Skocz do zawartości

Wybór modelu RTX 4090.


Recommended Posts


Mam zamiar zakupić kartę RTX 4090. Z tego co widzę wszędzie da się kupić tylko te pality, gainward oraz inno3d w cenie 10-11tys. Czy te karty sa dobrej jakości czy to jest niższa półka niż msi oraz asus. Różnica cenowa miedzy nimi jest już znaczna bo wynosi około 2-3tys. Czy warto w tej sytuacji wybrac te tańsze modele( jeżeli tak to której firmy?) czy czekać na lepsze ceny asusa lub msi? Mam jeszcze pytanie odnosnie zasilacza czy model: zasilacz będzie wystarczający do 4090 + i9 13900k oraz czy warto dokupić adapter: adapter

Edytowane przez phoenix_E
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, phoenix_E napisał:

Mam jeszcze pytanie odnosnie zasilacza czy model: zasilacz będzie wystarczający do 4090 + i9 13900k oraz czy warto dokupić adapter: adapter

 

0iUPUxU.png

 

Wg kalkulatora be quiet! (kalkulator) zapotrzebowanie na moc takiego zestawu to ~850W, więc każdy markowy zasilacz 1200W sobie poradzi bez najmniejszego problemu. Śmiem twierdzić, że nawet 850W by sobie poradził (takie zalecenia podaje NVIDIA)

 

2p3znK5.png

 

Dedykowany przewód jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż adapter, a do tego wygląda bardziej estetycznie.

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, phoenix_E napisał:

pality, gainward oraz inno3d w cenie 10-11tys

Te karty ostały się na stanie nie bez powodu. Mówiąc krótko: tj szrot, absolutnie niewarty takich pieniędzy. Asus TUF / Strix, MSI Xtrio / Suprim, ewentualnie Gigabyte. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rebelmind napisał:

Mówiąc krótko: tj szrot, absolutnie niewarty takich pieniędzy. Asus TUF / Strix, MSI Xtrio / Suprim, ewentualnie Gigabyte. 

 

Patrząc po innych forach i Reddicie, to ten szrot przynajmniej najczęściej nie ma piszczących cewek. Asusy kwiczą niczym zarzynane prosię. Wiem, bo mam i nie jestem sam. Pięciu kolegów też poszło w Asusy (bo w serii 3000 pozytywnie zaskoczyły) i możemy robić konkurs, czyja GPU wygwiżdże ciekawszą nutę podczas gamingu.

 

9 godzin temu, phoenix_E napisał:

Dzięki za info jednak słyszałem ze te oryginalne kable sie nie sprawdzaja zbyt dobrze niska jakość i się topia dlatego pytam.

 

Problemem jest nowa wtyczka i pali się zarówno w AiBach jak i FE. Przejściówki, kable do Corsaira, BQ tak samo. Każda z opcji ma potwierdzone awarie. Po prostu kupując 4090, bierzesz na klatę, że może się to stać. Smutne, ale prawdziwe. Podepnij raz a dobrze, dociśnij i zostaw. Nie podpinaj tego kabla tuzin razy i nie wyginaj go wte i wewte dla zabawy.

Edytowane przez Karister
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Karister napisał:

 

Patrząc po innych forach i Reddicie, to ten szrot przynajmniej najczęściej nie ma piszczących cewek. Asusy kwiczą niczym zarzynane prosię. Wiem, bo mam i nie jestem sam. Pięciu kolegów też poszło w Asusy (bo w serii 3000 pozytywnie zaskoczyły) i możemy robić konkurs, czyja GPU wygwiżdże ciekawszą nutę podczas gamingu.

 

 

Problemem jest nowa wtyczka i pali się zarówno w AiBach jak i FE. Przejściówki, kable do Corsaira, BQ tak samo. Każda z opcji ma potwierdzone awarie. Po prostu kupując 4090, bierzesz na klatę, że może się to stać. Smutne, ale prawdziwe. Podepnij raz a dobrze, dociśnij i zostaw. Nie podpinaj tego kabla tuzin razy i nie wyginaj go wte i wewte dla zabawy.

Dzieki za odpowiedz co sadzisz o INNO3D GEFORCE RTX 4090 ICHILL X3 24GB w cenie 10300 warto kupic czy szukac innych, ktory model bys wybral do 11000?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ja mam skwierczącego Asusa TUF OC od miesiąca i przestałem śledzić temat. Przejrzałbym sieć za opiniami użytkowników i celował w coś, co ludzie najczęściej piszą, że im nie piszczy. Świeżo po premierze niezłe opinie zbierał Zotac. Nie pamiętam, jak oni z sekcją zasilania stoją, ktoś wrzucał tabelę porównawczą w wątku o RTX 4090.

Link to post
Share on other sites

Od czasów Turinga każda premiera Nvidii coś ciekawego przynosi. Turingi - awaryjne karty z początku produkcji, wadliwe pamięci GDDR6. Ampere - wadliwe kondensatory, wyrzucanie do pulpitu. Ada - topiące sie kabelki. 

