Skocz do zawartości

Recommended Posts

Smieszna sprawa tyle chemii kupować :D Szkoda by m i było kasy wole z dietą pokombinować , i jeszcze tak jeśc żeby się to chciało trawić bo można żreć jak świnia ale z enzymami trawiennymi jest dość słabo u więkoszci populacji i wtedy jemy żeby tylko zapełnić żołądek , a to się jeszcze musi trawić i dostarczyć nam tego paliwa

Link to post
Share on other sites

Witam i pozdrawiam

Mam pytanie do naszych forumowych ekspertów

Od jakiegoś czasu ćwiczę sobie ale tak byle jak , nieregularnie itd. dodam że juz zakwasów nie mam tak jak miało to miejsce na początku

Teraz chciałbym zacząć to robić regularnie w domowych warunkach . Posiadam ławke , hantle , oraz sztange .

Sztanga jest taka jak na fotce

http://sztangi.pl/photos/sztanga-promax-26kg-najnizsza-cena-w-polsce-ln-2379414280.jpg

 

Jakie ćwiczenia mogę wykonywać dysponując takim sprzętem ? Jak często ćwiczyć ? jak to sobie rozplanowac ? że np jendego dnia triceps i klata , innego barki i biceps , nie wiem jak to połączyć , może ktoś coś doradzi

 

do tej pory robiłem na triceps wyciskanie francuskie hantla jednoracz oraz wyciskanie francuskie sztangą leżąc na ziemi

na klate jedynie rozpiętki , teraz podpatrzyłem skos górny oraz dolny

oraz inne ćwiczenia na barki biceps itd wszystko na KFD podpatrzyłem

 

moze ktoś pomoże mi rozplaować co z czym połączyć i jakie ćwiczenia na dany mięsień wykonywać

 

ps czy na takiej ławeczce można robić skos dolny ?

powinno to wyglądać tak

http://pliki.kfd.pl/atlas/foto/klatka/wyciskanie_sztangielki_dol_2.jpg

natomiast u mnie siedzisko z tyłkiem nie jest równoległe do podłoża bo oparcie dla kręgosłupa jak i tyłka są na jednej ramie

tak to wygląda

http://s6.ifotos.pl/img/201208041_rqnpnqe.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba robic skosu dolnego.

 

Ustaw sobie lawke plasko i naucz sie robic mostek odpowiedni.

 

Podzielilbym Twoj trening na trzy czesci, a mianowicie:

 

Klatka + Biceps, Plecy + Triceps, Nogi + Barki

 

Klatka:

Wyciskanie na plasko 3x 12

Wyciskanie skos 3x 12

Rozpietki 3x 12

Biceps:

Uginanie ramion ze sztanga stojac 3x 12

Uginanie ramion jednoracz w oparciu o udo hantlem 3x 10

 

Plecy:

Wioslowanie sztanga 3x 12

Wioslowanie sztanga do klatki 3x 12

Martwy ciag (tu mozesz miec za malo ciezaru w domu) 3x 12

Triceps:

Wyciskanie francuskie lezac oburacz sztanga 3x 12

Wyciskanie jednoracz hantla za glowa stojac 3x 12

 

Nogi:

Przysiady ze sztanga, ze zmniejszeniem powtorzen zwiekszasz ciezar 12-10-8

Wykroki 3x 12

Lydki, wspiecia na palce 3x 25

Barki:

Wyciskanie hantli do gory 3x 12

Unoszenie ramion w bok stojac 3x 12

Unoszenie ramion do przodu stojac 3x 12

 

Dokup sobie jeszcze sztange prosta do klatki i przysiadow :)

Link to post
Share on other sites

dzięki bardzo GreQonE

tylko jak mam rozumieć tą rozpiske :>

np wyciskanie na płasko potem wyciskanie skos , czy najpierw 3 razy wyciskanie na plasko potem 3 razy wyciskanie skos czy obojętne jest w jakiej kolejności

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Lepiej FBW.

Ten 3 dniowy split (jako idea) to jest tragedia.

 

1. Przysiad (ze sztangą na plecach, tutaj polecam dokupić prosty gryf - pilnuj techniki!)

2. Rumuński martwy ciąg (na prostych nogach, do rozciągnięcia dwugłowych uda/pośladkowych)

3. Wyciskanie na ławce (lepiej skos górny)

4. Wiosłowanie (sztangą, bądź hantlami)

5. Wyciskanie nad głowę w staniu (wyciskanie żołnierskie, bądź hantlami)

6. Uginanie ramion ze sztangą (bicepsy, szybko podnosić, powoli opuszczać)

 

Trzy razy w tygodniu, minimum dzień przerwy pomiędzy treningami (pon-śr-pt/wt-czw-sb)

I jeżeli nie ma 40kg żelastwa to dokupić żeby było. Podrzucanie 5kg hantelka nie da rezultatów.

