Skocz do zawartości

Recommended Posts

5 minut temu, Adrian6969 napisał:

trzeba by było włączyć tzw. "bridge mode", czyli chyba tryb mostkowy po polsku, nie jestem pewien. ale tylko nowsze routery je posiadają, nie jestem pewien czy te twoje będą miały. a jeśli nie mają takiego trybu, no to tylko kablem niestety...

bridge modę to do internetu jest, żeby routing robił inny router, a on chce tylko przedłużyć zasięg WiFi bez użycia kabla.

Link to post
Share on other sites

Może też zostawić główny router i dokupić tylko Range Extender, np. TP-Link RE305 (koszt ok. 150zł). Kwestia jaki obszar chce pokryć i w jakiej odległości będą obydwa urządzenia, żeby prędkości z RE305 były zadowalające. Nie jest to mesh, ale koszty niższe.

Link to post
Share on other sites

Zwrócę kiedyś, gdzieś wnętrzności wszystkie od tego polecania TP-Linka. Nie ma innego sprzętu sieciowego tylko TP-Link i wszędzie TP-Link. Serio nie do zniesienia. To, ze najtańsze to o niczym nie świadczy, a kupowanie byle czego, żeby nie użyć brzydszego słowa, czy polecanie byle czego to już żenada. Możecie to raportować, ale uważam, ze ktoś to w końcu na jakimś forum powinien napisać. Nie mialem zamiaru nikogo urazić czy obrazić. Stwierdzam fakt.

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.11.2022 o 10:19, Arnold napisał:

Zwrócę kiedyś, gdzieś wnętrzności wszystkie od tego polecania TP-Linka. Nie ma innego sprzętu sieciowego tylko TP-Link i wszędzie TP-Link. Serio nie do zniesienia. To, ze najtańsze to o niczym nie świadczy, a kupowanie byle czego, żeby nie użyć brzydszego słowa, czy polecanie byle czego to już żenada. Możecie to raportować, ale uważam, ze ktoś to w końcu na jakimś forum powinien napisać. Nie mialem zamiaru nikogo urazić czy obrazić. Stwierdzam fakt.

Trochę masz racje, trochę nie. Do zastosowań typowo domowych i użytkowników którym proponuję zdalnie wymianę routera - również proponuję TP-linki, do tego najtańsze, byle miały 5GHz. Wiadomo, jak sam konfigurujesz sieć, klient ma pieniądze i płaci za konfiguracje, czy ewentualnie utrzymanie sieci - bierzesz ubiquiti czy microtika. W przypadku kiedy starsze małżeństwo mówi, że stary im sie zepsuł, albo wnuczkowi słabo działają gry i co mają kupić, to proponuję zawsze TP-linki.
Kiedyś miałem przypadek, że sprzątałem po jednym lokalnym ISP - każdy klient w domu miał microtika - zarządzanie oczywiście wyłączone - weź teraz wytłumacz takiemu klientowi, który ledwo potrafi komputer włączyć, żeby zrobił ustawienia fabryczne, czy pomóż zmienić hasło do wi-fi przez telefon ;).

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, wicus3x napisał:

Trochę masz racje, trochę nie. Do zastosowań typowo domowych i użytkowników którym proponuję zdalnie wymianę routera - również proponuję TP-linki, do tego najtańsze, byle miały 5GHz. Wiadomo, jak sam konfigurujesz sieć, klient ma pieniądze i płaci za konfiguracje, czy ewentualnie utrzymanie sieci - bierzesz ubiquiti czy microtika. W przypadku kiedy starsze małżeństwo mówi, że stary im sie zepsuł, albo wnuczkowi słabo działają gry i co mają kupić, to proponuję zawsze TP-linki.
Kiedyś miałem przypadek, że sprzątałem po jednym lokalnym ISP - każdy klient w domu miał microtika - zarządzanie oczywiście wyłączone - weź teraz wytłumacz takiemu klientowi, który ledwo potrafi komputer włączyć, żeby zrobił ustawienia fabryczne, czy pomóż zmienić hasło do wi-fi przez telefon ;).

