Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odnosnie reportazu to po prostu nie mam slow. Facet niesamowity, ale wkur... mnie strasznie fakt, ze w naszym poje...ym kraju pewnie nie pociagnieto sprawcow tego do odpowiedzialnosci, a nawet jezeli to ograniczono sie do jakichs smiesznych wyrokow zamiast zasadzic mu po pierwsze zaje.iste odszkodowanie, a po drugie dozywotnia rente.

 

Co do watrobki to ona jest generalnie pod wzgledem odzywczym fantastycznym produktem. No i jeszcze tak przy okazji facet udowodnil, ze mozna robic mase bez przysiadow ;) Plus dodatkowy szacunek i podziw mu sie nalezy za to, ze zrobil taka mase bez sterydow i calej tej suplofarmakologii, bo przy 400zl/m-c nie ma szans by cokolwiek kupic...

 

Jeszcze mi tak przyszlo do glowy, ze ta pielegniarke co takie teksty przy nim walila do jego dziewczyny to kilkunastu facetow powinno jej "dogodzic" jakiegos wieczora bo suka z niej straszna.

Link to post
Share on other sites

O tym mowie. Ze proces powinien byc po to by zadoscuczynic poszkodowanemu, a tymczasem nawet jak sie komus dzisiaj zasadza grzywne to on ja placi na rzecz Skarbu Panstwa, a nie tego kogo skrzywdzil. Odpowiedzialnosc cywilna powinna byc standardem.

 

Dodano:

Mam pytanie do trenujacych FBW.

Jeden dzien odpoczynku Wam wystarcza? Czyli ze np trening w poniedzialek, wtorek przerwy i nastepny w srode.

Bo sie zastanawiam czy ustawiac treningi tak zeby w tygodniu byly 3 czyli np poniedzialek, sroda, piatek, czy tez niezaleznie od dni tygodnia wg zasady trening, dwa dni przerwy i na trzeci dzien nastepny trening.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

W sensie że każdego dnia ćwiczysz wszystkie partie? Pewnie zależy od intensywności i objętości tych treningów. Przy ciężkich treningach ukierunkowanych na budowanie masy mięśniowej skłaniałbym się ku 2 dniom przerwy po każdym treningu, jeden dzień odpoczynku to stanowczo za mało, a bez reganeracji nie będzie wzrostu i postępów. Przy lekkich treningach możesz spróbować system DT, DNT, DT... po 2 tygodniach będziesze wiedział, czy regenerujesz się wystarczająco.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeden dzien odpoczynku Wam wystarcza? Czyli ze np trening w poniedzialek, wtorek przerwy i nastepny w srode.

 

jak robiłem FBW to z początku tzn pierwszy miesiąc było ciężko, zakwasy, niechęć wywołana zmęczeniem, zmuszanie się do ruszenia tyłka itp ale potem coraz lepiej, a pod koniec jak miałem więcej niż jeden dzień przerwy to czułem, że pomachałbym żelastwem, niemniej takie 2 dni raz w tygodniu były mimo wszystko potrzebne, ćwiczyłem w poniedziałki, środy i piątki

 

teraz robię split ABC, gdzie na jednym treningu robię po dwie/trzy grupy, ćwiczę 5 razy w tygodniu (powinno być 6, ale zawsze coś wypada) i w sumie jest podobnie, z początku po pierwszych trzech dniach nie mogłem się ruszać, a teraz nie mam problemu, żeby się na czas zregenerować, ale FBW nie robiłbym z dnia na dzień, szczególnie jak chcesz siłówkę pociągnąć, ewentualnie robiłbyś ciężary pierwszego dnia, dzień przerwy i powtórka z rozrywki, a następnego dnia mniej ciężarów więcej machania lekkim, to może by się udało

Link to post
Share on other sites

No kazdy trening taki sam, trenowane cale cialo jak to w FBW. Tez mi sie wydawalo ze DT, DNT, DT bedzie za malo odpoczynku. No chyba zeby sie faktycznie lekko oszczedzac, ale nie wiem co bedzie lepsze w dluzszej perspektywie czasowej. Troche czestsze treningi ale lzejsze i nie do upadku miesniowego, czy rzadsze, ciezsze, do upadku. Ilosc serii i cwiczen ta sama.