 

Wszystko po 4 serie.

pierwsza - rozgrzewka, samym gryfem/ciężarem ciała - 15powt

druga - połowa docelowego ciężaru - 15powt

trzecia - 3/4 docelowego ciężaru - 15powt

czwarta - ciężar docelowy - 12-15powt.

 

Jeżeli w ostatniej nie zrobisz 12 powt to znaczy że nałożyłeś za dużo żelaza, zmniejsz na następnym treningu.

Jeżeli wykonałeś 15 z pełną kontrolą nad ciężarem, dołóż nieco na następny trening.

 

Nie obijać się pomiędzy seriami, minuta/dwie przerwy i do boju!

Brzuch można dołożyć do każdego treningu, cokolwiek odpowiada.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

czy obojętne jest w jakiej kolejności

Dokladnie w takiej kolejnosci jak napisalem, bez oszukiwania :)

Po jakims czasie mozesz zamienic skos z plaska kolejnoscia, kwestia preferencji :)

 

Lepiej FBW. Ten 3 dniowy split (jako idea) to jest tragedia.

FBW to trening dla bardzo zaawansowanych osob, z dlugim stazem.

Takich ktorzy kilkoma seriami na partie sa w stanie mocno zmeczyc miesien, kolega z tego co napisal duzego stazu nie ma, wiec i na FBW wyniki beda mierne.

 

FBW oferuja znacznie lepsze wyniki anizeli split ale tylko wtedy kiedy umiemy optymalnie obciazyc kazda partie miesniowa.

Ja do tej pory przy FBW nie umiem wszystkiego zmeczyc, a stazu ladne kilka lat mam.

 

jeżeli nie ma 40kg żelastwa to dokupić żeby było

Nie pisalem tego bo myslalem ze oczywiste, ale tak prawda, trzeba miec sporo obciazenia zeby sie rozwijac :)

 

minuta/dwie przerwy

Z doswiadczenia wiem, ze lepiej minuta anizeli dwie :)

 

Moim zdaniem ta rozpiska jest średnia. Nogi na następnym treningu po plecach (konkretnie po grzbiecie)?

Mozna dac 2 dni przerwy, prostowniki sie regeneruja z tego co pamietam max. 3 dni, wiec nie ma to znaczenia.

Co innego Twoim zdaniem jest w niej nie tak?

 

pilnuj techniki!

Jezeli cwiczysz sam, to najlepiej ustawic sobie obok kamere i po serii obejrzec postawe, technika to wszystko, bez opanowanej techniki mozna sobie zrobic powazna krzywde.

Link to post
Share on other sites

FBW dla bardzo zaawansowanych? Nie zgodzę się.

Trzeba by sprecyzować jakie FBW dokładnie, ale jak na początek podstawowe FBW (Full Body Workout - całe ciało na jednym treningu) lepiej pobudzi organizm niż popularny 3 dniowy split.

Dzięki podstawowym ćwiczeniom wielostawowym można dołożyć większy ciężar niż na izolowane zabawki więc i stymulator wzrostu jest większy (wyrzuca się więcej hormonów).

Słabsze mięśnie w grupie dostaną adekwatny bodziec do nadrobienia braków i nie obciąży to układu nerwowego w takim stopniu jak katowanie jednej partii 14 seriami jednego dnia.

Nie mówiąc już o tym że o superkompensacji przy splicie (tym 3dniowym) możemy zapomnieć.

 

Z logicznego punktu widzenia, lepiej zjeść jeden ogromny posiłek na cały dzień czy zjeść trzy mniejsze w przeciągu dnia?

 

Właśnie ćwiczenia izolowane to narzędzie dla zaawansowanych, którzy wiedzą który mięsień potrzebuje więcej treningu.

Początkujący straci na tym czas, gdyż siłę i masę buduje się złożonymi ćwiczeniami a nie izolacją.

 

Ja sam zaczynałem od splita głównie na maszynach i była to strata czasu.

30kg bench press i 5kg bicep curl. Po przejściu na FBW po miesiącu podwoiłem wyniki.

 

No i warto zainteresować się dietą, jak nie będziesz jeść to nie urośniesz nawet od najlepszego treningu :)

Link to post
Share on other sites

logicznego punktu widzenia, lepiej zjeść jeden ogromny posiłek

Nie ma w tym zadnej logiki

 

FBW dla bardzo zaawansowanych? Nie zgodzę się.

Moze tez byc dla poczatkujacych, zeby zrobic podstawe.