To są Asusy, Netgear, które mimo ceny mają oprogramowanie po polsku i to nawet w najtańszych modelach z 5Ghz i jestem pewien, ze bez problemu wytłumaczysz takiemu klientowi, a oprogramowanie działa dużo lepiej niż w każdym TP-Linku, a mialem model TP-Linka za 1200 zł i oprogramowanie to samo co w modelu za 400 zł. Tak samo spaprane, żeby brzydziej nie napisać. Co Ubiquit to nie wiem czy wszystkie ich routery i AP mają Unifii OS, ale jeśli tak to tez można wytłumaczyć, a dętego zakładasz konto na serwerze Uniquiti i możesz ty jak ci płacą za to zdalnie wejdź i ustawić lub przestawić co chcesz, a nawet w aplikacji. Wszystko jest w cenie czy to Ubiquiti czy Asus.

Możesz polecać TP-Linki, ale ja unikam jak ognia bo ten sprzęt nigdy nie działał na tyle, żeby powiedzmy działał, a nie jestem zaawansowanym sieciówce. W Ubiquiti zainwestowałem bo to porządny sprzęt i dopiero wczoraj poczytałem po internecie co jeszcze poustawiać, żeby lepiej wifi działało chociaż dalej do końca tego nie rozumiem, ale działa lepiej, a soft po angielsku.

 

Nie wiem skąd jesteś, ale lokalni dostawcy symetrycznego światłowodu w Lublinie Fiber-media i NovaNet poszli w Mercurysys, nie wiem co gorsze, ale tanie i jeszcze jak dostają hurtowa ilośc to rozdają potem w ramach umowy poi niższej cenie. Ja natomiast na tyle co się znam na sieciach to powiem ci, że od INEA dostałem router Tilgin, ma tam mnóstwo zaawansowanych opcji, do których mam ja dostęp nie tylko INEA zdalnie, ale mimo ustawień po wifi 2.4Ghz na TV smart samsunga, który tez ma 2.4Ghz ledwo nawet streaming w 720p ruszył i to w tym samym pokoju. Natomiast nawet na Asusue za 300 zł leciało w 4k po wifi. TP-Link Archer AXbodajze 55 model jak dobrze pamietam wszystko po wifi w 2.4 i tGhz mimo ustawienia na maksa szerokości kanału, ustawianiu kanału ręcznie włączeniu tych wszystkich funkcji dodatkowych łączył z prędkością maks 72Mb/s i nawet wgranie najnowszej wersji softu nie pomogło, dwie sztuki powymijanie to samo. Wątpię, żeby sprzęt był w dwóch egzemplarzach zrypany.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, cooger napisał:

 

Serio?

Mam mówić o tobie Expert od gó**o burzy na forum? Bo w tym okazujesz się nie do przebicia.

 

Znowu jakaś zaczepka w moim kierunku i aluzje. Ktoś ciebie terroryzuje i każe ci mnie tu zaczepiać bo cię zabije czy aż tak się nudzisz?

W dodatku wycinasz coś z kontekstu co jest totalnie bezsensu.

Link to post
Share on other sites

Arnold udzielasz się w dziale o sprzęcie sieciowym a twoje wypowiedzi jasno wskazują że wiedzę o tym masz niewielką. Jak tylko ktoś ci wytknie błąd w rozumowaniu to się uciekasz do wycieczek personalnych, bo argumentów merytorycznych nie posiadasz. Twoje "złote rady" na forum opierają się w zasadzie na tym, jaki router obecnie posiadasz. Ileż to razy wychwalałeś na początku super-router Xiaomi? Doświadczenie oparte na pojedynczych sztukach i teorie z palca wysysane bo brak elementarnej wiedzy na temat działania sieci, czy to przewodowych czy bezprzewodowych wychodzi na jaw przy większości postów.

 

Tradycyjnie, czekam teraz na pociski personalne w moim kierunku!

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...