Skocz do zawartości

nVidia tryb zarządzania energią


LordAnpu

Recommended Posts

Mam problem z trybem zarządzania energią. Dla niektórych gier dla stabilności ich działania musze zmienić tryb zarządzania ze standardowego normalnego na preferuj maksymajną wydajność. Niestety kiedy zamykam grę dla której było zmienione to ustawienie sterowniki nie wracają do wartości normalej. Problemem jest to, że karta zamiast 15W i obniżonych zegarów trzyma twardo 55W i zegary na maksa, a do tego powoli się rozgrzewa odpalając wentylatory. Czyli hałasuje i niepotrzebnie wciąga dodatkowe 40W. Próbowałem uruchomić inna grę z ustawionym trybem na normalny ale nic oprócz restartu nie chce przełączyć tego ustawienia. Też tak macie? Karta RTX3060ti, sterowniki 526.47, Windows 11.

Link to post
Share on other sites

Ustaw wszystko co się da na "automat". Zapoznaj się z instrukcją obsługi płyty głównej - BIOS, ustaw tam wszystko co się da na automat - odnośnie w kwestii regulacji wydajności złącz PCI-E, jeżeli coś świadomie przestawiałeś, jak nie to skontroluj wartości zgodnie z potrzebami i objaśnieniami w instrukcji.

 

A wcześniej przeczytaj mój temat o podobnym problemie:

 

Edytowane przez wid3l3c
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wid3l3c napisał:

Ustaw wszystko co się da na "automat". Zapoznaj się z instrukcją obsługi płyty głównej - BIOS, ustaw tam wszystko co się da na automat - odnośnie w kwestii regulacji wydajności złącz PCI-E, jeżeli coś świadomie przestawiałeś, jak nie to skontroluj wartości zgodnie z potrzebami i objaśnieniami w instrukcji.

 

A wcześniej przeczytaj mój temat o podobnym problemie:

 

Edytowane 1 godzinę temu przez wid3l3c

Co prawda nie mam iGPU bo mój CPU to Ryzen ale artykuł fajny.

 

Na sterownikach nvidia 526.47 kiedy ustawiony miałem tryb zarządzania energią na normalny karta przełączała się z P0 na P8, jednak kiedy ustawione było dla danej gry preferuj maksymalną wydajność karta blokowała się na P0 i tylko restart to przywracał. Rozwiązaniem okazało się odinstalowanie sterownika przez DDU i czysta instalacja poprzedniego 522.25, teraz wszystko już działa jak powinno. Czyli coś skopali w najnowszych sterownikach. Przy tych 526.47 miałem też nigdy wcześniej niespotykany problem czasami nie chciał się uruchomić nVidia Control Panel.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, LordAnpu napisał:

Co prawda nie mam iGPU bo mój CPU to Ryzen ale artykuł fajny.

 

Na sterownikach nvidia 526.47 kiedy ustawiony miałem tryb zarządzania energią na normalny karta przełączała się z P0 na P8, jednak kiedy ustawione było dla danej gry preferuj maksymalną wydajność karta blokowała się na P0 i tylko restart to przywracał. Rozwiązaniem okazało się odinstalowanie sterownika przez DDU i czysta instalacja poprzedniego 522.25, teraz wszystko już działa jak powinno. Czyli coś skopali w najnowszych sterownikach. Przy tych 526.47 miałem też nigdy wcześniej niespotykany problem czasami nie chciał się uruchomić nVidia Control Panel.

 

Potwierdzam, coś skopali w 526.47, na moim laptopie dokładnie to samo, zjazd fps'ów i problemy na większości gier, po odinstalowaniu sterów DDU i zainstalowaniu starszej wersji wszystko wróciło do normy, ja zainstalowałem 516.94

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...