Skocz do zawartości

Nikon D7000 - opinie o aparacie


Recommended Posts

Nikon D7000 - opinie o aparacie

 

Jeżeli fotografia cyfrowa jest twoją pasją, lustrzanka taka jak Nikon D7000 to coś dla ciebie. Zastosowana matryca zapewnia wierne obrazy o żywych kolorach, płynne przejścia tonalne oraz znikomą ilość szumów. Ten aparat świetnie nadaje się nie tylko do rejestrowania typowych ujęć, ale także do szybko poruszających się obiektów

i podczas słabych warunków oświetleniowych. D7000 to również lustrzanka łatwa w obsłudze oraz solidnie wykonana - obudowa jest ze stopu magnezu i zawiera zabezpieczenia przed kurzem i wilgocią. Dodatkowe plusy: filmowanie w jakości Full HD z nieprzerwaną ostrością nagrywania i dźwiękiem, a także 39-puntkowy system autofokusa, co oznacza, że zawsze zrobisz precyzyjne zdjęcie, z ostrością w całym kadrze.

 

Zobacz wszystkie aparaty cyfrowe w naszym zestawieniu TOP10

Link to post
Share on other sites

Zbyt wiele przeczytałem o tym aparacie żeby Cię posłuchać. Nikon D7000 to pierwsze body które od biedy może być użytkowane przez profesjonalistów przy cenie dla amatorów. A podwojony slot karty pamięci to coś pięknego, nie spotkałem jeszcze takiego rozwiązania w tańszych modelach.

 

Kompakt nie ma wymiennej optyki a to priorytet.

Link to post
Share on other sites

no chyba, że tak

ale nie uwierzę w to, że czterozerowy nikon nadaje się do czegokolwiek więcej niż fotografia amatorska, tak już u nich jest ale może się mylę i skoro kosztuje trzy i pół kafla to może nie sprzedają tylko logo

nikt nie wierzył, że A33 i A55 będą dobrymi konstrukcjami, a jednak dają radę więc czemu nie D7000

Link to post
Share on other sites

Nie czytałbym tylko opinii ale sprawdził D7000 przed kupnem przede wszystkim pod względem hot-pixeli i tego jak po prostu leży w rękach. Matryca jest lepsza w D7000 i to pod kilkoma względami, a przede wszystkim jak chodzi o zakres tonalny, czy to ten użyteczny czyli przy SNR= ok. 20% czy też maksymalny który wbrew pozorom jest dosłownie rekordowy. Ale jeżeli już porównywać to ew. z D300s, który też ma 2 sloty na karty pamięci :) ale zdecydowanie lepszy AF i moim zdaniem lepiej leży w ręce oraz ma w pełni uszczelnione body i pełni magnezowe. W przypadku D7000 jest dużo uszczelnień ale jednak nie pełne, a przód body D7k też nie jest wykonany z magnezu.

Ale to już tylko nazwijmy to niuanse, dla jednego kompaktowość D7000 w porównaniu do D300s będzie atutem, dla innego nie. Tak samo z trybem filmowania.

Tak czy inaczej to odważna teza, żeby uważać D7000 za lepszego od D300s.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że D7000 to lustro dla bardziej zaawansowanych amatorów. Niemniej jednak w połączeniu z odpowiednimi obiektywami można zrobić zdjęcie o porównywalnej jakości, co body z wyższej półki. Zresztą dziś wszystko jest i tak obrabiane w PS, więc strzelając dobre zdjęcie nawet na starych puszkach, końcowy efekt może być znakomity. Dla mnie same body, to w głównej mierze ergonomia.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej to jak by sie jeszcze upolowalo nikon d90 jest lepsze od d7000 ma ta sama matryce co d300 i w d90 jest pryzmat do wizjera a w d7000 juz nie ma i jest slabsza jakos i slabsze odwzorowanie kolorow. w d90 ma czyste kolory wiec w ustawieniach trzeba ustawic kolory zywe i wtedy piekne zdjecia z niego wychodza na iso 1600 mozna spokojnie robic zdjecia i nie widac szumow zasluga matrycy d300 ja posiadam nikon p6000 i tez jestem zadowolony bardzo odbrze robi zdjecia makro, krajobrazy. Jedyne minusy to: maly zoom, szybkosc zrobienia kolejnego zdjecia(trwa wiecznosc), z porownianiem d90 lub d300 ma troche malo rozbudowane menu co prawda dla poczatkujacych to bedzie czarna magia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hm, kogo wprowadziłem w błąd ?

Podałem suche fakty, które w żadnym wypadku nie są jakąś wiedzą tajemną, ale wynikają wprost ze specyfikacji, testów i może nie do końca obiektywnej oceny własnej, ale ta akurat nie została wyrażona w sposób zachęcający czy też nie do kupna tego aparatu.

