Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu zasilacza do komputera


Recommended Posts

  • Procesor: Intel Core i5-12600KF
  • Płyta Główna: Gigabyte Z690 GAMING X DDR4
  • Karta Graficzna: Zotac GeForce RTX 3060 Twin Edge 12GB GDDR6
  • Czy podkręcasz (CPU i GPU): Na tą chwile nie myślę o tym.
  • Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Nie. 

 

Rozmyślałem od samego początku nad 850W ze względu na planowany upgrade karty graficznej. Teraz wydaję mi się, że to może być przesada i potrzebuje porady lub propozycji w jaki zasilacz powinienem celować 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) 

 

Rozglądam się za kartami z serii Geforce 3070TI/3080TI. Co do budżetu to ciężko mi się określić. Nie mam jakiś większych ograniczeń na dzień dzisiejszy, ale też nie chce brać czegoś co będzie przerostem formy nad treścią. 

 

Wspomniałeś o "małym zapasie" - czyli dla bezpieczeństwa i wygodny może lepiej celować w jakiś 850W?

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.02.2023 o 15:35, siwess napisał:

Co do budżetu to ciężko mi się określić. Nie mam jakiś większych ograniczeń na dzień dzisiejszy, ale też nie chce brać czegoś co będzie przerostem formy nad treścią. 

 

Co wy macie z tym zapasem mocy ? wystarczy ci 550W z 4070Ti.Oczywiście jak wiesz,że będziesz celował w karty naprawdę prądożerne tj jeszcze wyższe modele,to sens mocniejszego zasilacza jest zrozumiały.

Wszyscy powinni kupować obowiązkowo watomierz i każdy będzie wiedział co i ile ciągnie prądu :) chyba stać kogoś na wydatek 50zł skoro stać go na kartę.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Tiamina napisał:

 

Co wy macie z tym zapasem mocy ? wystarczy ci 550W z 4070Ti.Oczywiście jak wiesz,że będziesz celował w karty naprawdę prądożerne tj jeszcze wyższe modele,to sens mocniejszego zasilacza jest zrozumiały.

Wszyscy powinni kupować obowiązkowo watomierz i każdy będzie wiedział co i ile ciągnie prądu :) chyba stać kogoś na wydatek 50zł skoro stać go na kartę.

Co ty się znasz do 1 gpu jest 1KW minimum zasilacz wymagany, a jak masz 2 gpu to już 2 KW. To jest na logikę, nie trzeba być specem. %-)

Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony, jak biorę od zawsze przewymiarowane to właśnie wymieniłem Gigabyte odin z 2007 który mógł dalej śmigać bo cichy i sprawny.
Przez te lata jedynie się wentylator rozpadł bo to pierwsze wynalazki Led i plexa kicha.
Czyli warto zainwestować na lata spokoju ducha. A chyba z 1200 kosztował lata temu. To teraz takie 900 za SeaSonic Prime to bajka.
Każdy sobie kombinuje po swojemu.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Overclock666G napisał:

Co ty się znasz do 1 gpu jest 1KW minimum zasilacz wymagany, a jak masz 2 gpu to już 2 KW. To jest na logikę, nie trzeba być specem. %-)

Trzeba zmostkować i stworzyć moc odpowiadającej,własnej wyobraźni z zapasem na przyszłość.

 

Przypuszczalna łączna wartość widocznych na zdjęciu zasilaczy: 100 złotych. - 2018-11-06

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.02.2023 o 15:35, siwess napisał:

 

Wspomniałeś o "małym zapasie" - czyli dla bezpieczeństwa i wygodny może lepiej celować w jakiś 850W?

850W to jest z dużym zapasem pod RTX 4080 i 13700K, ba porządne 850W pociągnie i RTX 4090.

 

Co innego jeśli ktoś buduje naprawdę cichy PC i szuka zasilacza z dobrą mapą rpm wentylatora.

Link to post
Share on other sites

Jasne. Dzięki wszystkim za odpowiedz.

 

Jedna kwestia mnie nurtuje. Czy jest duża różnica pomiędzy wersją be quiet! 11 a 12?

Cena jest dosłownie podobna a główna różnica to Standard ATX 3.0.

 

Dodatkowo chciałbym wiedzieć czy warto dorzucać do Corsair RM750x względem wyżej wspomnianego be quiet?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...