Skocz do zawartości

Router Netgear R6220 - połowa prędkości po kablu Ethernet


Recommended Posts

Taka sytuacja. Korzystam od jakiegoś czasu z konfiguracji Internet z Vectra w której - ich modem-router ustawiony w tryb bridge do tego Netgear R6220. Przy planie 300Mbit/40Mbit wszystko chodziło ok.  Testy prędkości takie jak zadeklarowane przez Vectra. Skorzystałem z oferty Black Friday i za 5zł podniosłem pakiet do 600Mbit/60Mbit i tu zaczęły się schody. Testy prędkości wyglądały tak: około 350Mbit/60Mbit a więc pobieranie ledwo  przebiło granicę 300Mbit a wysyłanie osiągnęło deklarowaną prędkość. Już chciałem pisać do Vectra, bo wykonałem wszystkie resety jakie zalecają ale coś mnie tknęło i wypiąłem Netgear z konfiguracji i idealnie jest 600Mbit/60Mbit. Pozamieniałem różne kable lan i wszystkie przy podłączeniu modemo-router Vectra  <---> PC dają 600/60 a jak wepnę Netgear mam znowu 350/60 .

Tak więc to nie kable, przy testach inne urządzenia nie są podłączone tylko PC,  Netgear ma gniazda 1Gbit, więc musi być coś z ustawieniem routera Netgear. Pomocy!

Edytowane przez Kempes74
Link to post
Share on other sites

1. Nie udało mi się znaleźć tego modelu w Internecie. Jakiś link do dokumentacja?

2. Rozumiem, że mówimy o konfiguracji w której router Vectry wpięty jest do NetGear na porcie WAN, a następnie komputer do Neatgear po porcie Ethernet (po kablu)

 

Zasadniczo wpływ mogą mieć ustawienia bezpieczeństwa (firewall etc..). Trzeba pamiętać, że pomiędzy portem WAN a portami lokalnym umieszczony jest FireWall, którego wydajność potencjalnie może stanowić wąskie gardło (szczególnie przez złożonych regułach). W ramach testu można chwilowo wyłączyć FireWall / szyfrowanie i sprawdzić czy transfer się poprawił.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, traper napisał:

1. Nie udało mi się znaleźć tego modelu w Internecie. Jakiś link do dokumentacja?

2. Rozumiem, że mówimy o konfiguracji w której router Vectry wpięty jest do NetGear na porcie WAN, a następnie komputer do Neatgear po porcie Ethernet (po kablu)

 

Zasadniczo wpływ mogą mieć ustawienia bezpieczeństwa (firewall etc..). Trzeba pamiętać, że pomiędzy portem WAN a portami lokalnym umieszczony jest FireWall, którego wydajność potencjalnie może stanowić wąskie gardło (szczególnie przez złożonych regułach). W ramach testu można chwilowo wyłączyć FireWall / szyfrowanie i sprawdzić czy transfer się poprawił.

Znalazłem co przeszkadzało... W zaawansowanych ustawieniach było włączone monitorowanie (rejestrowanie ilości wysłanych / odebranych danych dziennie/miesięcznie/rocznie) takie statystyki. Co ciekawe w tym samym miejscu można było założyć ograniczenia przepustowości ale nic takiego nie było ustawione - wszystko było na "nieograniczone" ale wystarczyło, że odznaczyłem "monitoruj" i mam jak Vectra obiecuje 600/60Mbit/s. Może komuś się przyda w przyszłości ta informacja :)

Link to post
Share on other sites
  • Kempes74 zmienił tytuł na Router Netgear R6220 - połowa prędkości po kablu Ethernet

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...