Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakis lipny ten twarog, bo normalny ma 15 - 21g bialka na 100g. Ale jak proporcje makroskladnikow beda zachowane to sie nada. Najwyzej bedziesz musial dojesc bialko z jaj albo odzywek do tego twarogu, bo tez bedziesz musial uwazac z nim by nie przegiac z weglami i tluszczem.

 

Co do nauczycieli to linijka byla bardziej kara psychiczna niz fizyczna. Powodowala ze klasowy "kozak" przestawal byc kozakiem i stawal sie zwyklym dzieckiem ktoremu mozna dac lanie. To akurat jest bardzo pozytyuwne, bo tworzenie klasowych "kozakow" jest deprawujace dla reszty uczniow. A w naszym chorym panstwie gdzie istnieje obowiazek nauczania jest to potrojnie szkodliwe. Bo albo taki bedzie ulewany i bedzie kiblowal z roku na rok az skonczy 18 lat, albo bedzie przepychany z klasy do klasy. W 1 przypadku bedzie efekt starego zdemoralizowanego dziada w klasie dzieci (ktore sie od niego beda uczyc samego zlego) w drugim przypadku bedzie sygnal ze mozna olewac nauke a i tak i tak sie przejdzie dalej. Generalnie chory kraj.

Link to post
Share on other sites

stosowanie przemocy (tak fizycznej, jak i psychicznej) w celu "usadzenia kozaka" uważam za ostateczność w sytuacji beznadziejnej, a nie pierwsze lepsze narzędzie, jak to nasi nauczyciele mają w zwyczaju, nigdy nie musiałem się do takowej uciekać, a miałem trzy klasy tzw "trudnej młodzieży", nad którą "nie dało się zapanować", dało się dało i nawet raz w ciągu dwóch lat nie podniosłem na nich głosu, każdy kto ma w odrobinę oleju w głowie oraz elementarne podstawy pedagogiki i rozwojówki byłby w stanie to osiągnąć, lwia część nauczycieli nie jest, wnioski wyciągają się same, bo trzeba być debilem, żeby dać się przegadać/sprowokować itd gówniarzowi 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żaden ze mnie dietetyk, ale ta zawartość białka jest ponad dwukrotnie niższa niż w serku wiejskim czy twarogu, więc jak dla mnie lipton. Może właśnie serek wiejski lepiej będzie ci wchodził, jeśli twarogu nie lubisz. Poza tym gotowane ryby i warzywa będą na redukcję jak znalazł.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Ale tracisz fat czy miesnie? Moze po prostu ostrzej trenujesz albo z jakichs innych powodow zmienilo Ci sie zapotrzebowanie kaloryczne i potrzebujesz wiecej papu? ;)

Co powiecie na taka kalistenike? Ja jestem wielkim fanem  :D  8-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=c9FS1bxaGTg
Edytowane przez verul
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

obwody i ogólnie zarys sylwetki 


No to powiem tak jestem z siebie mega zadowolony coraz większy progres w sporcie jak i w opanowywaniu emocji, grafik na najbliższe tygodnie dość mocno napięty ponieważ w tą sobotę sparing w kategorii do 63,5kg sobota za tydzień prawdopodobnie wyjazd na walkę ligową do Krakowa o ile trener wyrazi zgodę jeśli mój stan zdrowia i brak kontuzji na to pozwoli, następnie 21 Puchar Polski K1 juniorów więc mam nadzieję że uda mi się coś wywalczyć :) 

Link to post
Share on other sites

No to łataj przeciwników i nie daj sobie gęby obić :D

U mnie powolny, ale jakiś tam progres na siłce jest. Dziś trening nóg rozpocząłem, tradycyjnie zresztą, od przysiadów ze sztangą - ostatnie 2 serie 8 powtórzeń z obciążeniem 95 kg (waga 68 kg). Jak skończę karnet to chyba zrobię sobie tydzień przerwy na regenerację, ale ciężko mi będzie wytrzymać tydzień bez treningów.

Link to post
Share on other sites

Panowie, co na śniadanie? Jako endo muszę unikać węgli, a zajadanie się bułkami jest tego przeciwieństwem.

