Skocz do zawartości

Co jakis czas scinki dzwięku + w gierkach spadek do 1-3 fps na 1-2 sekundy


Recommended Posts

4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

No to nie wiem co jeszcze można sprawdzić. A daj te screeny z CrystalDiskInfo.

wlasnie mialem ta scine i wykresy te z menedzera zadan, przy tej "scince" nic nie skoczylo do góry... Dziwne

image.png.76a45fabd5fd7b3ff30990afff25fa6a.png

4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

No to nie wiem co jeszcze można sprawdzić. A daj te screeny z CrystalDiskInfo.

 

Link to post
Share on other sites

Ja mam nowiutkiego AORUSa 3080, nie ma jeszcze trzech tygodni i też nawet na pulpicie miałem lekkie ścinki, w grach mimo bardzo dobrych klatek i płynności większość strasznie lagowała. Do tego czarny ekran i wenty na 100%. Oddałem na reklamację z dopiską że chcę nową sztukę z dobrej serii z naprawionymi już kondensatorami. Twoje obiawy też mogą wskazywać na uszkodzoną kartę graficzną.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Joymaxx napisał:

Ja mam nowiutkiego AORUSa 3080, nie ma jeszcze trzech tygodni i też nawet na pulpicie miałem lekkie ścinki, w grach mimo bardzo dobrych klatek i płynności większość strasznie lagowała. Do tego czarny ekran i wenty na 100%. Oddałem na reklamację z dopiską że chcę nową sztukę z dobrej serii z naprawionymi już kondensatorami. Twoje obiawy też mogą wskazywać na uszkodzoną kartę graficzną.

Te błędy w event viewerze tez moga wskazywac na karte graficzną? 
Wybombia bład kernela, watpie ze to karta.
 

Link to post
Share on other sites

Aby zadziałały (te komendy) trzeba je wpisać w cmd uruchomionym jako Administrator. Zakladam, że tak to zrobiłeś, ale piszę o tym na wszelki wypadek.

 

Inne pytanie. Jak zainstalowałeś sterowniki do sprzętu? Z Windows Update czy ze strony producenta płyty głównej?

 

Kolejne pytanie. Czy po aktualizacji BIOSu do nowszej wersji przywróciłeś go do ustawień fabrycznych po pierwszym uruchomieniu?

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.11.2022 o 15:35, problematyk napisał:

jakis czas temu przy wymianie plyty zmienialem paste i czyscilem wszystko

Uwaliłeś coś na bank. Może to być socket, procesor, pamięć RAM, płyta główna. Wielu użytkowników się nie przyzna później ale podejrzewam że demontując komputer przy czyszczeniu po prostu robią to nieprawidłowo. I nie ma tutaj innej przyczyny. Przy czyszczeniu płyty do socketu mógł dostać się nawet mikro brud i przez to procesor może już prawidłowo nie pracować. Na siłę wyjęte wtyczki zasilacza, pamięć ram, to wszystko może być przyczyną. Do póki sam tego dokładnie nie sprawdzisz to można jedynie się domyślać co poszło.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites
W dniu 29.11.2022 o 19:18, jarkko napisał:

Aby zadziałały (te komendy) trzeba je wpisać w cmd uruchomionym jako Administrator. Zakladam, że tak to zrobiłeś, ale piszę o tym na wszelki wypadek.

 

Inne pytanie. Jak zainstalowałeś sterowniki do sprzętu? Z Windows Update czy ze strony producenta płyty głównej?

 

Kolejne pytanie. Czy po aktualizacji BIOSu do nowszej wersji przywróciłeś go do ustawień fabrycznych po pierwszym uruchomieniu?

 

 

producent płyty, wydaje mi sie ze po aktualizacji biosu automatycznie mi sie przywrócilo do fabrycznych i musialem znowu xmp wlaczac.

W dniu 30.11.2022 o 00:33, Joymaxx napisał:

Uwaliłeś coś na bank. Może to być socket, procesor, pamięć RAM, płyta główna. Wielu użytkowników się nie przyzna później ale podejrzewam że demontując komputer przy czyszczeniu po prostu robią to nieprawidłowo. I nie ma tutaj innej przyczyny. Przy czyszczeniu płyty do socketu mógł dostać się nawet mikro brud i przez to procesor może już prawidłowo nie pracować. Na siłę wyjęte wtyczki zasilacza, pamięć ram, to wszystko może być przyczyną. Do póki sam tego dokładnie nie sprawdzisz to można jedynie się domyślać co poszło.

nawet do demontując bedzie ciezko sie domyslic, jedyne co moglem zrobic to sprawdzic procesor,socket,ramy,zasilacz demontując je. Co zrobilem. NIe jestem magicznym "dżinem" i wyjmując ram nie przewidze ze to tego wina. Zrobilem to co moglem, memtest,sprawdzilem dysk, wyjmowalem proca,czyscilem go wymienialem paste; to samo z chłodzeniem, zamienialem ramy,sprawdzalem zasilacz. Nie mam pojecia co to moze byc.

