NASie mam aktualnie 1304 GB, ale niedawno zauważyłem, że wyskakują mi komunikaty o prawie w pełni zajętej przestrzeni. Aktualnie pokazuje 2,6TB / 2,7TB.
Na chłopski rozum wygląda jakby kopiowało pliki nie tylko między dyskami ale również podwajało je na dysku domyślnym.

Czy ktoś jest może w stanie mi to wyjaśnić lub pomóc ustawić tak, żeby działało poprawnie?

Za pomocą Synology Drive backupue tam dyski z 3 komputerów, ale mam ustawione nadpisywanie jedynie zmienionych danych, więc nie dubluje mi plików (przynajmniej taką mam nadzieje).

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Centrum Informacji przechowywanie - co tam pokazuje?

File Station, właściwości poszczególnych katalogów - szukasz katalogu o dużej zawartości.

 

Masz zmapowany dysk pod windows? Też możesz łatwo sprawdzić jakiś przerośnięty katalog.

 

Link to post
Share on other sites

obraz_2023-02-18_170423699.thumb.png.8b3d1d6ded7ef8c65fb2ecb44a7979b8.png
1. w załączniku - jak wspomniałem pokazuje 2,7TB :/
2 oraz 3. W obu przypadkach łączna waga danych to ~1,3TB nie ma nic więcej. 

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego pokazuje mi dwukrotność zajętą.

Edytowane przez Komarovsky
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Drugi screen jest z klikniętego Volumenu 1. 

Ale.. wyczytałem na synology knowlege center, że nie mam opcji "szczegóły użycia" bo mam za starą aplikacje Synology Drive Center i muszę ją przeinstalować. Tak też zrobiłem, usuwając po drodze bazę danych tej aplikacje (zgodnie z zaleceniami z SKC) i po przemieleniu i odświeżeniu tada.. mam 1,5TB zajętego NASa. Nie mam zielonego pojęcia co się wydarzyło ale najwyraźniej działa.

Także dzięki wielkie za pomoc i za cierpliwość :)

obraz_2023-02-18_175811588.png

Edytowane przez Komarovsky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...