Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Kupiłem okazyjnie kartę GIGABYTE 2080 GAMING OC i zauważyłem, że następną rzeczą, którą trzeba będzie wymienić, aby poprawić wydajność jest procesor. W tym temacie jestem troszkę bardziej zielony i chciałbym zasięgnąć rady. Co miałbym zmienić, aby poprawić wydajność i jakość w grach. Nie chciałbym wydać więcej jak 2000zł, a najlepiej to 1500zł. Pozdrawiam! 

 

Mój sprzęt:

Płyta główna: MSI Z97M Gaming 3

Procesor: Intel Core i7 4790K 4.Ghz

Chłodzenie procesora: Corsair Hydro Series H90

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2080 GAMING OC 8GB GDDR6

Pamięć RAM: Corsair Vengeance 2x8bg

Zasilacz: Corsair CS650M

Dysk SSD: Plextor PX 128M6S

Dysk: ST1000DM003-1ER162

Link to post
Share on other sites

Pod LGA_1150 nic mocniejszego już nie ma.

Jak masz 2000 to sprzedaj to co masz wszystko i kup LGA-1700 pod 13 generacje.

 

Powinieneś 1000zł wyciągnąć za stare graty .

Tysiąca może nie dostaniesz ale 800 napewno.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 19.12.2022 o 12:35, pendzel_3 napisał:

Nie ma najmniejszego sensu cokolwiek robić z tą platformą tylko sprzedać ją w całości, tym bardziej jeśli to co napisał kolega @Lord_Krecitsqa to prawda i da się za to dostać jeszcze ~800zł.

 

 

800zł? Za resztę konfigu bez karty? Ja bym to ożenił za 1400 spokojnie :P Na miejscu kolego sprzedał bym wszystko razem z tym RTXem 2080 i doinwestował w coś nowszego. Ja np nigdy nie widziałem na oczy karty z serii 2xxx bo jest to nieopłacalne:P Z GTXa 1080 wsiadłem od razu na RTXa 3080 ;)  

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Joymaxx napisał:

800zł? Za resztę konfigu bez karty? Ja bym to ożenił za 1400 spokojnie :P Na miejscu kolego sprzedał bym wszystko razem z tym RTXem 2080 i doinwestował w coś nowszego. Ja np nigdy nie widziałem na oczy karty z serii 2xxx bo jest to nieopłacalne:P Z GTXa 1080 wsiadłem od razu na RTXa 3080 ;)  

1400 za co?

Do sprzedania leci CPU+ram+mobo, reszta może zostać przecie 

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

1400 za co?

Do sprzedania leci CPU+ram+mobo, reszta może zostać przecie 

Ten upgrade i tak jest bezsensowny bo stary RTX 2080 i tak już dyszy. Dyski też nie grzeszą wydajnością. Ja bym to sprzedał wszystko i dorzucił z 1500-2000zł do czegoś konkretniejszego. Nawet składanie w ratach jak nie ma całej gotówki na raz....

Link to post
Share on other sites

i7 4790K faktycznie za słaby pod RTX2080.  Ja na Twoim miejscu nie pozbywałbym się RTX'a 2080.   Zrób sobie platformę na i5 12400F + Fera 5 + Gigabyte B660 DS3H DDR4 + 2x8GB DDR4 3600 lub 3733 i będziesz miał fajny zestawik.  Alternatywnie można iść w R5 5600 i płytę AM4.  

RTX2080 nadal jest mocniejszy niż RTX3060, więc nie przesadzajmy, że ta karta do niczego się nie nadaje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...