Skocz do zawartości

Własna Chmura z własnym dyskiem


Recommended Posts

Siemka. Zakładam ten temat ponieważ dzisiaj wchodząc na dysk google zauważyłem, że już brakuje mi miejsca (mam wykupione 100GB) i zobaczyłem, że 200GB kosztuje miesięcznie 14zł... I pomyślałem, a jakby założyć swój dysk sieciowy. Napiszę jak mi to chodzi po głowie i może pomożecie mi jakoś z tym, ponieważ jestem totalnie nowy w temacie. 

Więc tak, dysk jaki bym potrzebował to 512Gb lub max 1Tb, to będzie już na pewno ze sporym zapasem. Gdzieś przeczytałem, że można coś takiego zrobić pod rasberry, i pomyślałem o jakimś dysku SSD może? Nie wiem czy to dobry pomysł?

Celem tego dysku byłoby stworzenie czegoś na zasadzie Google Dysku. Przechowuje tam wszystkie backup-y ze starych telefonów, czyli jakieś filmiki itd. I chciałbym mieć możliwość np otwarzania ich na tym dysku, coś ala Youtube jak to jest na google. Tylko w sumie tego potrzebuje. Nic wymagającego. 

Chciałbym teraz zainwestować, bo licząc to ile już mam te 100GB to sporo kasy poszło. A tak bym miał coś swojego fizycznego. 

Znalazłem My Cloud Home ale nie wydaje mi sie zeby dysk twardy 3.5 był bezawaryjny.. I z opinii w internecie wyczytałem, że jest to bardzo wolne i przesyłanie jakiś większych plików trwa wieczność.

Stąd moje pytanie czy może jest coś podobnego ale na dyski SSD? 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Myślałem nad Synology DS118

Ogólnie to te dane co będe miał online mam też na dysku USB zarchiwizowane. Internet mam 100 up, i dow 50mb/s. No nie wiem, może spróbuje własnie z tym Netgear bo po opiniach ten WD to nie za ciekawie wypada

Edytowane przez kamcio100
Link to post
Share on other sites
W dniu 21.01.2023 o 16:58, kamcio100 napisał:

Myślałem nad Synology DS118

Spoko.

 

22 minuty temu, tom napisał:

PC poleasingowy  w obudowie small factory

Kilkadziesiąt wat poboru prądu, a niecałe 10 (NAS), to jest różnica. Poza tym w NAS masz już wszystko gotowe, tylko załączyć/zainstalować odpowiednie funkcje.

Link to post
Share on other sites

Udało sie wylicytować na allegro za 599zł praktycznie nowy, jakiś powystawowy. Także cenowo też super wyszło. Ogólnie ma to być tylko tak jakby przedłużenie pamięci w telefonie, nie jestem fotografem filmowcem itd, także te 500GB mi wystarczy na spokojnie. A zdecydowałem się na takie rozwiązanie ponieważ już z tego co widziałem mam wykupioną chmurę Google, gdzie płaciłem przez 31 miesięcy 8,99, i jak bym chciał teraz wykupić jeszcze 100GB to łącznie 200GB za 13,99 to słaba to kalkulacja, gdzie tutaj mogę mieć 500GB i coś u siebie swojego fizycznego. 

EDIT:

No i przyszedł ten serwer... Ale nie za ciekawie to wygląda...

 

- Otworzenie zdjęcia lub filmiku w aplikacji mobilnej trwa wieki

- Pobieranie z przeglądarki Incognito na poziomie 150kb/s, gdzie przy moim intrenecie pliki pobiera z prędkością 11mb/s

- Nie da się udostępnić pliku jako wideo, tylko i wyłącznie do pobrania

- Otworzenie wideo w przeglądarce również nie działa..

 

Miało być pięknie, a jednak rzeczywistość zweryfikowała... 

Edytowane przez kamcio100
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, kamcio100 napisał:

Wziąłem tego Synology DS118 i Dysk Samsunga EVO 870 500GB,i będzie git jak na początek dla mnie

Wykonuj backupy. Jeśli SSD padnie to pozamiatane.