 

Zalecane nie kupowanie kart na premierę ;) 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

Zalecane nie kupowanie kart na premierę ;) 

 

No nie wiem. Pamiętasz, jakie były ceny RTX 3000 po premierze u scalperów? Rok temu czekałem i czekałem, a te rosły i rosły. Ostatecznie dużo przepłaciłem względem MSRP. W tym sezonie robię za beta-testera i wydaje mi się to rozsądnieszją opcją, bo jest 14 dni na zwrot.

Edytowane przez Karister
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, phoenix_E napisał:

Tak właśnie mysłałem czyli trzeba czekac na cos lepszego. Macie jakis sposob by w miare normalnej cenie kupic jedna z tych lepszych kart i gdzie sa dostepne?

 

Sprawdź ofertę szwedzkiego dystrybutora NVIDIA -> https://www.proshop.pl/?s=rtx+4090&o=1028 Prowadzi on sprzedaż z wysyłką do Polski.

 

Różnice w wydajności poszczególnych modeli są niewielkie. Decydującą kwestią są tu takie parametry jak:

  • kultura pracy,
  • efektywność energetyczna.

Droższe modele pozwalają w tym zakresie osiągnąć lepsze rezultaty przy porównywalnych osiągach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, który model wybralibyście:

Palit GeForce RTX 4090 GameRock OC 24GB GDDR6X za 10.5
Inno3D GeForce RTX 4090 iChill X3 24GB GDDR6X za 9850
Inno3D GeForce RTX 4090 iChill Black 24GB GDDR6X za 11

Który z nich jest najlepszy. Czy ma ktoś z was jeden z tych modeli i może napisać swoją opinię.

Edytowane przez phoenix_E
Link to post
Share on other sites
W dniu 15.11.2022 o 12:13, SpiN13 napisał:

Sprawdź ofertę szwedzkiego dystrybutora NVIDIA -> https://www.proshop.pl/?

Proshop tj duński sklep/sieciówka, który operuje też w innych krajach (Denmark, Norway, Sweden, Finland, Poland, Germany, Austria and the Netherlands)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Planuję kupić RTX 4090 i chciałbym się poradzić osób, które mają karty z tej serii. Obecnie różnice w cenie między najtańszą a najdroższą dostępną kartą wynoszą jakieś 1500 zł, a różnica jest głównie z maksymalnym taktowaniu rdzenia, które w najdroższym modelu jest o jakieś nie całe 100 MHz wyższe. Pod uwagę biorę poniższe modele:

- MSI GeForce RTX 4090 VENTUS 3X 24G OC DLSS 3

- Zotac GeForce RTX 4090 Trinity 24GB DLSS 3

- Palit GeForce RTX 4090 GameRock 24GB DLSS 3

- Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB DLLS 3

 

W budżecie mieszczą się jeszcze poniższe karty, choć nie ukrywam, że jeżeli nie ma różnicy w wydajności i żywotności karty, która uzasadnia wydanie na nią 500 czy 800 zł więcej, to wolę tańszą opcję, a zaoszczędzoną kasę dołożyć do budżetu na upgrade innych podzespołów.

- Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G DLSS 3

- Zotac GeForce RTX 4090 AMP Extreme AIRO 24GB DLSS 3

 

Czy to piszczenie cewek bardzo przeszkadza i czy nadal występuje (może była jakaś wadliwa seria i modele dostępne obecnie w sklepach mają już cewki, które nie wydają dźwięku)?

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał tego Gainward Phantom ma dobre recenzję i na biosie silent maks temperatury 75 stopni.

 

Jest wersja po fabrycznym oc phantom Gs ale to to samo chłodzenie. Więc albo robisz UV jak większość żeby jeszcze zmniejszyć temperatury albo robisz sam oc i masz taktowania jak po fabrycznym oc.

 

Co do cewek to loteria i w każdym modelu się trafiają grające

Link to post
Share on other sites

@wrobel_krk dzięki za odpowiedź. Domyślam się, że jeśli cewki będą wydawać dziwne dźwięki podczas obciążenia, to nie jest to uwzględniane przez gwarancję jako wada fabryczna? Ewentualnie czy piszczenie słychać od pierwszego uruchomienia czy pojawia się dopiero z czasem? Będę zamawiał przez neta, więc jeśli od razu by było słychać, że coś jest nie tak, to zawsze można zwrócić i zamówić w innym sklepie.

Link to post
Share on other sites

Masz 14 dni na zwrot jakby były nieznośne na gwarancję nie ma co liczyć raczej bo tego nie naprawią bo nie ma jak za bardzo.

Cewki raczej grają od samego początku czasem pomaga np zmiana zasilacza

Może być też tak że grają w menu albo w grze gdzie masz np 300fps wtedy pomoga ograniczenie liczby klatek

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...