Skocz do zawartości

Zasilanie AC do dysku 3.5''


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez valar,

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam dekoder, który ma wyjście (slot) eSata (externalSata) bez zasilania. Służy tylko do przepływu danych.

To jest jedyne połączenie aby podpiąć zewnętrzny dysk 6TB 3.5". 

Problem leży aby dać mu zasilanie. Z USB nie mogę bo jest zbyt słabe.

Chciałbym podpiąć go pod jakąś stację/platformę do której mógłbym włożyć taki duży dysk aby dostał zasilanie z gniazdka ze ściany 12V i z tej stacji (obudowy) było wyjście również na eSata aby połączyć kabelkiem eSATA DYSK 3.5" zasilany przez jakąś stacje do której byłby udokowany i podłączony kablem transferowym z danymi do dekodera.

 

Bardzo proszę Was o radę, na co muszę zwrócić uwagę.

Zależy mi na szerokiej dostępności produktu, niewygórowanej cenie (nie w setkach PLN, szybkiej transmisji przesyłu danych do 200MB/s zapis i odczyt).

Dysk będzie działać do nagrywania wideo 24/7 więc chciałbym coś sprawdzonego i poleconego aby nadać zasilanie dla dysku i najważniejsze aby miała platforma do dysku wyjście eSATA bo to niezbędne będzie do przekazu danych między platformą z dyskiem a dekoderem.

 

Mam nadzieję, że temat zainteresuje Was i pojawią się ciekawe propozycje.

Osobę z najlepszą informacją nominuję na rozwiązanie tematu.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Wik-Mar napisał:

 

Zachęcam do zapoznania się z tematem i czytania ze zrozumieniem zanim padną propozycje bo to co zostało ujęte kompletnie nie dotyczy tego co potrzebuję.

8 godzin temu, wodego napisał:

Dyski 3,5" potrzebują zasilania 12V. Obudowa na dysk 3,5" z wyjściem na eSATA i oczywiście zasilaczem 12V.

Zgadza się, Twoje podsumowanie powinno być pomocne dla pasjonata Wik-Mar.   

Mam nadzieję, że tym razem zostanie uwzględnione obowiązkowe wyjście eSATA.

Zaznaczam, że trzeba pamiętać eSATA to nie USB. :)

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wodego napisał:

Też trafiłem na tą obudowę kilka dni temu. Ma to co potrzebuję czyli esata lecz jest niedostępna. Pamiętasz jej cenę ile dałeś za nią ?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja znalazłem coś takiego, dostępne w sprzedaży:

 

Stacja dokująca Orico 2.5"/3.5" SATA - USB 3.2 Gen1/eSATA (6518SUS3-V2-BK-BP)

https://www.morele.net/stacja-dokujaca-orico-2-5-3-5-sata-usb-3-2-gen1-esata-6518sus3-v2-bk-bp-9692152/

 

oraz na amazonie de: Fantec DB-AluAir U3e

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B06XDM51MZ/ref=sr_1_25?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=EQTYL2LBG73A&keywords=esata&qid=1674775792&sprefix=esata%2Caps%2C105&sr=8-25

Edytowane przez valar
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Pięknie! Jesteś wielki.

Zamówione i oczekiwanie na dostawę.

Ogromne podziękowania dla Ciebie Valar za pomoc. 

 

5 godzin temu, wodego napisał:

Ok 10€, ale to kilka lat temu.

Dziś taka uczta mnie kosztowała około 160 PLN po podatku, dostawie i przeliczeniu waluty także za 10 euro dostać takie maleństwo to deal.

 

ORICO 3.5 Cal uniwersalna obudowa dysku twardego USB3.0 bez użycia narzędzi SATA To rodzaj USB B ESATA zewnętrzny dysk SSD stacja dokująca dysku twardego
https://a.aliexpress.com/_EInEulf

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...