W dniu 29.11.2022 o 18:59, Yokai napisał:

Zamiast bawić się Memtestem, pożycz od kolegi sprawdzony Ram, zamień i wtedy się okaże.

nie mam takiej mozliwosci

W dniu 29.11.2022 o 19:18, jarkko napisał:

Aby zadziałały (te komendy) trzeba je wpisać w cmd uruchomionym jako Administrator. Zakladam, że tak to zrobiłeś, ale piszę o tym na wszelki wypadek.

 

Inne pytanie. Jak zainstalowałeś sterowniki do sprzętu? Z Windows Update czy ze strony producenta płyty głównej?

 

Kolejne pytanie. Czy po aktualizacji BIOSu do nowszej wersji przywróciłeś go do ustawień fabrycznych po pierwszym uruchomieniu?

 

 

naturalnie ze odpalalem z administratorem, inaczej wyskoczylby bląd ze procedura nie moze sie wykonac.

Link to post
Share on other sites

To nic nie kosztuje więc przywróć BIOS do ustawień fabrycznych w następujący sposób:

- odłącz kabel zasilania

- wyciągnij baterię CMOS

- wciśnij guzik uruchamiania na obudowie na 1min

- zamontuj baterię

- podłącz kabel zasilania

- włącz komputer

 

Kiedy już będzie się dało wejść do Biosu ustaw sobie profil XMP.

 

Jeśli problem wciąż występuje to jak masz możliwość to podmień kartę graficzną na jakąś inną i potestuj.

 

Nastepnie to samo z zasilaczem, podmień na jakiś inny sprawdzony.

 

Na tym etapie to bez podmieniania komponentów i testowania się nie obejdzie. A im szybciej to zrobisz tym prędzej znajdziesz element który sprawia kłopoty, puki jeszcze masz gwarancję na części.

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.12.2022 o 11:08, jarkko napisał:

To nic nie kosztuje więc przywróć BIOS do ustawień fabrycznych w następujący sposób:

- odłącz kabel zasilania

- wyciągnij baterię CMOS

- wciśnij guzik uruchamiania na obudowie na 1min

- zamontuj baterię

- podłącz kabel zasilania

- włącz komputer

 

Kiedy już będzie się dało wejść do Biosu ustaw sobie profil XMP.

 

Jeśli problem wciąż występuje to jak masz możliwość to podmień kartę graficzną na jakąś inną i potestuj.

 

Nastepnie to samo z zasilaczem, podmień na jakiś inny sprawdzony.

 

Na tym etapie to bez podmieniania komponentów i testowania się nie obejdzie. A im szybciej to zrobisz tym prędzej znajdziesz element który sprawia kłopoty, puki jeszcze masz gwarancję na części.

update do sytuacji, bios zrestartowany,xmp wlaczony i znowu pojawila sie scina, przed chwila rtx zostal odkrecony i czeka na szafeczce. Jesli pojawi sie scina to mozna wykluczyc karte graficzną.

W dniu 3.12.2022 o 11:08, jarkko napisał:

To nic nie kosztuje więc przywróć BIOS do ustawień fabrycznych w następujący sposób:

- odłącz kabel zasilania

- wyciągnij baterię CMOS

- wciśnij guzik uruchamiania na obudowie na 1min

- zamontuj baterię

- podłącz kabel zasilania

- włącz komputer

 

Kiedy już będzie się dało wejść do Biosu ustaw sobie profil XMP.

 

Jeśli problem wciąż występuje to jak masz możliwość to podmień kartę graficzną na jakąś inną i potestuj.

 

Nastepnie to samo z zasilaczem, podmień na jakiś inny sprawdzony.

 

Na tym etapie to bez podmieniania komponentów i testowania się nie obejdzie. A im szybciej to zrobisz tym prędzej znajdziesz element który sprawia kłopoty, puki jeszcze masz gwarancję na części.

jeszcze jedno dziwne pytanko, po zmianie karty podlaczajac sluchawki jackiem do front panelu podczas wysilku pc (grania w gierke itp) sluchawki piszczą. Czego to może być wina? Slaby przedluzacz? Jak z alt tabuje do pulpitu to piszczenie ucicha

Edytowane przez problematyk
Link to post
Share on other sites
W dniu 3.12.2022 o 11:08, jarkko napisał:

To nic nie kosztuje więc przywróć BIOS do ustawień fabrycznych w następujący sposób:

- odłącz kabel zasilania

- wyciągnij baterię CMOS

- wciśnij guzik uruchamiania na obudowie na 1min

- zamontuj baterię

- podłącz kabel zasilania

- włącz komputer

 

Kiedy już będzie się dało wejść do Biosu ustaw sobie profil XMP.

 

Jeśli problem wciąż występuje to jak masz możliwość to podmień kartę graficzną na jakąś inną i potestuj.

 

Nastepnie to samo z zasilaczem, podmień na jakiś inny sprawdzony.

 

Na tym etapie to bez podmieniania komponentów i testowania się nie obejdzie. A im szybciej to zrobisz tym prędzej znajdziesz element który sprawia kłopoty, puki jeszcze masz gwarancję na części.

po zmianie karty problem nadal występuje lecz nic nie wyswietla sie w podglądzie zdarzen

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...