Skocz do zawartości

Dioda Boot POST świeci pomimo podłączonego dysku.


Recommended Posts

Od wczoraj składam nowy zestaw komputerowy. Nowa płyta główna, intel 12 generacji bez zintegrowanej grafiki. Po uruchomieniu płyta przechodzi przez wszystkie etapy POST-u i zatrzymuje się na boot-cie. Sprawdziłem już dysk, jest też świeżo sformatowany, inny komputer na Windowsie normalnie go widzi. Najciekawsze jest to że gdy podłączam pendriva z instalatorem windowsa płyta przechodzi przez POST, ale nadal nie widać żadnego sygnału. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

 

Dokładna specyfikacja:

 

- Intel i7-12700KF

- Gigabyte Z690 Aours Elite DDR4

- Gigabyte GTX 1060 3GB

Edytowane przez jasun
Link to post
Share on other sites

Problem w tym że wgrałem już najnowszy BIOS, co prawda robiłem to po raz pierwszy ale dałem się prowadzić przez poradnik za rękę.

To co jeszcze potrzebujesz wiedzieć o specyfikacji?

Myślicie że spróbować zaktualizować BIOS jeszcze raz, tym razem np. bez podpiętego procka ani niczego?

 

Edytowane przez jasun
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, AudiAWX napisał:

Raczej reset z wyjmaniem baterii

W nowej płycie ustawienia biosa przecież i tak są defaultowe.

 

50 minut temu, jasun napisał:

To co jeszcze potrzebujesz wiedzieć o specyfikacji?

Nie wiem co odpisać... Może rodzice pomogą?

"ale zgaduje bo nie wiem co to za dokładnie płyta główna"

 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, wodego napisał:

W nowej płycie ustawienia biosa przecież i tak są defaultowe.

 

Nie wiem co odpisać... Może rodzice pomogą?

"ale zgaduje bo nie wiem co to za dokładnie płyta główna"

 

A tak, zapomniałem dopisać że to Gigabyte Z690 Aorus Elite, tylko nie wiem po co od razu atakować mnie za drobną pomyłkę

 

16 minut temu, BlackCoffe napisał:

Istnieje prawdopodobieństwo, że aktualizacja nie wyszła i dlatego komp nie chce wstać.

Właśnie próbuję zaktualizować BIOS jeszcze raz, zobaczę co to da

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, jasun napisał:

A tak, zapomniałem dopisać że to Gigabyte Z690 Aorus Elite, tylko nie wiem po co od razu atakować mnie za drobną pomyłkę

Ważny jest chipset by wiedzieć czy twój problem nie jest od starego BIOSu. Ale z tego co tu widać problemem może być nieudana aktualizacja BIOSu.

5 minut temu, jasun napisał:

Właśnie próbuję zaktualizować BIOS jeszcze raz, zobaczę co to da

Jeżeli nie poszła to tylko serwis może uratować tą płytę.

Link to post
Share on other sites

  

2 minuty temu, jasun napisał:

tylko nie wiem po co od razu atakować mnie za drobną pomyłkę

To jest portal techniczny i szczegółowe dane techniczne, to szybsza i konkretna pomoc. Jak ktoś nie chce uzyskać pomocy, to po prostu pisze: nie działa komputer, co zrobić? Szukajcie sobie sami i domyślajcie się co mam za komputer.

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Jeżeli nie poszła to tylko serwis może uratować tą płytę.

Spróbuję podsumować, jeżeli się mylę poprawcie mnie. Po złożeniu komputera, włożeniu procka do płyty, podpięciu pamięci i dysków POST pokazywał błąd w bootowaniu. Zaktualizowałem BIOSA poprzez przycisk Q-FLASH, nie przeszkadzałem mu, i spokojnie czekałem aż skończy robotę. Po tej aktualizacji problem nie zniknął. Następnie  wyczyściłem dysk, i nadal nic. Po ponownej próbie zaktualizowania nie widzę żadnej zmiany w zachowaniu płyty, dioda POST bootowania nadal świeci. Jak rozumiem nie ma innej możliwości niż oddanie jej do serwisu lub wymiana płyty?

6 minut temu, wodego napisał:

  

To jest portal techniczny i szczegółowe dane techniczne, to szybsza i konkretna pomoc. Jak ktoś nie chce uzyskać pomocy, to po prostu pisze: nie działa komputer, co zrobić? Szukajcie sobie sami i domyślajcie się co mam za komputer.

 

 

Rozumiem o co ci chodzi, ale popatrz na to z drugiej strony, nie każdy jest stałym bywalcem na takich forach i może się pomylić. Wiem że jest to znaczące niedoprecyzowanie ale uważam, że wystarczy zwrócić uwagę dokładnie, a nie mówić tylko że coś jest nie tak i szukaj. Nie przyszedłem się tu kłócić, ale jak się jest zblazowanym ciągłym odpowiadaniem na pytania to się nie odpowiada, chyba nikt Cię do tego nie zmusza

 

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, jasun napisał:

Jak rozumiem nie ma innej możliwości niż oddanie jej do serwisu lub wymiana płyty?

Możliwości jest sporo. Choćby sprawdzenie podłączenia wszystkiego jeszcze raz (np. czy jest zasilanie procesora?), prawidłowość obsadzenia banków pamięci. Manual od płyty w rękę i sprawdzasz montaż. Nie wiem co masz na myśli pisząc "wyczyściłem dysk". Szmatką przetarłeś? A reset biosu, który proponuje @AudiAWX i nie wymaga żadnych nakładów zrobiłeś?

 

Aktualizacja biosu poszła poprawnie i na tym etapie nie należy zakładać, że to jego wina. Odpalenie z jedną kością pamięci próbowałeś?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...