 

Poki co testuje taki plan:

 

1. Podciaganie 3s

2. Trojkat gornego wyciagu 3s

3. MC 3s

4. Klatka plasko 3s

5. Przysiady 3s

6. Podciaganie sztangi wzdluz tulowia 3s

7. Uginanie ramion stojac 3s

8. Wyciskanie francuskie 3s

9. Unoszenie nog w zwisie 3s

 

Moglbym przy izolowanych na bic i tric dac 2s zamiast 3, ale poki co nie czuje by sie te miesnie jakos przetrenowywaly. Dalem wiecej cwiczen na najszerszy grzbietu (i ustawilem na poczatku), bo jest to poki co moj priorytet.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

jak dla mnie za mało złożonych, za dużo izolacji, no i co to za liczba 3 serie, 5 panie kolego 5 serii na ćwiczenie, najlepiej progresem czyli zaczynasz od ciężaru A (jakiś dobrany lekki), a kończysz na E (najcięższy jakim jesteś w stanie wykonać założoną liczbę powtórzeń), liczba powtórzeń się nie zmienia, taki system robi robotę, btw upadku mięśniowego raczej bym unikał, może ci to zepsuć resztę treningu

 

czego IMO brakuje

- clean and press

- windy i wyciskania na barki, np winda sztangą wąsko plus wyciskanie z za karku w superserii

- wiosłowania w dowolnej formie np raz pendley'a raz yates'a, plus coś hantlami do tego w superserii, szczególnie, że chcesz plecy robić do tego trzeba dużo wiosłować

- klatę po wyciskaniu na płask też dobrze jest poprawić skosem hantlami 

 

no i martwy bym robił zdecydowanie po przysiadach, można też jeśli czujesz się na siłach po martwym walnąć jeszcze kilka "dzień dobry" stosunkowo lekkim

Link to post
Share on other sites

Panowie, macie pomysł na jakąś konkretną maść rozgrzewającą ? Chodzi mi o to żeby dodatkowo przed walką smarować się taką maścią ponieważ ze względu na moje spore uda i łydki każde uderzenie zablokowane na łokciem boli więc myślę że lepsze dogrzanie takowych miejsc pomoże. 

Myślałem nad końską maścią rozgrzewającą, muszę kupić dość szybko bo za tydzień w sobotę mistrzostwa śląska WAKO w low kicku w Gliwicach 

Link to post
Share on other sites

Ja używałem często Bengaya, nie tylko w kickboxingu. Dobrze się sprawdzał w downhillu rozgrzewając nadgarstki ;)

Kiedy w Gliwicach ta impreza ? Podejdę i zasadzę Ci jakiegoś kopa :D żarcik taki

Link to post
Share on other sites

 

 

czyś ty na głowę upadł
 

 

czemu miałem upaść ? Zawsze specjalną uwagę na rozgrzewce poświęcam łydką i udom więc myślę że jakbym dodatkowo podniósł temperaturą taką maść to bym sobie nie zaszkodził. 

 

 

 

Kiedy w Gliwicach ta impreza ?

 

z tego co pamiętam to sobota 15 lub 22 listopad nie pamiętam dokładnie myślę że dzisiaj lub w środę bd wiedzieć dokładnie.Kopa na szczęście z radością przyjmę ;)  

Link to post
Share on other sites

teraz moja walka z fb bo o dziwo na YT nie chciało mi wysyłać z dobrą szybkością.

Walkę wygrałem ponieważ przeciwnik nie wyszedł do 3 rundy, nie jestem zadowolony jakoś super bo czułem niesamowity stres przed i do 2 minuty walki.

Czerwone spodenki, koszulka z napisem Iro. 

 

https://www.facebook.com/video.php?v=654765707975773

 

dwa słowa: praca nóg

ręce też ci latają momentami jak żyd po pustym sklepie, chwilę w trzeciej minucie filmiku ruszałeś się jak powinieneś, a tak...

 

+1

 

Do tego dochodzi brak trzymania rąk m.in. podczas kopnięcia (lecą gdzie chcą). W wielu sytuacjach aż prosiłeś się o skasowanie twarzy. 

Staraj się panować nad emocjami. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

podczas kopnięcia (lecą gdzie chcą)
 

podczas kopania jeszcze trzymam, gorzej jest jak nie ma akcji tam opadają ale wiem takie filmy są dobre bo jak ja czegoś nie zauważę to zawsze ktoś mi powie nad czym ma pracować, takie filmik co jak co ale dają dużo. 

 

 

 

może wpadnę...się zobaczymy, pogadamy.