A kolega mowil, ze juz cos cwiczyl, wiec nie ma sensu.

 

stymulator wzrostu jest większy (wyrzuca się więcej hormonów).

Jest wiekszy bodziec do wzrostu, a nie wieksza ilosc hormonow :)

 

Słabsze mięśnie w grupie dostaną adekwatny bodziec do nadrobienia braków

Jezeli nie sa bezposrednio obciazane to jak maja dostac bodziec wzrostowy?

 

Po przejściu na FBW po miesiącu podwoiłem wyniki.

To cos musiales zrobic zle, na FBW ciezko isc mocno w gore.

Konkretne aktony moga sie wyrobic, ale tez zalezy jaki program stosujesz, czy FBW A/B/C czy A/B czy tylko A.

Link to post
Share on other sites

Nie ma w tym zadnej logiki

No jak nie jak tak. Po co jemy po 4-5 posiłków dziennie zamiast jednego koryta.

 

Moze tez byc dla poczatkujacych, zeby zrobic podstawe. A kolega mowil, ze juz cos cwiczyl, wiec nie ma sensu.

Na FBW można jechać od początku aż do setki wzwyż w bojach. Dopiero potem zaczyna się solidna blokada.

 

Jest wiekszy bodziec do wzrostu, a nie wieksza ilosc hormonow

Tutaj chodziło o porównanie ćwiczeń izolujących do złożonych.

No co wyrzuci więcej testosteronu przysiady czy suwnica? :)

 

Jezeli nie sa bezposrednio obciazane to jak maja dostac bodziec wzrostowy?

Jak to nie są obciążane.

Rotatory barków nie są obciążane przy wyciskaniu?

Hamstringi nie są obciążane przy martwym ciągu?

Chcąc to wszystko zamknąć w splicie brakło by dni tygodnia.

 

To cos musiales zrobic zle, na FBW ciezko isc mocno w gore.

Złe było ćwiczenie splitem i do tego, o zgrozo, używanie maszyn.

To były początki siłownianej kariery, a wtedy jak wiadomo przy dobrej misce leci progres aż miło.

Wtedy wskoczyłem na proste FBW przysiad/ławka płaska/wiosło sztangą + jakieś dodatki na brzuch, bica, łydki czy co mi tam wpadło do głowy.

 

Teraz zakończyłem A/B bo zatrzymałem się z progresem i przesiadam się na 4 dniowy split.

 

Z resztą, niech nasz kolega najpierw powie ile ma kilogramów żelastwa w posiadaniu, bo my tu pitu pitu o martwych ciągach a jak tam jest 20kg to lepiej wyjdzie na kompleksach sztangowych.

A także jakieś podstawowe info, czego oczekuje od treningu, czy ma jakiś brzuch do zrzucenia i tym podobne, znaczące, drobnostki.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Lepiej FBW.

Ten 3 dniowy split (jako idea) to jest tragedia.

 

1. Przysiad (ze sztangą na plecach, tutaj polecam dokupić prosty gryf - pilnuj techniki!)

2. Rumuński martwy ciąg (na prostych nogach, do rozciągnięcia dwugłowych uda/pośladkowych)

3. Wyciskanie na ławce (lepiej skos górny)

4. Wiosłowanie (sztangą, bądź hantlami)

5. Wyciskanie nad głowę w staniu (wyciskanie żołnierskie, bądź hantlami)

6. Uginanie ramion ze sztangą (bicepsy, szybko podnosić, powoli opuszczać)

 

Trzy razy w tygodniu, minimum dzień przerwy pomiędzy treningami (pon-śr-pt/wt-czw-sb)

I jeżeli nie ma 40kg żelastwa to dokupić żeby było. Podrzucanie 5kg hantelka nie da rezultatów.

 

Wszystko po 4 serie.

pierwsza - rozgrzewka, samym gryfem/ciężarem ciała - 15powt

druga - połowa docelowego ciężaru - 15powt

trzecia - 3/4 docelowego ciężaru - 15powt

czwarta - ciężar docelowy - 12-15powt.

 

Jeżeli w ostatniej nie zrobisz 12 powt to znaczy że nałożyłeś za dużo żelaza, zmniejsz na następnym treningu.

Jeżeli wykonałeś 15 z pełną kontrolą nad ciężarem, dołóż nieco na następny trening.

 

Nie obijać się pomiędzy seriami, minuta/dwie przerwy i do boju!

Brzuch można dołożyć do każdego treningu, cokolwiek odpowiada.

 

Lol. Pokaż mi kulturystę, który trenuje FBW. Coś mi się zdaje, że Ryszard Rećko ma na koncie jakieś sukcesy i "kilka" lat doświadczenia więcej od Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...