Mam rano bardzo, bardzo mało czasu, póki co zmieniam białe pieczywo na ciemne (jedna kromka to 25g węgli, więc da się to znieść), ale kumpel podrzucił mi plan z waflami ryżowymi. Jeden wafel to ok. 5g węgli, on smaruje je dźemem niskosłodzonym (łyżka ok. 7g węgli), więc może to jest jakiś plan?

Link to post
Share on other sites

płatki owsiane, tylko nie górskie, nie błyskawiczne, tylko zwykłe (najtrudniej kupić), gotowane kilka minut w lekko osolonej wodzie wodzie i podane z dodatkiem czego tam chcesz (a pasuje prawie wszystko od boczku z cebulą, przez wszelkie orzechy, warzywa, po owoce i konfitury), myślę, że nie całe 100g możesz spokojnie zjeść

 

PS prawie każde chrupkie dietetyczne pieczywo to straszna mina

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

drachenfeles, jeszcze jedno

http://forum.benchmark.pl/topic/30949-si%C5%82ownia/page-240?do=findComment&comment=1568245

Mam przyjmować 25% zapotrzebowania w węglach wg. tego co napisałeś.

25% * 2500 kcal = 625 kcal

625 kcal / 4 (1g węgli to 4kcal) = 156,25

 

Rozumiem, że wszystko dobrze obliczone i w tych 150-160g węgla dziennie mam się zamykać? Bo to byłoby odpowiedzią na kilka innych moich pytań..

Link to post
Share on other sites

Mi dietetyk na potreningu odradzal WASE ale ja tego nie r ozumiem. Chyba nie wiedzial o ktora mi chodzi, bo ta ktora kupuje ma na opakowaniu w skladzie napisane pelnoziarnista maka zytnia, sol, drozdze i tyle. Znacznie mniej niz w wiekszosci tradycyjnych chlebow, nawet razowych.

 

Platki gorskie moze sa i troche gorsze niz zwykle, ale nie przesadzajmy. Nie jest to nic zlego. Zle natomiast sa blyskawiczne.

 

gotowane kilka minut w lekko osolonej wodzie wodzie
Co kto lubi. Ja np ich nie gotuje tylko wrzucam do jogurtu/serka wiejskiego i jem od razu. JA je moge nawet suche, same bez niczego jesc. Po prostu mi tak smakuja i dobrze je toleruje.

 

 

PS prawie każde chrupkie dietetyczne pieczywo to straszna mina
Bo? 
Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, że wszystko dobrze obliczone i w tych 150-160g węgla dziennie mam się zamykać? Bo to byłoby odpowiedzią na kilka innych moich pytań..

 

tak

 

 

 

dlaczego nie górskie? Mają gorszy skład?

 

zwykłe - minimum obróbki, ale trzeba gotować

górskie - więcej obróbki, nie trzeba gotować

błyskawiczne - to taka kaszka obrana z lwiej części tego co dobre w płatkach owsianych, sytuacja analogiczna do tego co pisałem o ryżach i mące

 

 

 

Bo? 

 

wszelkie utwardzane kwasy tłuszczowe najpodlejszego gatunku wykorzystywane w procesie produkcyjnym, to samo dotyczy crunchy i innych zbóż po obróbce, afaik zgodnie z przepisami dotyczącymi produktów dietetycznych poniżej pewnego stężenia nie muszą ich ujmować w składzie lub mogą napisać 0

 

 

 

Platki gorskie moze sa i troche gorsze niz zwykle, ale nie przesadzajmy.

 

to prawda, długo jadłem górskie, ale ostatnio się przejechałem na aż trzech markach (to co było w środku podpadało bardziej pod nie rozdrobnione błyskawiczne) więc też im się oberwało, a swoje obecne zamówiłem od producenta to znaczy gościa, który zboża hoduje, a potem sam mieli, swoją drogą miał to na spróbowanie wziąłem też różne antyczne odmiany zbóż, zobaczymy jak to to się nadaje do spożycia

Link to post
Share on other sites

 