 

Także, przy okazji i ja poproszę o jakąś 'dobrą radę' jak to wypowiedź powinna wyglądać, aby jej poziom był odpowiednio wysoki i co się nie zgadza w moim tekście ?

Link to post
Share on other sites

Napisano dziś, 12:06

to oświeć nas zacofanych o fontanno mądrości

 

Niestety u Ciebie poziom wiedzy wygląda najgorzej ...

 

Panowie po kolei . Widząc wypowiedz kolegi wyżej która skazuje całą serię na porażkę powala mnie , seria nikona d5100 i d7000 to najbardziej udane serie które nikon wypuścił od lat . D7000 ma zdecydowanie lepszą jakość zdjęć niż D90 i D300/D300s . Nie tylko tyczy się to DR czy S/N . Co najśmieszniejsze D5100 jest jeszcze lepsze pod tym względem . Ma jeszcze większy DR , niższy poziom szumów i odwozowanie barw . Ta sama matryca często obsadzana jest w 3 różnych poziomach zaawansowanie aparatu przykładem może tu być D5000/D90/D300/D300s we wszystkich siedzi ta sama matryca i jakość zdjęć co za tym idzie jest identyczna . Jedyne różnice to mniejsza ingerencja elektonicznch polepszaczy , zostawia to tym samym większe pole do obróbki dla fotografika .

1.

d90 jest lepsze od d7000

 

Pod jakim względem ? D7000 zjada dziadka w każdym parametrze.

2.

Niemniej jednak w połączeniu z odpowiednimi obiektywami można zrobić zdjęcie o porównywalnej jakości, co body z wyższej półki

 

O jakiej wyższej półce mówisz ? Lepszą jakość w tej chwili od D5100 uzyskasz dopiero z D700

3.

w d90 jest pryzmat do wizjera a w d7000 juz nie ma i jest slabsza jakos i slabsze odwzorowanie kolorow

 

Takiej bzdury nie słyszałem od lat ... Co ma piernik do wiatraka ??

4.

zresztą tyczy się to praktycznie każdej lustrzanki) w przeciwnym wypadku lepiej zrobisz biorąc dobry kompakt

 

Tu się uśmiałem do łez , brak elementarnej wiedzy ... JAKIEJ KOLWIEK !

4.

zdecydowanie lepszy AF

 

Niestety nie , posiadają w tej chwili ten sam detektor fazowy i taką samą ilość punktów krzyżowych , w D7000 nie ma zupełnie nie potrzebnych pojedynczych detektorów. Pozaty przy tesach wychodzi różnica ok 1-3 % co jest wartością nie zauważalną.

5.

w d90 ma czyste kolory wiec w ustawieniach trzeba ustawic kolory zywe i wtedy piekne zdjecia z niego wychodza

 

Niestety nie ... D90 znany jest z żółtego zafarbu i przekłamywania mangety , porównująć D5100, D7000 i D90 to ten ostatni najgorzej się sprawia w słabych warunkach ośw. pow. iso 1600.

 

Jest też sporo dobrych wypowiedzi.

sprawdził D7000 przed kupnem przede wszystkim pod względem hot-pixeli i tego jak po prostu leży w rękach.

 

Dla mnie same body, to w głównej mierze ergonomia.

 

Edytowane przez bury22
Link to post
Share on other sites

Hm, czyli nie jest aż tak źle u mnie, biorąc pod uwagę, że w D7000 jest MultiCAM 4800DX, a w D300s jest Multi CAM 3500DX.

Poza tym, w D7000 jest 9 punktów krzyżowych, a w D300s jest ich 15.

Ale tezę o AF oparłem na własnym wrażeniu i moim zdaniem nie to ile jest tych punktów gra największą rolę, ale to jak się zachowuje w sytuacjach dynamicznych przy użyciu AF-C i trybu seryjnego. Może mało obiektywnie, ale to nie recenzja....

 

A takto wypunktowałeś chłopaków. Ja napisałem wcześniej o iście rekordowym DR, a że ktoś później wypisuje inne rzeczy... zresztą jak i w kilku innych kwestiach.

 

P.S. Co do stosowania tych samych matryc w kilku seriach to jak najbardziej racja. Ale jednak w D300s mamy do wyboru RAW 14-bit, który przyznam szczerze potrafi wyciągnąć nieco więcej z cieni niż w przypadku serii niższych, zresztą nie tylko w przypadku cieni. A, że to sprawa softu to inna bajka.

Edytowane przez Bambo1983
Link to post
Share on other sites

do totalnej amatorszczyzny dużo lepszy jest PEN lub inne bezlusterkowce . kompakty to poprzednia era i niestety trzeba się z tym pogodzić , że już w żadnym aspekcie kompakty nie są atrakcyje ( poza najtańszymi) . ten kto kupuje teraz zaawasowane kompakty , ma spore braki w wiedzy .

