Skocz do zawartości

Recommended Posts

hmm ciekawa sytuacja mnie dzisiaj spotkała na pobieraniu krwi, dosłownie po wyjściu z gabinetu spadła mi kurtka, i schyliłem się po nią w tym czasie nie mogłem potrzymać i docisnąć miejsca ukłucia dosłownie po 15 sekundach widzę wielką bańkę na miejscu ukłucia pojawiła się wielka bańka siadam dociskam ją i w tym momencie odpłynąłem złapał mnie jakiś gość bo bym sobie rozbił głowę, budzę się po chwili i robią ekg... czy coś jest z sercem całe szczęście wszystko jest okej ale dostałem zakaz chodzenia samemu na pobranie krwi i ogólnie mam zakaz oddawania krwi w punktach bo istnieje spora szansa że tam padnę i nie bd już tak kolorowo jak dzisiaj dostałem też coś na zwiększenie ciśnienia bo było strasznie niskie dokładniej 80/55...

Link to post
Share on other sites

@okar: tak jak radzą inni, jeżeli na jednym treningu plecy i bicek, to najpierw plecy a potem bicek. Przysiady na następny dzień po treningu najszerszego grzbietu to o tyle słaby pomysł, że przysiadając również angażujesz mięśnie pleców, które nie zdążą się zregenerować po treningu w poprzednim dniu, a w twoim planie jest dużo przysiadów. W treningu barków nie masz żadnego wyciskania, a to podstawowe ćwiczenie. Ale: jak zrobisz klatkę i triceps, to na wyciskanie na barki zostanie ci niewiele siły. Po pierwsze wyciskanie na klatę również angażuje przedni i środkowy akton barków, po drugie triceps będzie zmęczony po wyciskaniu na klatkę i po ćwiczeniach na tricepsy. Może spróbuj takiego splita: 1. dzień: plecy i barki, 2. dzień: nogi i kaptury (tego w ogóle twój plan nie uwzględnia, a powinien - wystarczą 4 serie), 3. dzień: klatka, biceps + triceps (żeby skrócić czas treningu możesz robić biceps i triceps razem: seria na biceps i zaraz seria na triceps bez przerwy). Do tego brzuszki do każdego treningu wedle uznania.

@dentor: niektórym robi się słabo nawet po pobraniu niewielkiej ilości. Rada: jeśli nie musisz, nie oddawaj krwi. A jak musisz, to zaraz po pobraniu napij się koli, powoduje natychmiastowy wzrost poziomu cukru we krwi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki, ułożę jakiś plan treningowy i podam do oceny

 

 

Zabieram sie powoli do ukladania diety na okres jesienno - wiosenny. Zaczne od diety 1000 kcal i zobacze czy nabieram masy czy tez chudne =] Znajac zycie trzeba bedzie podniesc do 1100 - 1200 bo mam zamiar ostro cwiczyc :D

 

Kadłubkiem jesteś że tylko 1000kcal? :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Rada: jeśli nie musisz, nie oddawaj krwi
 

 

muszę co 6 miesięcy ze względu na to że tyle trwa okres ważności badań lekarskich w życiu nie miałem czegoś takiego, dopiero w domu zobaczyłem że mam sporo krwi na bluzie :/... bd musiał chodzić z obstawą i z czymś słodkim na zaraz bo to jest dla mnie porażka poszedłem na trening jeszcze i to był największy błąd w życiu po 5 minutach czułem się jakby mi ktoś rękę wyrywał ale nie mogę sobie darować bo za troszkę ponad tydzień mam zawody.

Link to post
Share on other sites

 

 

odpadają "specyfiky" typu gripex bo zawierają sporo dopingu który wyjdzie na badaniach.....

 

wszystko co mogłoby ci pomóc doraźnie wyjdzie w badaniach

 

 

 

jakieś domowe sposoby na anginę

 

anginę, a skąd taka diagnoza?

abstrahując, jak to miałaby faktycznie być angina to lepiej jedź do lekarza, a nie na zawody

Link to post
Share on other sites

 

 

wszystko co mogłoby ci pomóc doraźnie wyjdzie w badaniach

 

Wiem dlatego leków już nie używam od kiedy na zawody mam zamiar jechać,

 

 

 

anginę, a skąd taka diagnoza?

 

zazwyczaj u mnie zaczyna się takim lekkim bólem gardła, a po 2-3 dniach wyskakuje gorączka 39-40 stopni, ja choruję bardzo rzadko ostatni raz byłem bardziej chory z 3-4 lata temu, ale jak już przychodzi, to wchodzi całkiem konkretnie.  

Link to post
Share on other sites

Niby co za doping jest w gripexie? Paracetamol, pseudoefedryna i cos tam jeszcze nie pamietam co. Jak chcesz byc zdrowy to idz po antybiotyk. To zaden doping, a zalatwi sprawe. Jak nie, a podejrzewasz angine czyli bakteryjne zapalenie gardla to tylko czosnek w duzej ilosci najlepiej. Bedziesz nim smierdzial strasznie, ale to w sumie plus na zawodach, ze przeciwnicy beda uciekac ;) Musisz przecisnac dwa duze zabki czosnku do jogurtu naturalnego, odczekac kilka minut i zjesc. Bedzie to wtedy taki ostry bardzo intensywny sos czosnkowy. Najlepiej rob to po jedzeniu.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Jak ten czosnek zjesz nie ma znaczenia. Byle byl zmiazdzony bo substancja bakteriobojcza wytwarza sie po uszkodzeniu scian komorkowych czosnku, a miazdzenie niszczy je najbardziej. I byle nie byl za bardzo podgrzany bo wysoka temperatura sprawia ze czosnek traci wlasciwosci bakteriobojcze. 4 - 5 zabkow to nawet za duzo, no chyba ze beda male. Bo wiadomo, ze czosnek, czosnkowi nie rowny. Mysle ze lepiej jesc go regularnie w mniejszych dawkach niz raz dziennie w duzej.

 

A po jedzeniu pisalem, bo czosnek moze wywolywac bol brzucha jak sie go duzo zje na czczo. Po jedzeniu takich problemow nie ma. Po prostu jak bedziesz mial problemy z zoladkiem spowodowane czosnkiem to znaczy ze musisz go jesc po jedzeniu.

Edytowane przez verul
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Alpi: a ile ważysz?

@dentor: jeśli po domowych wynalazkach na bazie czosnku i czarnego bzu lub innych gusłach nie poczujesz się lepiej, to nie kozacz, ino idź do lekarza. Zawody ważne, ale zdrowie ważniejsze (o ile to nie olimpiada). Można dojeżdżać organizm na treningach pod warunkiem, że wszystko funkcjonuje jak należy. Jak masz gorączkę, to znaczy, że organizm zmaga się z jakimś stanem zapalnym i ostatnie czego potrzebuje, to żebyś dowalił mu do pieca wysiłkiem fizycznym. Kiedyś poszedłem na zwykły trening na siłkę, czując, że bierze mnie jakieś dziadostwo, wiecie, jeszcze się nie rozłożyłem, ale czułem się osłabiony (pewnie miałem lekko podwyższoną temperaturę). Nawet nie byłem w stanie dokończyć treningu. Po połowie poczułem się tak słaby, że zawinąłem się do domu, a potem położyłem na 3 dni do wyra. Jest czas na ciężki wysiłek i jest czas na odpoczynek. Żeby móc tyrać i mieć z tego efekty, trzeba również wiedzieć, kiedy odpuścić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...