3 godziny temu, kamcio100 napisał:

- Otworzenie zdjęcia lub filmiku w aplikacji mobilnej trwa wieki

- Pobieranie z przeglądarki Incognito na poziomie 150kb/s, gdzie przy moim intrenecie pliki pobiera z prędkością 11mb/s

- Nie da się udostępnić pliku jako wideo, tylko i wyłącznie do pobrania

- Otworzenie wideo w przeglądarce również nie działa..

 

Miało być pięknie, a jednak rzeczywistość zweryfikowała... 

 

Te wyniki to w jaki sposób osiągnąłeś? Od strony LAN czy WAN? Jakim softem?

Link to post
Share on other sites

Chyba będę odsyłał. Nie ma to podejścia do chmur typu Google, Pcloud itd... 

 

Prędkości z ,,zewnątrz" są tragiczne, wszystko ładuje sie wieki, do tego jak udostępniam film to nie można go oglądąć w przeglądarce, tylko trzeba to pobrać na dysk.. Także niestety u mnie to nie zda egzaminu.. 

Link to post
Share on other sites

No tak, mam na telefonie, tylko np wrzuciłem filmik testowy, i na telefonie mieli go przez 5 min i nic.. W przeglądarce jak otworze i jestem połączony z siecią to idzie, ale jak już incognito otworze w przeglądarce to nie idzie tego otworzyć...

 

Ogólnie zamysł mój był taki.. Gram w zespole, i co tydzień mam jakieś nagrane filmiki z imprez. Na google dysku, wrzucam filmik i wysyłam do ludzi. Oni mogą sobie obejrzeć w przeglądarce coś ala youtube, i wtedy mogą pobrać. A tutaj niestety to nie idzie..

Druga sprawa transfery, na telefonie gdzie mam podłączone LTE pomijając mój internet, ściąganie liczy nie w Mb/s tylko Kb/s.. Nie wiem, zainstalowałem te programy do Video na serwerze ale to nic nie dało..

 

U mnie po udostępnieniu filmu jest coś takiego w incognito 

pobrane.png

8 minut temu, wodego napisał:

Oglądam w przeglądarce, nic nie pobieram. Do Synology są apki na telefon, np. DS file - przeglądasz całą zawartość.

A jakie masz prędkości pobierania na telefonie?? 

Edytowane przez kamcio100
Link to post
Share on other sites

Byłem w pracy, więc teraz odpisuję.

Na priva dałem link do filmu z mojego serwera, który udostępniłem. U mnie na komórce odpala się w przeglądarce bez pobierania (przez sieć komórkową). Przez zwykłe udostępnianie jest możliwość tylko pobierania jak na Twoim screenie, ale przez udostępnianie z transkodowaniem odpala się w przeglądarce.

 

Prędkość pobierania pokazuje 4.8Mb/s na komórce z 4G. Na początku jest więcej, ale potem stabilizuje się do tej wartości.

Link to post
Share on other sites

To nie rozumiem dlaczego u mnie idzie pobieranie tak wolno... Na pobieraniu 5G miałem też kb/s, na internecie domowym w incognito też kb/s

 

Mój internet to 100Mb/s pobieranie i 50Mb/s wysyłanie, co przekłada się na pobieranie realne ok. 11Mb/s i wysyłanie na ok. 6mb/s. około ponieważ te wartości skaczą i nie są stałe.

 

Nie czaje tego..

A czy można wysłać taki link?

 

Że można oglądać i pobierać?

https://e1.pcloud.link/publink/show?code=XZIM3mZq38aspUYPuHD7gzLcgmFUkhqqwlk

Ale chyba i tak pCloud wygrywa dla moich zastosowań z własnym NAS-em.. 

A chciałem mieć u siebie coś fizycznego. Jednak za słaby internet chyba mam

Edytowane przez kamcio100
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...