Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kilka tygodni temu pojawił mi się problem dotyczący procesora, osiąga on temperaturę 90C (w normalnym funkcjonowaniu było to ok 30). Rozebrałem komputer, wszystko od nowa podłączyłem i problem znikł. Ten sam problem pojawił się wczoraj gdy ruszyłem komputer by go przestawić i znowu się zaczęło. Procek tak się grzeje, że muli cały komp. Nie mam bladego pojęcia co się dzieje, wszystko wygląda normalnie, nie wyskakują żadne błędy systemu. Mam wrażenie, że może pompa zestawu aio silentium pc rgb navis 240 nie chłodzi właściwie. Gdzieś przeczytałem, że problem może być z zasilaniem. Gdzieś nie dochodzi, do aio albo do płyty i to powoduje grzanie się procesora. Wszystko jest podłączone tak samo jak było od początku. Moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób na sprawdzenie i znalezienie błędu poprzez jakiś program?? Od razu zapytam o napięcie CPU WAXG czy powinno wynosić 0 V?? 

Edytowane przez Wujek Ze
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Wujek Ze napisał:

gdy ruszyłem komputer by go przestawić i znowu się zaczęło

Sprawdź organoleptycznie czyli wzrokowo, obroty wentylatorów i słuchowo czy pompa AIO pracuje. Wygląda tak jakby przestawienie PC spowodowało rozłączenie zasilania na pompę lub wentylatory.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

komp sprawdzony ponownie, wszystko podłączone, wiatraki chodzą, właśnie to wzrost obrotów wiatraków mi sygnalizuje od razu zwiększoną temp cpu, bo z 900 obr wskakują na 2tys, dziś dalej to samo a nawet ciekawiej, przy którejś próbie zaczęły wariować wiatraki i temperatura, czasami jest 50 czasami 90 i wtedy wiatraki wariują

komp1.MHT komp2.LOG

z jakiegoś powodu napięcie na procek spada poniżej 1,2 do ok 0,6-0,8V(i tak się utrzymuje) i chyba tu jest problem tylko dlaczego tak się dzieje, dalej nie mogę odgadnąć

Edytowane przez Wujek Ze
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że problem leży po stronie AIO, a konkretnie pompy lub w w systemie chłodzenia (pęcherzyk powietrza lub paproch). Napięcia spadają na wskutek wysokiej temperatury. Wzrost obrotów wentylatorów świadczy o poprawnym działaniu płyty i czujników na CPU. Podmień AIO na jakiś cooler powietrzny i sprawdź zachowanie zestawu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...