 

Fajnie bd uciąć pogawędkę z kimś połowę starszym zawsze można się wiele ciekawego dowiedzieć ;)  

Link to post
Share on other sites

@@drachenfeles,przeciez z izolowanych to tam raptem sa dwa cwiczenia. Kazde z pozostalych angazuje wieksza ilosc miesni. Angielska, skrotowa terminologia ktorej uzyles nic mi niestety nie mowi. Nie wiem co to jest winda.

 

MC faktycznie lepiej po przysiadach.

W czym ma byc wioslowanie lepsze od wyciagu i podciagania? Rozni sie wylacznie tym ze angazuje dodatkowo miesnie czworoboczne, ale bez tego jakos przezyje.

 

No i jak mam robic 5 serii to musialbym robic maksymalnie 5-6 cwiczen co jest malo wykonalne chcac zrobic wszystko. Samo podciaganie, klatka, mc, barki i przysiady to juz 5 cwiczen.

 

@dentor co do masci to sprawdz na dzien czy dwa przed jak na Ciebie dziala, bo mozesz dostac reakcji uczuleniowej.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Fajnie bd uciąć pogawędkę z kimś połowę starszym

nabiję fajeczkę i pogadamy ;) a tak poważnie to brakuje mi treningów. Z kumplem od karate kyokushin kiedyś się obijałem, coś pięknego.

 

http://vpx.pl/i/2014/11/03/SNC0044835dfe.jpghttp://vpx.pl/i/2014/11/03/SNC004718218d.jpg

 

Dużo się mogłem od niego nauczyć, to zupełnie inna bajka (karate).

Link to post
Share on other sites

 

 

Angielska, skrotowa terminologia ktorej uzyles nic mi niestety nie mowi. Nie wiem co to jest winda.

 

clean and press, czyli zarzut z wyciśnięciem lub wyciskopodrzutem zależy jak wykonywać

 

 

i winda... 

 

http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne_pliki/image014.gif

 

 

 

 

W czym ma byc wioslowanie lepsze od wyciagu i podciagania?

 

w niczym, sugeruję by robić je jako kolejne ćwiczenie, nie zamiast podciągania

 

 

 

No i jak mam robic 5 serii to musialbym robic maksymalnie 5-6 cwiczen co jest malo wykonalne chcac zrobic wszystko.

 

no ja przy FBW siedziałem na siłce po 2,5h tak to wygląda, a z początku pewnie, że niewykonalne, ale potem już zacznie wchodzić coraz więcej 


 

 

Zawsze specjalną uwagę na rozgrzewce poświęcam łydką i udom więc myślę że jakbym dodatkowo podniósł temperaturą taką maść to bym sobie nie zaszkodził

 

większość tych środków opiera się o kapsaicynę lub pochodne, normalnie zdrowe i w ogóle, ale jak się chcesz nacierać przed wysiłkiem to się nacieraj, zobaczysz jak działa w takich warunkach

Link to post
Share on other sites
a tak poważnie to brakuje mi treningów

 

 

Wiem o czym mówisz sam musiałem teraz odpocząć i przez 3 dni zero czegokolwiek jedynie mogłem raz wyjść na rozbiegnie żeby się nie zasiedzieć i powiem że mnie dzisiaj na treningu nosiło nie umiałem w 100% spożytkować tej siły której narobiłem przez ostatnie dni ;)

 

Jeszcze pytanie, brakuje mi oko 20g tłuszczy czym je podbić w czasie dnia ? 

 

I ktoś mi może coś powiedzieć na temat tego filmu, jak na moje oko technika na wysokim poziomie chcę się w zasadzie wzorować mniej więcej na takich uderzeniach bokserskich ale wiem jak daleko mi do tego. 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

i winda...

No to juz to robie na barki. To jest wlasnie podnoszenie sztangi wzdluz tulowia ;)

no ja przy FBW siedziałem na siłce po 2,5h tak to wygląda, a z początku pewnie, że niewykonalne, ale potem już zacznie wchodzić coraz więcej

O to mi chodzi. Jak do tylu cwiczen dodac rozgrzewki (choc nie do wszystkich trzeba jak juz ta sama grupa miesni raz cwiczyla) to robi sie naprawde sporo serii i masa czasu, a jak czytalem w necie o FBW to wlasnie bylo zeby z seriami nie przesadzac. Zwlaszcza ze przeciez musze w te dwa dni sie zregenerowac, a jak sie totalnie zakatuje to bedzie to malo.

Jeszcze pytanie, brakuje mi oko 20g tłuszczy czym je podbić w czasie dnia ?

