Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Siema, kupiłem ramy PATRIOT Viper Steel 4133 MHz, CL19, których kod producenta: PVS416G413C9K jest wspierany przez moją płytę główną. Niestety ram nie udało się odpalić na XMP. Najwięcej udało się odpalić na XMP oraz 3200 Mhz, ale co 10 sekund wyskakiwał blue screen. 

Zmieniłem jeszcze sloty i po jakiejś minucie odpalił się na XMP i 4000 Mhz, ale zrobiłem połowe testu stabilności, bo troche długo trwał, i wyskoczyło mi ze 150 error'ów. Co jest problemem?

Link to post
Share on other sites

Juz drugi raz mi nie działają ramy, na poprzednich tylko 2800 mhz i więcej się nie dało, na tych już udało się lepiej, ale nie stabilnie. Przy 3200 Mhz na pierwszych slotach co 10 sekund blue screen, wiec raczej nie stabilnie.

Edytowane przez Venox
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Venox napisał:

Juz drugi raz mi nie działają ramy, na poprzednich tylko 2800 mhz i więcej się nie dało

No to wychodzi że coś nie halo z płytą albo prockiem. Chyba że B560 ma jakieś sztuczne limity, ale z tego co kojarzę to nie bardzo.

Link to post
Share on other sites

Według producenta płyta obsługuje RAM 4400 MHz, przynajmniej na jednostronnych modułach. Najszybsze Dual Ranki to faktycznie pułap 3600. PVS416G413C9K to Single Rank z kostkami Samsunga, więc chyba powinny działać? Spróbowałbym jeszcze podbić napięcie na 1,45V.

https://www.asus.com/pl/supportonly/prime b560-plus/helpdesk_qvl_memory/

Link to post
Share on other sites

Taktowania pamięci RAM powyżej 3600MHz wpinamy w DIM2 czyli drugi i czwarty slot. Patriot lubi głównie DIM2... Ogólnie tak jak pisali wyżej, na tym chipsecie nie wyciśniesz więcej niż tyle ile ci się udało. Zmień mobo na chipset Z i wtedy wyciśniesz tyle ile podaje producent na samym profilu XMP.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...