Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1000zł - do MFS


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Artok,

Recommended Posts

To mój pierwszy post na tym forum - witam wszystkich serdecznie.

 

Kiedyś byłem obeznany jeżeli chodzi o podzespoły komputerowe, jednakże moja 'droga życiowa' poszła w inną stronę i za bardzo nie orientuję się w kwestiach kompatybilności i wydajności. Komputer składałem około 8 lat temu i na tamte czasy był naprawdę bardzo dobry (poniżej przedstawię jego parametry). Wszystko śmiga poza kartą graficzną, która uległa spaleniu (był to gtx 770).

 

Aktualne parametry, które pamiętam:

- Procesor: Intel Core i7 4770K

- Karta graficzna: MSI z78-g43

- 16GB Ram (starszej generacji)

- Zasilacz: super flower platinum 750W

 

Pytałem znajomego i powiedział mi, że jakakolwiek z nowszych kart będzie ograniczana przez procesor - to prawda? Sugerował wzięcie RTX580 używki (nie chcę kupować używek), bądź RX6500XT.

 

Uprzejmie proszę o radę jaką kartę powinienem kupić. Karta będzie służyła do Microsoft Flight Simulator - PC podłączony HDMI do telewizora 55 cali.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

RX6500XT w tym komputerze będzie działać w trybie 3.0 x4 więc jego wydajność będzie trochę ograniczona. Problem ten nie dotyczy RX6600.

Za 1299zł jest Sapphire Pulse RX6600, fajna karta w tej kwocie, znacznie wydajniejsza od 6500XT, porównywalna z RTX2060Super.

https://www.x-kom.pl/p/688539-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-6600-gaming-pulse-8gb-gddr6.html

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Dżekson napisał:

Pytałem znajomego i powiedział mi, że jakakolwiek z nowszych kart będzie ograniczana przez procesor - to prawda

Akurat tutaj znajomy nie wciskał kitu, to prawda. 

32 minuty temu, Dżekson napisał:

Sugerował wzięcie RTX580 używki (nie chcę kupować używek), bądź RX6500XT

Deko fatalna porada - nie jakoś bardzo, ale jednak. AMD w przypadku RX 6500 XT postanowiło włączyć tryb 200% cięcia kosztów. Dali temu modelowi zaledwie 4 linie PCIE 4.0. Twój sprzęt ma zaś PCIE 3.0, co w połączeniu z ww. czterema liniami rodzi problemy z przepustowością. Innymi słowy wydajność zalicza solidny zjazd. 

 

Do tego dziadka to ja bym wziął tę kartę i zbierał na nowy sprzęt 

https://xtg24.pl/pl/products/laptopy-i-komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/asrock-radeon-rx5600-challenger-d-6gb-cld-bulk-11562.html

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Parując ten procesor z kartami pokroju RX 6700 czy RTX3060Ti będą one ograniczane, ale RX6600 jeszcze jako tako można tutaj dać, zwłaszcza jeśli podkręcisz procesor do 4.5Ghz. Powyższy RX5600XT w kwocie zaledwie 667zł również jest dobrą opcją, tak właściwie to bardzo niska cena jak za ten model.

Edytowane przez Vemorion
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Uprzedzę tylko, żeby nie było zdziwienia po rozpakowaniu paczki - to jest wersja BULK/OEM, czyli karta przychodzi w samej folii antystatycznej, bez tego kartonu producenta. 

AL9nZEVizH8TcUnDEsXnB_ISQtqHJFFjDPKey9XM

 

Chłopaki forum PC Lab już je kupili od tego sprzedawcy kilka dni temu. Karty przyszły do nich nowe i pracują bez zarzutów. 

Edytowane przez Artok
Literówka.
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Latam dużo na simie i powiem ci że on działa w ten sposób że zmiana karty i tak nic ci nie da. Tym bardziej na takim staruszku. Jeśli myślisz że podniesie się FPS i znikną lagi przez lepszą kartę to grubo się mylisz. Żeby odczuć komfortową zmianę to musisz zbudować nowy komputer.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...