Nie wiem czy wiesz jaka jest podstawowa różnica matryc w najdroższym kompakcie a najtańszym lustrze lub "penie" ?

Link to post
Share on other sites

jak chcesz nikona to nie kupuj takiego o trzech zerach, w modelu - dwa to minimum (zresztą tyczy się to praktycznie każdej lustrzanki) w przeciwnym wypadku lepiej zrobisz biorąc dobry kompakt

 

HAhahaha. D7000 to najlepsza pucha z APSC. D300 ma lepszy AF, ale poza tym, D7000 > D300. Ma lepszą matrycę, ma mikroregulację, ma niezły AF, magnezową obudowę, dwa pokrętła, wyświetlacz monochromatyczny, dobry wizjer, silnik AF w body... Czego chcieć więcej?

 

Warto sobie poczytać wątek o aparacie na nikoniarzach. Ponoć sporo sztuk jest wadliwych (wycieki oleju na matrycę, szalejący AF).

 

Inna sprawa, że nawet budżetowa lustrzanka daje lepsze efekty od kompaktu.

 

 

Wiadomo, że D7000 to lustro dla bardziej zaawansowanych amatorów. Niemniej jednak w połączeniu z odpowiednimi obiektywami można zrobić zdjęcie o porównywalnej jakości, co body z wyższej półki. Zresztą dziś wszystko jest i tak obrabiane w PS, więc strzelając dobre zdjęcie nawet na starych puszkach, końcowy efekt może być znakomity. Dla mnie same body, to w głównej mierze ergonomia.

 

Zgadzam się. Pucha nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Ważniejsze są obiektywy i umiejętności fotografującego. Jedyne co się zmienia, to coraz mniejsze szumy w nowych puchach. A wyższe modele mają po prostu lepszą ergonomię (dwa pokrętła etc.).

Warto sobie zobaczyć zdjęcia koffee na nikoniarzach (pierwsze robione D40, a wyglądają lepiej od 90% tego, co się tam wrzuca z D700).

 

 

Najlepiej to jak by sie jeszcze upolowalo nikon d90 jest lepsze od d7000 ma ta sama matryce co d300 i w d90 jest pryzmat do wizjera a w d7000 juz nie ma i jest slabsza jakos i slabsze odwzorowanie kolorow. w d90 ma czyste kolory wiec w ustawieniach trzeba ustawic kolory zywe i wtedy piekne zdjecia z niego wychodza na iso 1600 mozna spokojnie robic zdjecia i nie widac szumow zasluga matrycy d300 ja posiadam nikon p6000 i tez jestem zadowolony bardzo odbrze robi zdjecia makro, krajobrazy. Jedyne minusy to: maly zoom, szybkosc zrobienia kolejnego zdjecia(trwa wiecznosc), z porownianiem d90 lub d300 ma troche malo rozbudowane menu co prawda dla poczatkujacych to bedzie czarna magia.

 

D90 nie jest lepsze od D7000 pod żadnym względem. Mam D5000 na tej samej matrycy i szumy widać już od iso 800. Ale tutaj zależy też sporo od naświetlenia zdjęcia - najlepiej prześwietlić o działkę, dwie - wtedy szumu aż tak nie widać.

 

Może kiedyś sobie kupię D7000. Dla mnie na dzisiaj jest za drogie. Jak stanieje do obecnej ceny D90, to się przesiądę, a tymczasem skompletuję sobie szkiełka.

Jeśli ktoś zaczyna z lustrami, to polecam właśnie taką kolejność (szkła -> body). Z dobrymi szkłami i budżetowym body efekty będą lepsze, niż z topowym aparatem i budżetowym obiektywem. Druga sprawa, że aparaty chyba więcej tracą na wartości w razie odsprzedaży.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

nie wiem, ale chętnie się dowiem

 

nawet najdroższy kompakt ma matrycę fizycznie mniejszą od najtańszej lustrzanki minimum 8 krotnie . Przez co jakość pojedynczych pikesli jest tyle samo razy gorsza. Nigdy nie uzyskasz efektu płytkiej GO na kompakcie . DR jest kilka krotnie słabszy , poziom szumów jest także kilka razy większy . Różnice są kolosalne nawet dla amatora robiącego na Auto.

co oznacza "pen"

 

http://www.optyczne.pl/2633-nowo%C5%9B%C4%87-Olympus_PEN_E-PL1.html i dalsze jego wariacje EPL2 i EPL3 , pierwszy aparat na rynku wielkości kompaktu z matrycą od lustrzanki , popularnie nazywane lustrzanką bez lustra lub bezlusterkowcem.