 

wszelkie utwardzane kwasy tłuszczowe najpodlejszego gatunku wykorzystywane w procesie produkcyjnym, to samo dotyczy crunchy i innych zbóż po obróbce, afaik zgodnie z przepisami dotyczącymi produktów dietetycznych poniżej pewnego stężenia nie muszą ich ujmować w składzie lub mogą napisać 0
Tylko ze WASA ma 1,5g tluszczu na 100g produktu. I to pewnie jest ten tluszcz ze zboza. Nie wiem gdzie Ty tam widzisz zastosowanie dla utwardzanych tluszczy roslinnych? Zauwaz ze ja nie pisze pozytywnie ogolnie o pieczywie chrupkim tylko konkretnie o WASA i to w dodatku o 2 jej rodzajach: 3 zboza oraz zytnie. Moze chodzi Ci o to ze formy smaruja tluszczem? Nawet jesli to po pierwsze tego nie czuc na produkcie (wiec musi tego byc naprawde bardzo malo), po drugie jak smaruja to raczej nie utwardzonym tylko palmowym, a nawet jesli to formy do pieczenia zwyklego chleba piekarze tez pewnie czyms smaruja wiec wychodzi na to samo. Chrupkie ma wiecej kcal niz zwykle bo ma mniej wody i po prostu trzeba liczyc ile tego sie je. Tak samo jak trzeba liczyc obklad do tego, bo mozna dzieki niemu zjesc efektywnie wiecej kanapek a to = wiecej obkladu. W zwyklym ukroisz skibke i juz masz 100g. Druga i masz 200g. Jak potem na 2 skibki nalozyc 150g twarogu, ze dwa plasterki szynki i pomidora? W zwyklym chlebie za duza baze stanowi pieczywo, za mala obklad. Plus oczywscie fakt, ze WASA jest o wiele wygodniejsza, bo sie nie starzeje co dla mnie np ma bardzo duze znaczenie, bo jem chleba malo i pozniej albo musialem jesc czerstwy czy wrecz suchy albo go wyrzucac. I to nie dlatego ze kupowalem jakis niskiej jakosci. Nawet 100% razowiec na zakwasie po tygodniu juz jest nie bardzo.

 

zwykłe - minimum obróbki, ale trzeba gotować

 

to co było w środku podpadało bardziej pod nie rozdrobnione błyskawiczne
Na wiki pisza ze rozni sie to jakas obrobka hydrotermiczna.

 

 


Obecnie produkowane są trzy klasy płatków:
płatki zwykłe - poddane najmniejszej obróbce hydrotermicznej, do przygotowania posiłku konieczne jest ich gotowanie;
płatki owsiane górskie - o większym stopniu przetworzenia, w celu przygotowania do spożycia wystarczy je zagotować;
płatki owsiane błyskawiczne - gotowe do spożycia na zimno, odznaczają się niższą wilgotnością (poniżej 10%).

 

Dziwne to, bo ja gorskie jem na sucho. Trzeba miec po prostu zdrowe zeby i dlugo memlac. Musze sprawdzic te zwykle.

Link to post
Share on other sites

 

 

co pomoze w stymulacji miesni?

 

jeśli zaczynasz przygodę to sam trening ;)

 

 

 

Czego unikac jezeli chodzi o jedzenie?

 

węgli prostych, zbyt dużej ilości jajek (powyżej 30 tygodniowo), pieczywa białego, tłuszczy utwardzonych, tłuszczy zwierzęcych(w dużych ilościach),  pieczonego mięsa na oleju, mąk jasnych, bułki tartej, ziemniaków(o ile jesteś na redukcji), picia carbo lub vitargo, wafli ryżowych, no i każdego mocno przetworzonego jedzenia. 

 

 

 

Czy godzina w tyg basen i 3h wf podciaganie sie w domu da jakis efekt?

 

zależy co robisz na wf bo jeśli to typowy wf to można z miejsca sobie darować, ja się ogólnie staram, zwolnić z wf do końca roku bo nie jest to dopasowane bo jednostki a pod ogół czyli nie robienie niczego.Do domu dodaj proste ćwiczenia typu crossfit 3 razy w tygodniu i powinny pojawiać się efekty w postaci poprawionej wytrzymałości mięśni i lepszej sylwetki warto też zastanowić się nad konkretną dietą dobraną pod indywidualne zapotrzebowanie i cel ćwiczeń.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...