Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam internet stacjonarny od Orange z modemem Livebox 2.0 i o ile z łącznością Wi-Fi w pomieszczeniach na I piętrze problemu nie ma, tak na parterze jest tragedia. Rozumiem, że piętro niżej docierający sygnał zawsze będzie słabszy, bo musi przebić się przez strop i wcale nie oczekuję fajerwerków, ale to co dzieje się u mnie to kuriozum. Zasięg jest minimalny albo nie ma go wcale (telefony, lapek i TV). Rozumiem też, że darmowy (w mojej ofercie) modem od dostawcy to nie jest sprzęt wysokich lotów tylko jakieś barachło, chciałbym się więc zapytać jakim urządzeniem (urządzeniami?) mogę zastąpić Liveboxa, który zagwarantowałby mi mocniejszy sygnał na parter.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Bez sensu ten Asus. Za ta kwotę w tych warunkach zabudowy nie przyniesie spodziewanego wow.

Poszedł bym w jakiegoś taniego mesha np Tenda MW5c

 

Tanie mięso psy jedzą - jest takie przysłowie.

 

Potem jęki i steki bo to nie działa, bo się zawiesza itp, etc. Tenda= TP-Link.

Zostawić Livebox niech robi za modem ADSL z wyłączonym Wi-Fi i kupić to:

 

https://www.x-kom.pl/p/434338-system-mesh-wi-fi-asus-rt-ac67u-aimesh-1900mb-s-a-b-g-n-ac-zestaw-2szt.html

 

Będzie lepiej działać napewno i stabilniej niż Tenda, TP-Link, Mikrosys itp.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Arnold napisał:

Tanie mięso psy jedzą - jest takie przysłowie.

 

Potem jęki i steki bo to nie działa, bo się zawiesza itp, etc. Tenda= TP-Link.

Zostawić Livebox niech robi za modem ADSL z wyłączonym Wi-Fi i kupić to:

 

https://www.x-kom.pl/p/434338-system-mesh-wi-fi-asus-rt-ac67u-aimesh-1900mb-s-a-b-g-n-ac-zestaw-2szt.html

 

Będzie lepiej działać napewno i stabilniej niż Tenda, TP-Link, Mikrosys itp.

Z iloma takimi zestawami miałeś do czynienia? Ja wdrożyłem ich dziesiątki w lokalizacjach gdzie budżet miał swoje ograniczenia.
Domyślam się że jako ekspert od sieci to przynajmniej 3x tyle co ja, dla tego masz taką opinie o tym sprzęcie.
W tej sytuacji lepiej postawić kilka nadajników niż jeden mocny ale w bliżej nieokreślonej lokalizacji.

 

Jak już dajesz link do jakiegoś sklepu, to przynajmniej do takiego gdzie można kupić polecany przez Ciebie produkt

obraz.png.76983c0b10589e90f2490da14c3d26ad.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...