 

Nie ma za co ;)

Link to post
Share on other sites

Jak się lubicie czepiać szczegółów to i ja będę ;P

 

@Saiya-jin

 

D7000 od D300s ma lepszą tylko matrycę, nic poza tym. Wszystkie cechy które wymieniłeś ma D300s i moim zdaniem lepiej leży w rękach. Poza tym w D7k nie posterujesz wieloma grupami lamp bezpośrednio z menu aparatu i D7k nie ma w 100% magnezowej obudowy tylko jej przednią część i nie jest w 100% uszczelniony :)

 

@bury22

 

Piksel to piksel, jakość jego jest taka sama. A że fizycznie jest dużo mniejszy to inna bajka, wielkość pojedynczego piksela świadczy o tym ile światła jest w stanie zaabsorbować w tym samym czasie i jakiego wzmocnienia napięcia potrzebuje żeby zaabsorbować właśnie tyle samo światła i stąd biorą się szumy. Zresztą to wszystko prosta fizyka.

Poza tym ta różnica w fizycznej wielkości matrycy to najczęściej niestety nawet 14-15 razy. W modelach z matrycą 1/1.8" to jest ok 10 razy.

Link to post
Share on other sites

Piksel to piksel, jakość jego jest taka sama

 

Oj niestety nie :) jakość pojedynczego piksela jest dużo gorsza , ze względu na słabszy współczynnik S/N , Gorsze soczewki , i wpływ sąsiadujący pikseli na siebie , powstają dużo częście zafarby i flary.

 

A że fizycznie jest dużo mniejszy to inna bajka

 

Dokładnie ta sama bajka :) , przez to że jest dużo mniejszy ciężęj go wyprodukować w porządnej jakości i tu pojawia się dużo niedociągnięć.

wielkość pojedynczego piksela świadczy o tym ile światła jest w stanie zaabsorbować w tym samym czasie i jakiego wzmocnienia napięcia potrzebuje żeby zaabsorbować właśnie tyle samo światła i stąd biorą się szumy.

 

Nie tylko :) powstawanie szumów wiąże się z temperaturą i nagrzewaniem się pikseli między sobą :)

Poza tym ta różnica w fizycznej wielkości matrycy to najczęściej niestety nawet 14-15 razy

 

Porównywałem z najlepszymi kompaktami o matrycy 2/3 . i różnica do maryc 4/3 to 8 razy .
Link to post
Share on other sites

Jak się lubicie czepiać szczegółów to i ja będę ;P

 

@Saiya-jin

 

D7000 od D300s ma lepszą tylko matrycę, nic poza tym. Wszystkie cechy które wymieniłeś ma D300s i moim zdaniem lepiej leży w rękach. Poza tym w D7k nie posterujesz wieloma grupami lamp bezpośrednio z menu aparatu i D7k nie ma w 100% magnezowej obudowy tylko jej przednią część i nie jest w 100% uszczelniony :)

 

@bury22

 

Piksel to piksel, jakość jego jest taka sama. A że fizycznie jest dużo mniejszy to inna bajka, wielkość pojedynczego piksela świadczy o tym ile światła jest w stanie zaabsorbować w tym samym czasie i jakiego wzmocnienia napięcia potrzebuje żeby zaabsorbować właśnie tyle samo światła i stąd biorą się szumy. Zresztą to wszystko prosta fizyka.

Poza tym ta różnica w fizycznej wielkości matrycy to najczęściej niestety nawet 14-15 razy. W modelach z matrycą 1/1.8" to jest ok 10 razy.

 

"Tylko" matrycę? Matryca jest dużo lepsza, a w pozostałych aspektach D7000 jest niewiele gorszy lub taki sam jak D300. Jak dla mnie, D7000 jest lepszym aparatem.

Link to post
Share on other sites

Porównywanie 2/3" które już nie są produkowane do formatu 4/3 który dla mnie i dla wielu osób ma się nijak do APS-C i większych to chyba nadużycie ? :) Choć ok.. E-3 i E-5 się wyróżniają na tle innych.

 

A teraz szok... 2/3" to 58mm^2 , a format 4/3 to 225mm^2... hm to ile to razy ? :)

 

A co do piksela to cały czas jednak będę się trzymał tego co napisałem. Większość niepożądanych efektów powstaje nie tylko przez soczewki i wpływ piksela sąsiadującego, ale właśnie ze względu na użycie dużego wzmocnienia aby zaabsorbować trochę światła. Bardziej przyczepiłbym się samego bayerowskiego filtra.

 

Temperatura bierze się właśnie od wzmocnienia, stąd matryca się bardziej grzeje i powstają szumy.

 

@Saiya-jin

 

Tak :) tylko matrycę, matryca i szum generowany przez nią to nie jest sprawa najważniejsza. Zdecydowanie bardziej liczy się ergonomia sprzętu i funkcjonalność. Ciekawe czy rozpoznałbyś tą samą scenę zrobioną D7k i D300s z tym samym szkłem.

Edytowane przez Bambo1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...