Jak same tluszcze bez ani grama ww lub bialka to musisz walic jakis olej z kielicha ;) Albo wiecej go dodac do posilkow. Mozesz tez dodac orzechy i uwzglednic w diecie WW i bialko ktore one dostarczaja.
Link to post
Share on other sites

 

 

To jest wlasnie podnoszenie sztangi wzdluz tulowia

 

a :P  


 

 

jak na moje oko technika na wysokim poziomie

 

approved, uderza dokładnie tak jak powinno się uderzać ramię to tylko przedłużenie, cios idzie z biodra przez bark, wówczas jest energia, a nie głaskanie się

Link to post
Share on other sites

@dentor: awokado jest bogate w tłuszcz (i białko) a najlepszym źródłem chyba tłuste ryby (łosoś), między posiłkami orzechy, pestki dyni, siemie lniane.

@verul: przy treningach trwających po 2,5 h dwa dni odpoczynku pomędzy DT wskazane. BTW: a dlaczego na każdym treningu ten sam zestaw ćwiczeń? Zamierzasz je zmieniać cyklicznie co parę tygodni?

@worm: widzę, żeś kędziarzawy na nogach jak ja. Proponuję podtopic wątku siłownia pt. "Pochwal się jakie masz krzaki na nogach" :rotfl: mógłbym smiało konkurować o miejsce na podium.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

@Player1 faktycznie co kilka tygodni wypadaloby je zmieniac. Moglbym tez zrobic dwa rozne zestawy, ale w gruncie rzeczy i tak beda pracowac te same miesnie, a tak bedzie prosciej to ogarnac. Za miesiac czy poltora zmienie kilka cwiczen i powinno wystarczyc. Choc przysiadow i tak nie bedzie na co zamienic, bo inne ich warianty niz ze sztanga na barkach mi nie leza.

Link to post
Share on other sites

Niby te same, ale moim zdaniem trzeba gruntownie zmieniać zestaw ćwiczeń co 5-6 tygodi, albo wprowadzać małe wariacje co trening, co 2 treningi. Zawsze to jakaś odmiana dla mięśni, które dostają nowy bodziec, a poza tym rutyna nie wkrada się do treningu. Ja jeśli podpatrzę u kogoś jakieś nowe ćwiczenie (choć zdarza się to coraz rzadziej...) albo przypomnę sobie o ćwiczeniu, którego dawno nie wykonywałem, zwykle jestem zajarany tym, że zrobię coś nowego. Przysiady faktycznie trudno zastąpić, ale raz na kilka tygodni zamiast przysiadów zrób wykroki z hantlami, ewentualnie spróbuj przysiadać ze sztaną trzymaną na barkach (z przodu), ale ja tego ćwiczenia nie lubię, sztanga spada z barków i przy większym ciężarze trudno ją utrzymać na miejscu.

Link to post
Share on other sites

No wlasnie. Wykroki wg atlasu cwiczen sa glownie na przywodziciele, a w mniejszym stopniu na czworoglowy. Zreszta wykroki lubie jeszcze mniej niz przsiady ze sztanga z przodu albo z tylu trzymana przy tylku. Z prozdu tez nie lubie bo mi spada i musze dawac mniejszy ciezar, wiecej energii trace na utrzymanie pozycji niz na cwiczenie, a przy przysiadach typu hack  ze sztanga przy tylku nie dosc ze zawadza o tylek to jeszcze mam problem utrzymac tyle kg w lapach. Ewentualnie mozna pocwiczyc na prasie, ale to juz zupelnie nie to samo co przysiad niestety.

W sumie spore moliwosci zamiany sa przy grzbiecie bo mozna zamienic wyciag na wioslowanie, przy tricepsach gdzie mozna francuzy zamienic na wyciskanie waskim chwytem (choc to skolei koliduje lekko z treningiem klatki). Barki od biedy tez mozna zamienic wyciskaniem siedzac lub stojac, choc to cwiczenie nie angazuje chyba barkow tak jak owa winda.

No ale zamiany sa pozadane.

 

A i tak najbardziej lubie podciaganie :D

 

Swoja droga jak wrocilem do treningow jakis tydzien temu i zaczalem przysiady od razu od wersji ATG to sie mocno zdziwilem ciezarem piorkowym jakim operuje. No ale przed przerwa ciezar byl wiekszy bo po pierwsze po wielu miesiacach treningow, a po drugie nie byl on ATG wiec nie ma sie co dziwic. Teraz mam zamiar tylko pelne robic :) Wczesniej mialem zwykle stojaki zamiast klatki to sie tego balem.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...