Skocz do zawartości

Redmi 9A po wymianie wyświetlacza telefon nie ładuje się, brak wibracji i dzwięku


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wodego,

Recommended Posts

Cześć, mam taką zagwozdkę, rozbił się ekran w Redmi 9A. A że jest to budżetowy telefon i nie opłaca się naprawiać, postanowiłem sam wymienić w nim ekran wraz z ramką, by nie bawić się w klejenie. Zabieg się udał, nowy ekran działa, z tym że po złożeniu telefonu, nie ładuje się, nie ma wibracji i dźwięku (dźwięk jest tylko po podłączeniu słuchawek).

 

Może macie jakieś pomysły co ja w nim zrypałem?

Link to post
Share on other sites

Niestety, moja kula do wróżenia poszła na serwis, więc...
Ale jeśli udało Ci się wstawić nowy ekran, to masz jakąś wiedzę techniczną, nie? Może po prostu rozbierz jeszcze raz sprzęt, weź miernik w rękę i zacznij sprawdzać po kolei co może być nie tak. Podpowiem - niski opór albo zwarcie - to źle. Zacznij od portu USB. :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
15 minut temu, zaroowka napisał:

Niestety, moja kula do wróżenia poszła na serwis, więc...

Z tego co widzę, awaryjne są te kule;)

 

Moja działa. Źle zamontowałeś płytkę z portem USB.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wodego napisał:

Z tego co widzę, awaryjne są te kule;)

 

Moja działa. Źle zamontowałeś płytkę z portem USB.

 

Faktycznie po włożeniu, do nowego wyświetlacza i skręceniu nie odkręcałem jej. Tylko tasiemki, które po wciśnięciu dały charakterystyczny dźwięk klik.

3 godziny temu, zaroowka napisał:

Niestety, moja kula do wróżenia poszła na serwis, więc...
Ale jeśli udało Ci się wstawić nowy ekran, to masz jakąś wiedzę techniczną, nie? Może po prostu rozbierz jeszcze raz sprzęt, weź miernik w rękę i zacznij sprawdzać po kolei co może być nie tak. Podpowiem - niski opór albo zwarcie - to źle. Zacznij od portu USB. :)

 

Powiem, tak nawet ślepej kurze ziarno się trafi, :) Szczerze powiedziawszy, robię to na przypał. Obejrzałem kilka filmików na YouTube jak wymienić ten ekran i tyle. :D A, że jest to telefon budżetowy, którego naprawa w serwisie jest, nieopłacalna to się bawię w serwisanta. Fajnie by było jakby mi się udało przywrócić go do pełni sił, ale jak się nie uda to trudno. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.02.2023 o 20:46, wodego napisał:

Z tego co widzę, awaryjne są te kule;)

 

Moja działa. Źle zamontowałeś płytkę z portem USB.

 

Miałeś, rację problemem okazała się ta naklejka na bateryjce, po zamienieniu kolejności działa wszystko bez problemu. Dzięki :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...