Skocz do zawartości

Refurbed - co to za ściema? Gdzie kupić telefon.


Recommended Posts

Cześć,

w przeszłości mój telefon uległ zniszczeniu i dostałem z gwarancji telefon refurbished bezpośrednio od apple. Telefon posiadał nową baterię, nową obudowę/ekran. Jedynie "wnętrzności" były używane.

 

Teraz szukam telefonu dla mamy i natrafiłem na kilka stron gdzie mniej więcej powtarza się ten sam schemat. Strona informuje, że "...używane produkty zostały całkowicie odnowione, a tym samym wyglądają i działają jak nowe urządzenia." Poczym czytam, że telefony mają różne klasy i na obudowie oraz ekranie mogą być widoczne rysy a nawet wgniecenia. Dodatkowo baterie mają minimum 80% żywotności.

 

Czy odnowienie to przetarcie tych telefonów szmatą i tyle?

 

Szukam dla mamy iPhona mini 12 lub 13 z 256 gb. Gdzie polecacie kupić?

Link to post
Share on other sites

Odnowienie to składanie telefonu z części innych telefonów to najprościej porównać do LEGO masz typa co skupuje niedziałające telefony i skalda z dostępnych części tyle ile się da działających żeby sprzedać.

Masz cały market tego w Chinach kupno czegoś takiego to loteria jeżeli chodzi o to co dostaniesz 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U nas w pracy też tak robimy. Trafia cała partia tel. służbowych, jak się komuś zepsuje to ta osoba dostaje nowy identyczny z magazynu, a jak są już 2 zepsute, wtedy można złożyć jeden działający :)

 

To odnawianie sprzętu - składanie z kilku uszkodzonych, jednego sprawnego to świetna sprawa. Ekologia :) taka prawdziwa a nie EkoTerroryzm.

Bardzo to popieram i jak mi lub komuś ze znajomych pęknie ekran, to mam już cały zestaw do jego wymiany. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Za bardzo się nie znam ale chyba większość zniszczeń to właśnie obudowy i ekrany a nie części wewnętrzne?

 

refurbed.pl daje 12 miesięczną gwarancję. iPhone 12 mini 256 GB o jedną klasę niżej od najlepszej - 2500 zł. Co myslicie?

Link to post
Share on other sites

Odnawiane przez producenta,to masz pewność że nie padnie ci i nie stosuje zamienników.

Są też odnawiane przez sklepy, i to one testują oraz stosują klasy np. AMSO klasa A,B,C

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No rozumiem. Pytanie tylko na ile mi to się opłaca by brać taki telefon? Na ile renomowaną firmą jest ten refurb, czy nie będzie problemów z gwarancją itp? Czy zapłacić 2500 za używany czy dorzucić do 3800 i kupić nowy. Kiedyś kupowałem tylko używane telefony i nigdy nie miałem problemu. Teraz mam od około 5 lat iPhona X i nadal działa.

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, fafor napisał:

No rozumiem. Pytanie tylko na ile mi to się opłaca by brać taki telefon? Na ile renomowaną firmą jest ten refurb, czy nie będzie problemów z gwarancją itp?

No właśnie nie do końca rozumiesz chyba. Śpieszę z wyjaśnieniem.

Refurb = towar odnowiony. Przez kogo, to inna sprawa. Jeżeli towar jest odnowiony przez Apple, wtedy Apple udziela rocznej gwarancji na towar. Jeżeli towar odnowiła jakaś inna firma, wtedy to ona udziela gwarancji na to co zrobiła.

 

W telefonie ogólnie to może się zepsuć wszystko niestety. To czy telefon będzie równie trwały jak nowy, to zależy z czego "zbudowano" tego refurba.

My ostatnio jak mieliśmy dwa samsungi, w jednym użytkownik potłukł ekran a drugi przestał się ładować. Ten z potłuczonym ekranem był dawcą płytki z usb dla tego z całym :) ( te samsungi akurat mają 2 płytki w środku - płyta główna i osobno płytka z portami do ładowania, słuchawek itd.). Telefon działa jak nowy i trwałość podejrzewam też podobna do oryginału. 

 

Najczęstsze przyczyny zniszczenia telefonu to potłuczenie ekranu i zalanie. Jeżeli ktoś wymieni potłuczony ekran na nowy lub zrobi tak jak my, wtedy nie ma problemu z trwałością. Jeżeli jednak jakiś januszeX wyciągnie z zalanego telefonu kilka komponentów - bo jeszcze działają (np wysuszył wszystko i okazało się że jeszcze płyta główna i kamera działają), wtedy z trwałością może być różnie i taki towar to potencjalnie mina.

 

56 minut temu, fafor napisał:

Czy zapłacić 2500 za używany czy dorzucić do 3800 i kupić nowy.

Uważam, że zdecydowanie lepiej kupić używany. Jest jakieś ryzyko, ale jeżeli ktoś zajmuje się tym profesjonalnie i na rynku działa kilkanaście lat, to może jednak wie co robi.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, fafor napisał:

Ok dziękuję.

Kilka razy już wspomniałęm firmę refurb.pl

czy zakładamy, że to właśnie jest ta dobra firma? U nich w info piszą, że są tylko pośrednikiem.

I w takim razie w razie kłopotów wypną się mówiąc że to nie oni składali. Pooglądaj trochę filmików Rafal Bielawski - YouTube i oceń czy warto.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Noritsu napisał:

I w takim razie w razie kłopotów wypną się mówiąc że to nie oni składali

Sprzedawca odpowiada za towar, który sprzedaje. Idąc tym tokiem rozumowania, to sklep komputerowy nie odpowiada za to co sprzedaje, bo powie: "nie my wyprodukowaliśmy ten sprzęt".

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wodego napisał:

Sprzedawca odpowiada za towar, który sprzedaje. Idąc tym tokiem rozumowania, to sklep komputerowy nie odpowiada za to co sprzedaje, bo powie: "nie my wyprodukowaliśmy ten sprzęt".

I ja się z tobą zgadzam tylko później ty pokażesz sprzedawcy ustawę a on tobie drugą ...

Takie jest prawo niestety dlatego lepiej sobie poszukać kogoś kto jest w tym dłużej żeby zwiększyć swoje szanse na kupno dobrego produktu.

 

Ja sam mimo że siedzę w tym temacie to jednak omijał używki ale to już naprawdę decyzja indywidualna 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...