Skocz do zawartości

Komputer nagle przestał botować system.


Recommended Posts

Witam.

Z dnia na dzień mój komputer przestał widzeć botloadera, wchodzi od razu do biosu. W biosie widać zainstalowane systemy ale nie ma możliwości ich wystartowania, czy ustawiam windows czy ubuntu podczas startu komputer ich nie widzi. Konfiguracja:

Płyta : B560M D3H

Procesor Intel Procesor Intel Core i3-10100 Comet Lake 3.6GHz LGA1200

Dysk SSD M.2 NGFF Dysk Adata SSD XPG SX8200 PRO 256GB M.2 PCIe NVMe Gen3 ASX8200PNP-256GT-C 

RAM Pamięć Kingston FURY Beast 8GB DDR4-3600 Non-ECC

Zasilacz Seasonic S12III Bronze 500W

 

Dodam że stało się to po tym jak podłączyłem na wpół sprawny dysk ssd z windows z którego pod ubuntu odzyskiwałem dane, po restarcie na drugi dzień sytuacja jest taka jak opisałem wyżej, w biosie nic nie grzebałem.

Link to post
Share on other sites

Po długich męczarniach rezygnuję z naprawy tego, kombinowałem na wszystkie sposoby,powiem krótko:pi******ę. Ta płyta główna od początku mnie wku.

Chcę teraz zainstalować win 8  z czyszczeniem wszystkiego, bo taki mam pod ręką, niestety przy botowaniu z cd wywala: your pc ran into a problem needs to restart...bla bla

error: ACPI_Bios_error

będzie coś z tego czy już płyta nie obsłuży ósemki?

Link to post
Share on other sites

Mam wersję oem i tu jest problem, nagrałem obraz płyty na pendrive i niestety wali tym samym błędem. Nie wiem już co mam robić chyba młot 5kilowy będzie w stanie rozwiązać ten problem.

#bios mam najnowszy.

Edytowane przez zdzisjuu
Link to post
Share on other sites

Na opakowaniu mam jedynie windows 8, na stronie ms da się ściągnąć jedynie win 8.1.Ta wersja (8.1) uruchamia mi się ale prosi o klucz, wpisuję klucz, zwraca komunikat że nieprawidłowy. Ściągnąłem wersję 8 ze strony winso i dzieje się to samo co z płytą czyli wywala na 1 sec błąd taki jak powyżej. Sytuacja bez wyjścia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...